Ardıç Katranı Sabunu Faydaları

21.04.2021
130
Ardıç Katranı Sabunu Faydaları
Modelistlik Kursu

Ardıç Katranı sabunu faydaları bakımından birçok özelliğe sahip olduğu bilinen bir üründür. Eskiden beri cilt hastalıklarının tedavisinde kullanıldığı da malumdur.

Peki, bilmeyenler için ürün nedir? Ardıç Katranı sabunu, Ardıç ağacından elde edilmekte olan katranın, yağının çıkarılması sonucu elde edilmektedir. Daha sağlıklı bir cilde kavuşmak isteyen pek çok insanın tercih ettiği maddeler arasında bulunmaktadır.

Daha sağlıklı bir cilde sahip olmak, her insanın istekleri arasındadır. Sivilce ve egzama gibi cilt sorunları olan insanlar da her zaman bir çözüm aramaktadır. Ardıç Katranı sabunu faydaları bakımından içerisinde bulundurduğu etken maddeler yardımıyla, pek çok cilt sorununa faydalı olmaktadır.

Ardıç Katranı Sabunu Nasıl Temin Edilir?
Ardıç Katranı Sabunu Nasıl Temin Edilir?

Ardıç Katranı Sabunu Nasıl Temin Edilir?

Günümüzde doğal ürünlerin kullanımı, büyük bir artış göstermektedir. Bu sadece besin kaynaklarında değil, her konu için geçerlidir.

Ardıç Katranı sabunu temin ederken de bu konuda dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. Zira bazı ürünlerin içerisine artık kimyasallar da girmeye başlamıştır. Dolayısıyla düşünmeden ve incelemeden almak yerine, içeriğine bakmanız tavsiye edilmektedir. Eğer hangi içeriğin, ne olduğunu bilmiyorsanız, Google üzerinden küçük bir araştırma sonucu ne olduğunu öğrenebilirsiniz.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Aktar gibi yerlerde daha doğal olan Ardıç Katranı Sabunu bulmanız mümkündür. El yapımı, doğal ardıç sabunları kullanmak; düzenli kullandığınız takdirde etkilerini kendi gözlerinizle görmenizi sağlayacaktır.

Ardıç Katranı Sabunu Faydaları Nelerdir?

Ardıç sabunu faydaları, saymakla bitirilemeyecek türden özellikler bulundurmaktadır. Bunlardan bazıları aşağıda olduğu gibidir.

 1. Akne oluşumu: Ardıç sabunu, akne oluşumunu engellemesiyle bilinmektedir. Günümüzde birçok insan, vücudunda akne-sivilce gibi sorunlardan şikâyet etmektedir. Eğer sizin de bu gibi problemleriniz varsa, ürünle tüm problemlerinizi çözmeniz mümkündür. Aknelerinizi kurutan Ardıç Katranı, cildinizi de tazeler.
 2. Siyah noktalar: Siyah noktalar, günümüzde birçok insanın problemleri arasındadır. Ardıç sabunu, siyah noktalara karşı da ışıltılı sonuçlar vermektedir. İçerisinde yenileyici özellikte vitaminler mevcut olup, siyah noktalarınıza kesin neticeler vermektedir.
 3. Ciltte meydana gelen lekeler: Birçok kişi, cildinde meydana gelen lekelerden şikâyetçidir. Özellikle yazın oluşan güneş lekeleri, pek çok kadının problemleri arasındadır. Düzenli bir kullanım yapıldığında, ürünün içerisinde bulunan katran yağı cilt lekelerinden sizi kurtarmaktadır.
 4. Ayak kokusu ve ayak sağlığı: Gün içerisinde en çok iş yapan uzuvlarımızdan birisi ayaklarımızdır. Dolayısıyla sağlıklarını korumak oldukça önemlidir. Buna ek olarak okul ve iş gibi sebeplerle ayaklarımız, saatler boyunca ayakkabı içerisinde durmaktadır. Böylece terleme yaparak, kötü kokular oluşturmaktadır. Eğer ardıç sabunu kullanırsanız, bunun önüne geçmeniz mümkündür. Aynı şekilde ayak parmaklarınızın arasında mantar oluşumu mevcutsa, bu sabun önerilmektedir.

Ardıç sabunu faydaları, düzenli bir kullanım yapıldığında daha birçok etki göstermektedir. Örneğin saç diplerini besleyerek, telleri güçlendirmektedir. Ayrıca saç dökülmesini de durdurmaktadır.

Ardıç Katranı Sabunu Nasıl Kullanılır?
Ardıç Katranı Sabunu Nasıl Kullanılır?

Ardıç Katranı Sabunu Nasıl Kullanılır?

Peki, bu ürün nasıl kullanılır? Her ne kadar birçok kişi bu sabunları kullanıyor da olsa, ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını bilmeyen birçok kişi vardır. Dolayısıyla Ardıç Katranı sabunu günde kaç kere kullanılır, bu minvalde en çok sorulan sorulardan birisidir.

Ürün, günde minimum 2 kere kullanılmalıdır. Eğer Ardıç Katranı sabunu kullanımı durumunu da merak ediyorsanız, aşağıdaki maddelere uymanız yeterlidir.

 1. Öncelikle Ardıç sabununu, ılık su yardımıyla köpürtün.
 2. Köpüğü, cildinizde problemli yere getirerek, masaj halinde deriye uygulayın.
 3. Bu esnada yavaş ve nazik olmaya özen gösterin. İşlemi, yaklaşık 10 – 15 dakika boyunca devam ettirin.
 4. Sonrasında sabun uygulanan yeri, ılık suyla durulayın.

Ardıç Sabunu, aynı zamanda saç için de kullanılmaktadır. Bunun için duş aldığınız süre kapsamında, 2 kez kullanmanız gerekmektedir.

Ardıç Katranı Sabunu ve Egzama
Ardıç Katranı Sabunu ve Egzama

Ardıç Katranı Sabunu ve Egzama

Bilindiği üzere egzama,

 1. Deri dökülmesi,
 2. Kabarcık meydana gelmesi,
 3. Kızarıklık,
 4. Kaşıntı,

Gibi fiziksel etkiler bulundurmaktadır. Temelde ise dış etkenler ve karaciğer kaynaklı olarak çeşitleri vardır.  Eğer karaciğer etmeni varsa, hastaneye gidilerek, hekime görünmek gerekmektedir.

Ardıç Katranı sabunu egzama kullananlar, egzamaları,

 1. Güneş ışınları,
 2. Sağlıksız beslenme,
 3. Vücut temizliğine gerekli önemi vermeme,
 4. Stres,

Gibi kaynakları olması durumunda, etkilerini görebilmektedir. Her üründe olduğu gibi Ardıç Katranı faydaları da düzenli bir kullanım sonucu ortaya çıkmaktadır.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Kastilya Sabunu Faydaları Nelerdir? adlı yazımızın da faydalı olacağını düşünüyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
5 yıldır yazarlık yapmaktayım. Yazmayı ve araştırmayı çok seviyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.