Torino Keratin Ne İşe Yarar?

16.09.2019
350
Torino Keratin Ne İşe Yarar?
Modelistlik Kursu

Torino Keratin, saçlara bütünsel bakım yapan bir saç bakım ürünüdür. Keratin; saçlarının kırılmasını, ısı hasarını ve kabarmayı önlemek için saçı güçlendirmeye yardımcı olan bir proteindir. Güçlü ve sağlıklı saçları korumak için hayati önem taşır. Ancak, ipeksi ve düz saçları vaat eden güzellik salonu uygulamaları olan keratin tedavileri, artık evde de uygulanabiliyor. Torino Keratin ile hem ekonomik hem de kısa süren bir keratin bakımı yapabilirsiniz. Bu saç bakımı ürünü sayesinde parlak, sağlıklı, güçlü ve yumuşacık saçlara kavuşabilirsiniz.

Torino Keratin
Torino Keratin

Torino Keratin Nedir?

Keratin saç, cilt ve tırnaklarımızda bulunan yapısal bir proteindir. Ayrıca saçları güçlendirmek için şekillendirme ürünlerinde de yaygın olarak bulunur. Keratin tedavileri, kıvırcık saçları pürüzsüzlük ve parlaklık katan yarı kalıcı bir saç düzleştirme işlemidir. 

Saçların daha pürüzsüz ve daha düz olması için, formaldehit türevi veya daha güvenli bir glioksilik asit içeren bir çözelti, saç tellerinin içinden bağları koparmak ve daha düz bir pozisyonda tekrar mühürlemek üzere işlenir. Çözelti daha sonra püskürtülerek kurutulur ve yassı bir saç düzleştirme aleti ile kapatılır. Sonuçlar, üç ila altı ay sürebilir. 

Keratin yükleme çoğu saç tipinde çok etkilidir. Saçlarını çok kısa sürede kurutmak, kısa sürede şekillendirmek veya saçlarını düzenli olarak düzleştirmek, kabarmayı azaltmak veya saçlarının ışıltısını arttırmak isteyen kişiler Torino Keratin kullanabilir. 

Torino Keratin Nasıl Kullanılır
Torino Keratin Nasıl Kullanılır

Torino Keratin Neye İyi Gelir?

Torino Brazillian Keratin, saçların elektriklenmesini ve kabarmasını önler. Keratin uygulaması saçları, yumuşaklık ve parlaklık katan bir protein tabakası ile kaplayan bir yumuşatma işlemidir. Saç tipine, uzunluğuna ve dolgunluğuna bağlı olarak işlem 1 ila 2 saat arasında sürebilir.

Torino Keratin, saçların pürüzsüz ve düz olmasını sağlar. Kolayca şekil alır. Böylece aylar boyunca saçlarınızla çok fazla uğraşmanız gerekmez. Saçlarınız sürekli bakımlı görünür.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Torino Keratin Saça Faydaları

Torino Brazillian Keratin, saçın yapısını meydana getiren temel protein keratin desteğini saçlara verir. Saçların zamanla kaybettiği doğal proteini yeniden kazanmasına olanak tanır. Bu ürünü ister keratin bakımı için kullanın ister brezilya fönü için kullanın. Eğer saçlarınıza fön çekmezseniz ve saç düzleştiricisiyle düzleştirmezseniz saçlarınızın şekli aynı kalır. Saçlarınıza brezilya fönü işlemi yaparsanız, 4 ila 6 ay boyunca saçlarınız düz olarak kalır.

Saçlarınızı içten ve dıştan besleyen, nemlendiren, onaran, kir, duman ve toz gibi dış etkenlere karşı koruyan, saçlarınıza esneklik ve canlılık kazandıran bu bakım ürünü aynı zamanda mat görünümü yok eder. Saçlarınızın parlak, havalı ve canlı görünmesini sağlar. 

Torino Brazillian Keratin Hakkında Merak Edilenler

Torino Keratin saç keratin bakım ürünü hakkında merak edilen sorulara sizler için cevap verdik.

Torino Keratin Sağlığa Zararlı Mıdır?

Bu saç bakım ürününün içinde farklı kimyasallar vardır. Doğrudan olmasa da dolaylı olarak sağlığı etkileyebilir. Bu ürünün çok yoğun ve ağır bir kokusu vardır. Bu yüzden uygulamadan önce mutlaka bir yüz maskesi takmanız gerekir.

Hangi Durumlarda Torino Keratin Kullanılmaz?

Hamile kadınlar, çocuklar, alerjik hassasiyeti olan kişiler kesinlikle bu ürünü kullanmamalıdır. Bu ürünü kullanmadan önce alerji testi yaptırmanızı öneririz. 

Torino Brazillian Keratin Uygulamadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Bu keratin bakımı kesinlikle koku ya da duman yapmaz. Bu yüzden açık alanda ya da kapalı alanda uygulama yapabilirsiniz. 

Torino Keratin Yüklemesi Ne Kadar Zamanımı Alır?

Bu işlem, saçlarınızın uzunluğuna göre 1 ya da 2 saatinizi alır. Eğer saçlarınız orta uzunluktaysa bu işlemi 1 saatte tamamlayabilirsiniz. Eğer saçlarınız çok uzunsa 2 saat gibi bir süre içinde keratin yüklemesini evde yapabilirsiniz.

Torino Keratin Brezilya Fönü İçin Kullanılabilir Mi?

Evet, bu ürün saçları üç ay süre ile düzleştirir. Bu yüzden Brezilya fönü için kullanılabilir. Fakat aynı zamanda saçlara keratin yüklemesi için de kullanılır.

Torino Keratin Yükleme İşlemi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sodyum klorid içermeyen şampuan ve saç kremi kullanılması gerekir. Çünkü sodyum klorid içeren şampuanlar, keratinin temel yapısını bozar. Bu da ürünün etkisini büyük oranda azaltır hatta yok eder.

Torino Keratin İçeriği Nedir?

Torino Keratin içeriğinde formaldehit ve tuz gibi kimyasal maddeler kesinlikle yoktur.

Torino Keratin Nasıl Kullanılır?

Torino Keratin nasıl yapılır diye merak edenler için cevaplayalım. Bu ürünün üç farklı kullanım yöntemi vardır. Torino Brazillian Keratin kullanımı platin, perma, balyaj, mizample, röfle gibi kimyasal işlemler görmüş saçlar için kullanılabilir. Naturel ve kimyasal işlem görmemiş saçlar için ve botoks için kullanılabilir.

Kimyasal İşlem Görmüş Saçlarda Torino Keratin Uygulaması

Öncelikle keratin bakım setindeki şampuanla saçlarınızı 2 kez yıkayın. İkinci kez yıkarken, saçlarınızda şampuanı 5 dakika bekletin daha sonra suyla durulayın. Havluyla saçlarınızı hafif kurutun. 

50 gram jel keratini bir plastik boya kabına alın. Saçlarınızı ince tutamlara ayırın ve bir fırçayla keratin bakım jelini sürün. Daha sonra ince uçlu tarakla saçlarınızı tarayın. 10 dakika sonra saçlarınızı tekrar tarayın. Böylece jel, saçlarınıza derinlemesine nüfuz eder. 

Saçlarınızda keratin ürününü, toplamda 25 dakika bekleyin. Daha sonra saçlarınızı, fön makinesiyle tamamen kurutun. Saçlarınıza bir kat fön çekin. Ardından 200 derecede ısınmış seramik tabanlı saç düzleştirme aletiyle, saçlarınızı ince tutamlar halinde ayırarak presleyin. Her bir saç tutamını 5 kez preslemeniz gerekir. Bu işlemden sonra saçların dinlenmesi için 10 dakika bekleyin.

Daha sonra saçları şampuan kullanmadan ılık suyla durulayın. Bakım setinin içindeki işlem sabitleyici ve yapılandırıcı saç maskesini kullanın. Saçlarınızı havluyla sarın ve maskeyi 15 dakika bekletin. Süre dolduktan sonra yine şampuan kullanmadan saçlarınızı ılık suyla durulayın. Saçlarınızı yukarıdan aşağıya doğru, fön makinesiyle kurutun. 

Eğer saçlarınız kıvırcık ve kalın telli ise pres işleminden sonra keratini saçlarınızda 1 gün bekletin.

Botox ve Saç Bakımı İçin Torino Keratin Uygulaması

Öncelikle keratin bakım setindeki şampuanla saçlarınızı 2 kez yıkayın. İkinci kez yıkarken, saçlarınızda şampuanı 5 dakika bekletin daha sonra suyla durulayın. Havluyla saçlarınızı hafif kurutun. 30 gram jel keratini bir plastik boya kabına alın. Saçlarınızı ince tutamlara ayırın ve bir fırçayla keratin bakım jelini sürün. 15 dakika bekleyin. Ardından saçlarınızı tamamen kurutun ve düşük ısıda fön çekin.

Ardından 150 derecede ısınmış seramik tabanlı saç düzleştirme aletiyle, saçlarınızı ince tutamlar halinde ayırarak yalnızca bir kez presleyin. Bu işlemden sonra saçların dinlenmesi için 10 dakika bekleyin. Daha sonra saçları şampuan kullanmadan ılık suyla durulayın. Bakım setinin içindeki işlem sabitleyici ve yapılandırıcı saç maskesini kullanın. Saçlarınızı havluyla sarın ve maskeyi 15 dakika bekletin. Süre dolduktan sonra yine şampuan kullanmadan saçlarınızı ılık suyla durulayın. Daha sonra saçlarınızı havluyla kurutun ve istediğiniz şekli verin.

İşlem Görmemiş Doğal Saçlarda Torino Keratin Uygulaması

Öncelikle keratin bakım setindeki şampuanla saçlarınızı 2 kez yıkayın. İkinci kez yıkarken, saçlarınızda şampuanı 5 dakika bekletin daha sonra suyla durulayın. Havluyla saçlarınızı hafif kurutun. 

70 gram jel keratini bir plastik boya kabına alın. Saçlarınızı ince tutamlara ayırın ve bir fırçayla keratin bakım jelini sürün. Daha sonra ince uçlu tarakla saçlarınızı tarayın. 10 dakika sonra saçlarınızı tekrar tarayın. Böylece jel, saçlarınıza derinlemesine nüfuz eder. 

Saçlarınızda keratin ürününü, toplamda 35 dakika bekleyin. Daha sonra saçlarınızı, fön makinesiyle tamamen kurutun. Saçlarınıza bir kat fön çekin. Ardından 230 derecede ısınmış seramik tabanlı saç düzleştirme aletiyle, saçlarınızı ince tutamlar halinde ayırarak presleyin. Her bir saç tutamını 7 kez preslemeniz gerekir. Bu işlemden sonra saçların dinlenmesi için 10 dakika bekleyin.

Daha sonra saçları şampuan kullanmadan ılık suyla durulayın. Bakım setinin içindeki işlem sabitleyici ve yapılandırıcı saç maskesini kullanın. Saçlarınızı havluyla sarın ve maskeyi 15 dakika bekletin. Süre dolduktan sonra yine şampuan kullanmadan saçlarınızı ılık suyla durulayın. Saçlarınızı yukarıdan aşağıya doğru, fön makinesiyle kurutun. 

Torino Keratin - Evde Brezilya Fönü
Torino Keratin – Evde Brezilya Fönü

Torino Keratin Kullananlar

Torino Keratin yorumları genellikle olumlu yöndedir. Torino Keratin şikayet ya da olumsuz herhangi bir yorum hiçbir kullanıcı tarafından yapılmamıştır.

“Ürünü talimatlara göre uygularsanız gerçekten başarılı. Çok memnun kaldım. Kuru ve sert saçlarımı oldukça iyileştirdi.”

“Süper bu ürün sadece yarısını kullanarak hem kalıcı fön hem saç bakımı yapıyor herkese tavsiye ederim.”

“Aşamalara göre uyguladım gerçekten gözle görülür bir değişiklik oldu. Yumuşacık oldu saçlarım.”

“Uyguladım ama henüz yıkamadım. Çok fazla göz yanması yapıyor 🙁 Başka marka keratinler de kullandım, göz yanması diğer markalarla aynı, baya var yani… Umarım sonuç iyi olur…”

“Kıvırcık saçta bile etkili, tek kullanımda neredeyse düz ikinci kez uygulayacağım. Uygulaması diğer ürünlere göre çok daha kolay.”

Torino Keratin Fiyatı

Torino Keratin Fiyatı

Torino Brezilya Fönü Sonrası İçin Tuzsuz Şampuan fiyatı 30 TL’dir. Torino Brazillian Keratin Jel Keratin 3’lü Set fiyatı 69,90 TL olarak belirlenmiş olup değişiklik gösterebilir.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. Betüş dedi ki:

    Güzellik salonlarında zaman ve para harcamak yerine evde tek başınıza uygulayabileceğiniz bir keratin. Saçları güçlendiriyor ve parlak bir görünüm elde ediyor. Özellikle de kuru ve sert yapıdaki saç telleri için çok fayda sağlıyor. Deneyince saçlarınızdaki farkı göreceksiniz. Bana da bir kuaför arkadaşım tavsiye etmişti, onun tavsiyesi üzerine aldım ve kullandım hatta hala kullanıyorum ara ara.

  2. Yeliz dedi ki:

    Ürünü kullanım şekline gore uyguladım ve gözle görülür bir değişim oldu. Saçlarım yumuşak hafif düz ve eskisinden daha çanlı görünüyor. Çok teşekkürler Torino Keratin sayende cok mutluyum.