Tabela Kullanımı Faydaları

21.02.2020
100
Tabela Kullanımı Faydaları
Modelistlik Kursu

Tabela daha çok dikkat çekme ve yönlendirme amacıyla kullanılan araçtır. Bazen kamusal alanlarda bazen özel organizasyonlarda insanları yönlendirmek amaçlı kullanılmaktadır. Böylece insanlar gitmek istedikleri yere sadece tabelaları izleyerek varabilmektedir. Bu amacı dışında ise tabela, reklam yapmak için ticari kuruluşlar tarafından kullanılmaktadır. Ticari veya sosyal kurumların hapsinde bir reklam tabelası bulunur. Hatta devlet adına alınan tabela reklam vergisi ücret kalemi bile vardır. Her sene şirket sahibinden tahsil edilir.

İlk kullanıldığı zamanlarda el yazısı ile yazılan tabela günümüz teknolojik gelişmeleri sayesinde çeşitlenmiş ve çağ atlamıştır. Üçer Reklam Tabela firması olarak müşterilerimizin istediği her türlü reklam tabela araçlarının tasarımı, üretimi ve montajını titizlikle yapmaktayız. Reklam sektöründeki profesyonel anlayışımızla hizmetlerimizden memnun kalan müşterilerimiz referanslarımızdır.

Tabela Konsept Tasarımları

Tabela çeşitleri kullanım alanlarına göre ve kullanıldıkları malzemelere göre adlandırılmaktadır. Bu tabela çeşitleri için genel bir çeşitlendirme yapılacak olunursa:

Işıklı Tabela

Işıklı tabela, dikkat çekme oranını artırmak için tabelada ışık kullanılması nedeniyle bu ismi almıştır. Müşterinin istekleri ve bütçe sınırı, bu tabela uygulamasındaki malzemelerin niteliği konusunda belirleyici olmaktadır.

Işıksız Tabela

Işıksız tabela sadece gün ışığında ve ışık vurduğunda görülebilen tabela çeşididir. Işıksız tabelalar gece görülmesine gerek olmayan mekân ve yerler için kullanılır. Yapımında çeşitli malzemeler kullanılır.

Yol Tabelası

Yol tabelası yol kenarlarında yönlendirme ve reklam amacıyla yapılan müşteri istek ve bütçesine göre malzemenin kullanıldığı tabelalardır.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Totem Tabela

Dış mekanlarda kullanılan totem tabela, gösterişli denecek kadar büyüktür. Bu nedenle müşterilerin firma reklamını en güzel şekilde yapabilmektedir. Totem tabelaların her türlü hava koşulunda sağlamlığını koruması için sağlam bir zemine oturtulması ve kaset ile boru bölümlerinin birbirine iyi sabitlenmesi gerekmektedir. Üçer Reklam ve Tabela olarak müşterilerimizin ihtiyacı ve bütçesine göre en etkili totem tabela tasarım, üretim ve montajını profesyonelce yapmaktayız.

Neon Tabela

Neon tabela son günlerde uzun ömürleri, daha az elektrik tüketmeleri, parlak ve zengin renk seçenekleri nedeniyle daha fazla tercih edilmektedir. Özel işlemler yapılarak şekillendirilen cam tüpler, içine doldurulan neon gazı sayesinde elektrik akımıyla parlak bir ışık vermektedir.

Elektronik Tabela

Elektronik tabela modelleri, kayan yazılar ile beraber kullanılırsa oldukça dikkat çekici ve zengin görünümlü bir tanıtım gerçekleştirirler. Hem gece hem gündüz görülebilme özelliklerinden dolayı kampanyalar ve hizmetler konusunda devamlı olarak bilgi akışı sunar.

Üçer Reklam olarak tabela hizmetimizin dışında araç giydirme işlemleri de yapmaktayız.

Araç Giydirme

Araç giydirme işlemi ticari veya özel nedenlerle aracın üzerine yapılan resim ya da yazı uygulamasıdır. Bu uygulamanın yapıldığı ticari araçlarda amaç, şirketin reklamını yapmaktır. Bu reklamlar şirketin marka değerini ve tanınırlığını artırır. Üçer Reklam olarak müşterilerimizin kurumsal kimliğini en iyi şekilde yansıtmak için gereken her türlü işlemde şirketimizin garantisini sunmaktayız.

Araç Giydirme İşlemi Uygulama Basamakları

Araç giydirme işlemi uygulama basamakları ilk aşaması, istenilen resim, logo ve yazının belirlenmesidir. Daha sonra aracın ayrıntılı olarak tüm cephelerden resimleri çekilir. Kapılar açıkken ve kapalıyken, silecekler kalkmış halde ve kapalı haldeyken çekilir.

Aracın üstü, önü, arkası ve her iki yanı hiçbir ayrıt, girinti ve çıkıntı atlanmadan çekilen bu resimler bilgisayara aktarılır. İşinde uzman olan grafikerler özel olarak tasarlanmış bir grafik programına giydirmesi yapılacak olan aracın ölçülerini ve özelliklerini girerler. Basılması istenen resim ve yazının araç üstüne yerleştirmesi üç boyutlu olarak sanal ortamda yapılır.

Üçer Reklam ve Tabela olarak araç giydirme işleminin her aşamasını alanında uzman kadromuzla hatasız olarak gerçekleştirmekteyiz. Müşteri bu aşamada tasarımı görmeli ve onay vermelidir. Aynı zamanda yasal olarak engel kalmaması için ruhsata işleme aşaması da bu esnada gerçekleşmelidir. Araç giydirildikten sonra onay alınamazsa ayrıca bir de sökme işlemi ücreti vermek gerekebilir. Yasal bir engel yoksa ve ruhsat işlemleri tamamlandıysa 0.11-0.13 mm kalınlığında Cast Folyo denilen yapışkanlı PVC ye basılan resim veya yazı araca yapıştırılır. Yapıştırma işlemi uzman eller tarafından yapılmalıdır. İyice yapışmasını sağlamak için sıcak hava üfleyen makinelerle ısıl işlem uygulanır.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.