Göz Çevresi Bakımı için Doğal Önerileri

18.09.2019
252
Göz Çevresi Bakımı için Doğal Önerileri
Modelistlik Kursu

Göz altı bakımı için göz altı torbalarına, göz altı şişliklerine, göz altı morluklarına ve göz çevrenizde oluşan kırışıklara iyi gelecek olan maske ve göz çevresi bakımı önerileri.

Yüzümüzde en ince ve hassas bölge göz çevrelerimizdir. Bundan ötürü hava şartlarından, makyaj ve stresten en fazla etkilenen bölgelerin başında göz çevreleri gelir.

Şayet erken yaşlarda göz çevrenizin bakımına dikkat ederseniz yıpranmasını engelleyerek azaltmış olursunuz. Bunun yanı sıra bir gerçek var ki o’da hiç kimsenin zamana karşı koyamadığıdır.

Göz Altı Bakımı

Göz altı torbalarını, göz altı şişliklerini, göz altı morluklarını ve göz çevrenizde oluşan kırışıkları sizlere önereceğimiz basit maskeler aracılığı ile tedavi ederek ne kadar faydalı olduğunu göreceksiniz.

Göz Çevresi Kırışıkları
Göz Çevresi Kırışıkları

Göz Çevresi Kırışıklarını Gidermek İçin

Göz altı kırışıklıkları nasıl gider? makalemizde bu konuya çokça değinmiş ve detaylarını aktarmıştık. Yine basit bir formül ile göz çevresi kırışıklıklarını gidermek için tarif vereceğiz.

Malzemeler

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
  • 1 çorba kaşığı badem yağı
  • 1 çorba kaşığı soya yağı
  • 1 çorba kaşığı avokado yağı

Yukarıda vermiş olduğumuz malzemeleri bir kap içerisine alarak karıştırıyoruz. Hazırlamış olduğumuz karışımı geceleri yatmadan önce göz çevremize hafif hareketler ile masaj şeklinde sürerek uyguluyoruz. Sabah uyandığımız da yüzümüzü yıkayarak yumuşak bir havlu yardımı ile kuruluyoruz.

Göz altı bakımı
Göz altı torbaları

Göz Altı Torbalarını Gidermek İçin

Göz altı torbalarını gidermek için maske tarifleri makalemizde bu konuyu da ele almış ve detaylarını aktarmıştık. Burada da yine basit bir maske tarifi ile göz altı torbaları nasıl geçer sorusuna yardımcı olacağız.

1 adet patatesi halka halka olacak şekilde kesiyoruz. Kesmiş olduğumuz patatesleri gözlerimize koyuyoruz ve 15-20 dakika kadar bu şekilde gözlerimizi dinlendiriyoruz.

Bu işlemden sonra göz altlarında ki torbaların yok olduğunu bunun yanı sırada gözlerde oluşan kızarıklıkların yok olmasına faydalı olduğunu göreceksiniz. Bunun yanı sıra kızarıkları gidermek için bir diğer tavsiye, biraz pamuk alarak şekersiz çay içerisine batırın ve gözlerinizin üzerine kompres yapın.

Göz altı şişmesi
Göz altı şişmesi

Göz Altı Şişliklerini Gidermek İçin

Bir parça buz alarak gözlerinizin üzerinde sabit bir biçimde tutmadan üzerinde gezdirerek 5 dakika boyunca bekletin. Buz gözaltında oluşan şişlikleri indirecektir.

Göz altı morlukları
Göz altı morlukları

Göz Altı Morlukları Gidermek İçin

1 adet salatalığı rendeleyin. Rendelediğimiz salatayı buz kalıpları içerisine koyun ve buzlukta dondurun. Salata rendelerimiz donduktan sonra dolaptan çıkarın ve 5 dakika süre boyunca gözlerinizin üzerinde sabit tutmadan gezdirerek uygulayın.

Bunun yanı sıra farklı bir tavsiye ise, bir adet patatesi rendeleyerek suyunu çıkartın. Çıkarmış olduğumuz patates suyuna bir parça pamuğu batırarak göz çevrenize sürerek kompres yapın.

Bizim çözümlerimizin yanı sıra göz altı morlukları nasıl geçer sorusuna yanıt olarak bu videoyu izleyebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. eda dedi ki:

    Göz altınızda beliren morluklarda salatalığın yanı sıra en iyi gelen diğer şey ise bence papatya çayı. Bir güzel papatya çayınızı içtikten sonra bir pamuğa papatya çayınızı batırın ve gözlerinizi kapatıp pamuğu göz altına yerleştirin. Ben yaklaşık 15 dakika kadar bekletiyorum. Siz daha kısa sürede tutabilirsiniz gerçekten göz altı bakımında çok doğal bulduğum bu şeyin yarıyor olması da sevindiriyor.