Salyangoz Sabunu Nasıl Kullanılır?

24.04.2020
251
Salyangoz Sabunu Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

Salyangoz sabunu, son yıllarda cilt bakımı sektöründe dikkat çekici hale gelen bir üründür. Bu doğal sabun, tüm cilt tipleri için uygundur. Onarıcı ve koruyucu bir etkiye sahip nazik bir sabundur. Hidrolipidik filme zarar vermeden cildi iyice temizler. Peki salyangoz sabunu nedir, özellikleri nelerdir, ne işe yarar, neye iyi gelir, faydaları nelerdir, nasıl yapılır? Gelin, hep birlikte öğrenelim!

Salyangoz Sabunu Özellikleri

Bu doğal sabun, salyangoz salgısı içerir. Bu organik sabun genel olarak cilt besleyici, beyazlatıcı, akne ve koyu lekeleri azaltacak ve cildi beyazlatacak seçilmiş vitaminlerin bir karışımıdır. Sonucu düzenli olarak kullandığınızda görebilirsiniz.

Bu organik sabunun cildi beyazlatma gücü vardır. Ciltteki akneleri, sivilceleri ve kırışıklıkları iyileştirir. Ciltteki koyu lekeleri azaltır ve aşırı yağlı ciltlerde sebum dengesini sağlar.

Salyangoz Sabunu Faydaları

Salyangoz özünün faydaları, güneş lekelerinin yok edilmesinden ince çizgileri ve kırışıklıkları yok etmeye ve hatta akne ile sivilcelerin giderilmesine kadar çok yönlüdür. Örneğin bu organik sabun, ciltte elastin ve kolajen üretimini teşvik etme yeteneğine sahiptir ve bazı insanlar yeni salyangoz bazlı kozmetikler için binlerce lira harcıyor.

Bu doğal sabunun içinde cilde yararlı olan pek çok bileşen bulunur. Bu bileşenler proteinler, hyalüronik asit, elastin, antimikrobiyaller, peptidler, glikol asit ve antioksidanlardır.

Bu doğal sabun, cildi kolajen, elastin ve yaşlanma ve güneş hasarı belirtileriyle savaşmaya yeteneğine ve daha güzel bir cilde sahip olmanız için gereken bileşenlere sahiptir. 

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bu doğal sabun ayrıca, yara iyileşmesi sürecine yardımcı olmak ve hücre oluşumunu uyarmak için, her ikisi de cilt hasarı ile savaşmaya yardımcı olan bazı hakemli çalışmalar tarafından gösterilen allantoin adı verilen bir kimyasal içerir. Allantoin, akne karşıtı ilaç ve kremler de dahil olmak üzere birçok kozmetikte bulunur.

Bu doğal sabun ciltte kullanıldığında ve kuruduğunda küçülen ve cildi gergin hale getiren moleküller olan yüksek protein konsantrasyonlara ve diğer suda çözünür polimerlere sahiptir. Salyangoz salgısının yanı sıra, yumurta akı da bu etkiye sahiptir. Bu da çağlar boyunca Roma dönemine kadar bile kırışıklık karşıtı krem ​​olarak kullanılmasının bir nedenidir.

Dolayısıyla bu proteinler cilt pürüzsüzlüğünü ve sağlığını iyileştirebilir ancak aktif bileşenlerin kaynağa bağlı olarak değişebileceğini akılda tutmak önemlidir. 

Salyangoz Sabunu Fiyatı

Bir kalıp salyangoz özlü sabunun fiyatı 6 lira ile 25 lira arasında değişir.

Salyangoz Sabunu
Salyangoz Sabunu

Salyangoz Sabunu Saça Faydaları

Kirlilik, şampuanlar, klorlu havuz suyu, sigara dumanı gibi dış etkenler saç derisi üzerinde olumsuz etkisi vardır. Saçlar, çevresel etkenler yüzünden sürekli saldırı altındadır ve bu saçların durumu üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Saçlarınız için bu doğal sabunun faydalarını keşfedin.

Nem için A ve C vitaminleri içerir

Özellikle hedeflenen bölgelerde kullanıldığında etkilidir, A ve C vitaminleri nemi hasarlı, kuru veya tahriş olmuş cilde getirmeye yardımcı olur.

Cildi onarmak için allantoin ve kollajen içerir

Allantoin, salyangozların parçalandığında kabuklarını onarmasına yardımcı olur. Kollajen ile birleştirildiğinde, her iki bileşen de saç derisinin kepek, tahriş ve sedef lekelerini yenilemesine ve azaltmasına yardımcı olur.

Bilmenizde fayda var. kaşıntılı ve pul pul olan kuru kepek, başa yapışan ve kafa derisinin nefes almasını önleyen pullar oluşturan yağlı kepek ve mantar enfeksiyonu ya da sedef hastalığı gibi cilt hastalıklarının neden olduğu kepek olmak üzere üç çeşit kepek vardır. Kepekleri iyileştirmenize ve önlemenize yardımcı olmak için bu doğal sabunu kullanmalısınız.

Salyangoz Sabunu Cilde Faydaları

Bu doğal sabunu süper güç olarak düşün. Salyangozlar, dünyanın tüm zararlı unsurlarından koruyucu bir kaplama görevi gören bir salgı salgılar. Aslında, yapışkan olan bu salgı salyangozlar için yapışkandan daha fazlasıdır. Bu salgı genel olarak salyangozları güneşin UV ışınlarından koruyan ve kurumasını önleyen şeydir ve aynı şey cildimiz için de geçerlidir! Kozmetikte yaygın olarak bulunan bileşen salyangoz salgısıdır.

Bu doğal sabun genel olarak elastin ve kollajen üretimini destekleyen protein, hyaluronik asit ve antioksidanların mükemmel dengesini içerir.

Bunun da ötesinde, salyangoz salgısı % 91 ila % 98 oranında su içerir. Harika bir cilt nemlendirici olarak kullanılmasına şaşmamalı!

Salyangoz özü sabunu çeşitli cilt problemleri için de kullanılabilir. Yaşlanma karşıtıdır, kırışıklıkları önler, cildi onarır ve cildi sağlam, esnek ve dolgun hale getirir. Bu organik sabun ayrıca kuru cildi tedavi edebilir, cilt tonunu bile daha aydınlık hale getirebilir, ciltteki akneleri ve sivilceleri yok edebilir ve gözenekleri gözle görülür şekilde sıkıştırabilir.

Süper güçlü olan bu doğal sabun ayrıca çatlaklara, jilet yanığına, ciltteki yanıklara ve yara izlerine uygulanır ve genellikle iltihaplı, tahriş olmuş veya hasar görmüş cildi tedavi etmek için kullanılabilir.

Salyangoz Sabunu Nasıl Kullanılır?

Salyangoz sabunu kullanımı oldukça kolaydır. Bu sabunu ıslak cilde, ıslak yüze ya da ıslak saçlara uygulayın. İyice köpürtün ve birkaç dakika masaj yapın. Ardından bol ılık suyla durulayın.

Alternatif sabun önerimiz; Adaçayı Sabunu

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.