Ruhsatsız silah ile şakalaşırken vurduğu arkadaşı şikâyetçi olmadı, serbest bırakıldı

19.05.2022
97
Ruhsatsız silah ile şakalaşırken vurduğu arkadaşı şikâyetçi olmadı, serbest bırakıldı
Modelistlik Kursu

Ruhsatsız silah ile şakalaşırken vurduğu arkadaşı şikâyetçi olmadı, serbest bırakıldı

Ruhsatsız silah ile Mehmet k. İsminde Karaman’da yaşamanı sürdüren kişi dükkânına ziyarete gelen arkadaşıyla şakalaşıyordu, bu şakalaşma sonucunda arkadaşını sağ bacağından vurdu. Mehmet K. İsminde ki arkadaşını yaralayan şahıs gözaltına alında fakat arkadaşı kendisinden şikayetçi olmadığından dolayı serbest bırakıldı.

Karaman şehrinde silah ile şakalaşan iki tane arkadaşın sonu hiç iyi bitmedi. Bir kasabın sahibi olan Mehmet K.  Dükkânına ziyaret için gelen dostu Tansu Keser’i elinde ki tabancı ile sağ bacağından yaraladı. Mehmet K isminde ki kişinin arkadaşı Tansu Keser şikâyetçi olmadığı tabancı ile dostunu vuran kişi serbest bırakıldı. Tabancayla yaralanmasına rağmen Tansu Keser’in arkadaşından neden şikayetçi olmadığı olayı duyanlar tarafından düşülmedi değil.

Tabanca ile yaptıkları şaka iyi bitmedi

Gerçekleşen vaka dün saat 20. 00 sularında Ahi Osman Mahallesi 41 sokak üstünde işletilen kasap yerinde gerçekleşti. İddia edilen şey Tansu Keser’in arkadaşı Mehmet K’nın kasabına geldiğidir. Mehmet K. Arkadaşı Tansu Keser’e tabancasını gösterdiği zamanda şakalaşmaya başladı. Kasabın sahibi olan kişinin elinde duran tabancı beklenmen bir biçimde ateş aldı. Seslere şahit olan esnaf apar topar olay yerine koştu. Çevrede ki olaya şahit olan kişilerin ihbarından sonra olayın gerçekleştiği yere sağlık ekipleri ve polisler gönderildi. Sağlık ekipleri olay yerine geldiklerinde Tansu Keser’e acil olarak ilk müdahaleyi yaptılar. Müdahale biter bitmez yaralı olan kişiyi Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırdılar. Tansu Keser’in durumu çok ciddi değildi fakat doktorlar onunla özel bir şekilde ilgilendi. Bu hastanede yapılan ilk tedavisinin ardından gece saatlerinde hastaneden ayrıldı.

Ruhsatsız Silah bulundurmadan İşlem

Bu yaşanan olayların sonrasında Polis aracılığıyla gözaltında tutulan Mehmet K. Arkadaşının onu şikâyet etmemesi üzerine savcının da kararıyla gözaltında tutulduğu yerden serbest bırakıldı. Olayı yaşatan kişinin silahının ruhsatı olmadığı anlaşıldığında kasabın sahibi olan Mehmet k isminde ki kişiye ‘Ruhsatsız Silah’ bulundurma ve ‘6136 sayılı silahlı ve bıçaklı kanuna muhalefet’ suçundan dolayı hakkında işlem başlatıldı. İşlemleri hala devam eden Mehmet K kişinin son durumu ne olacağı merak konusu.

Faydalı olabilecek diğer içerikler

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.