Dişil Enerji Nedir?

08.11.2022
121
Dişil Enerji Nedir?
Modelistlik Kursu

Dünyaya kadın ve erkek olarak gelsek de hepimizin içinde eril ve dişil enerji aynı anda bulunur. Bu enerjiler, bireylerin ruh hâlini ve duygu durumunu önemli ölçüde etkiler. Bütünsel bir kavrayışa sahip olan dişil enerji, duyguların ve sezgilerin fiziksel dünyaya yansıması olarak tanımlanır. Edilgen bir yapıda olan bu enerji, uyum sağlama noktasında verimlidir. Ayrıca sağ beyni büyük oranda etkileyen dişil enerji, insanın yaratıcı yönünü temsil eder. Estetiğin ve tutkuların kaynağı olduğu için sanatın da önemli bir bileşenidir. 

Dişil duygular, her bireyin içinde bulunan derin ve bilge taraftan izler taşır. Bu enerji düzeyi daha yüksek olan kişiler, izleme ve gözlem yapma konularında son derece iyi bir performans sergiler. Söz konusu enerji açığa çıktığında güçlü bir sevgi meydana gelir. İç dünyanıza sürekli olarak bu enerjiyi hatırlatarak benliğinize yönelebilir, iyi ve güzel duygularda kalmayı başarabilirsiniz.

Dişil Enerji Özellikleri Nelerdir?

Kadınların ve erkeklerin taşıdıkları enerjileri dengede tutmaları sağlıklı bir ruh hâli açısından son derece önemlidir. Dengeyi doğru bir şekilde sağlamak adına ise dişil enerjinin özelliklerini yakından tanımak gerekir. Söz konusu enerjinin özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Genellikle sezgileriyle hareket eder ve iç sesini dinler.
  • İnsanın özgür ve hoşgörülü yanını temsil eder.
  • Olayları, duyguları ve durumları gözlemlemeyi sever.
  • Sevgi odaklı olduğundan her durum karşısında şefkatli kararlar verir.
  • Yaşamı doğal akışında kabul etmeyi başarır.

Bütünsel bir fark edişe sahip olan dişil enerji, niyetin gücünden faydalanır. İçsel isteklerini yerine getirme konusunda uzman olan bu özel duygu, yaşama karşı daha pozitif bakmanıza yardımcı olur. Uyumlu bir duygu durumu yaratan dişil enerji aracılığıyla yaşamınıza hoşgörüyü ve sevgiyi davet edebilirsiniz.

Dişil Enerji Eksikliği Belirtileri Nelerdir?

Dişil enerji, hayat mücadelesine bağlı olarak zamanla düşüşe geçebilir. Savaşçı ve sert bir ruh hâli, eril enerjiyi yükseltirken dişil duyguların zayıflamasına neden olabilir. Dişil duygularınızın veya başka bir deyişle enerjinizin düştüğünü anlamanın ise bazı yolları vardır. Bunlardan ilki mutsuz ve huzursuz ruh hâlidir. Eğer son zamanlarda eğlenmek için dışarıya çıkmak istemiyorsanız söz konusu enerjinin düşüşe geçtiğini düşünebilirsiniz. Bu duruma ek olarak insanlarla ilişki kurmakta zorlanma da ilgili enerjinin eksilmeye başladığını gösterir. Hoşgörülü, sezgisel, sevgi dolu gibi duygu durumlarının azalmaya başlaması yine dişil duyguların eksildiğini gösteren belirtiler arasında yer alır. Dişil duyguların özelliklerine hâkim olarak söz konusu enerjiyi dengeleme yolunu seçebilirsiniz.

Dişil Enerji Nasıl Yükseltilir?

Dişil enerjiyi yükseltmek, pek çok kişinin merak ettiği konuların başında gelir. Duyguları dengelemeyi ifade eden bu durum için uygulanan farklı teknikler bulunur. Dişil enerjiyi artırmak için uygulamanız gereken ilk teknik, kendinizi doğru bir şekilde tanımaktır. Duygularınızı analiz ederek ruh hâliniz hakkında fikir edinebilirsiniz. Bunun sonucunda ise yaşadığınız durumları kabule geçerek kendinizi sevmekle işe başlayabilirsiniz.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Modern hayat içerisinde yoğun bir tempoda yaşayan bireyler, kendi iç seslerinden zamanla uzaklaşabilir. Bu durum dişil duyguların eksilmesini de beraberinde getirir. İçsel bir yolculuğa çıkarak derin benliği keşfetmek mümkündür. Düzenli olarak duygularınıza kulak vererek kendinizi pozitife doğru yönlendirebilirsiniz. Ayrıca sakinliği ve huzuru temsil eden nefes terapilerine katılarak da içinizdeki dişil duyguları harekete geçirebilirsiniz.

Breath Hub Nefes Teknikleri ile Dişil Enerjinizi Dengeleyin!

Breath Hub, kişiye ve durumlara özel nefes egzersizleriyle dişil enerjinizi dengelemenize yardımcı olur. Günün dilediğiniz anında her yerden kolayca erişebileceğiniz Breath Hub uygulamasıyla daha huzurlu ve mutlu bir yaşama doğru adım atabilirsiniz. Dünyanın en büyük nefes çalışması topluluğuna katılarak 800’den fazla seanstan faydalanmanız mümkündür. Siz de bu uygulama aracılığıyla uzmanlar eşliğinde nefes pratikleri yapabilir, dişil duygularınızı harekete geçirebilirsiniz!

Sosyola

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.