Reklamlar
Gezilecek Yerler

Roma’yı Görmeniz İçin 10 Neden

Reklamlar İş makineleri operatörlük kursu

Roma, Avrupa’nın en büyüleyici kentlerinden biri. Derin tarihi dokusu, modern yorumları, lezzetleri ve geçmişten gelen muhteşem havası ile Roma herkesin hayatında bir kez mutlaka görmesi gereken en güzel şehirlerden biri olma özelliği taşıyor.

Tarihi Ve Estetik Dokusu

Roma birçok eski uygarlıktan kalma eserler ile dolu son derece tarihi bir kent. Avrupa’nın bugünkü haline geldiği süreçte yaşananları yalnızca havasını soluyarak anlayabileceğiniz kentin dört bir yanında tarihi kalıntılar, katedraller ve açık hava müzeleri bulunuyor. Modern yapılarda da korunmaya devam edilen estetik mimari Roma’yı adeta bir masal şehri haline getiriyor.

Gladyatörler Ve Colosseum

Colosseum Roma’nın sembol yapısı olma özelliği taşıyor. Antik dönemde kanlı gldyatör savaşlarının izlendiği tarihi yapı bugün bile bütün heybeti ile kendini diğer tarihi kalıntılardan ayırmaya devam ediyor. Roma gezisinde Colosessum’u ayrıntılı bir gezi noktası olarak belirlememek oldukça büyük bir hata.

İtalyan Mutfağı Ve Roma Lezzetleri

Kuşkusuz İtalya mutfağı dünyaca ünlenmiş en lezzetli mutfaklardan biri. Makarnalarından pizzasına, risottosuna kadar birçok farklı yiyecek ile ziyaretçilerine önemli lezzetler sunan Roma aynı zamanda kahve kültürünün de son derece gelişmiş olduğu bir bölge. Roma gezinizden kilo alarak dönebilirsiniz. Ancak damağınızda kalan tatlar buna değdiğini hissettirecek.

Reklamlar

Modern Roma Şehir Havası

Tarihi dokusu ön plana çıkıyor olsa da Roma’da son derece modern bir şehir yaşamı da sürdürülüyor. Caddeler, kafeler ve alışveriş noktalarının yanı sıra Roma’da sokaklardan müzik asla eksik olmuyor. Sanat tarih ve modernitenin harika bir sentezi olan Roma sizi kendine hayran bırakaca.

Manevi Etkisi İle Vatikan

Her ne kadar özerk bir bölge olsa da Vatikan’da Roma gezisine eklenmesi gereken bir alan. Ruhani havasının yanı sıra kilise ve katedrallerin bol miktarda bulunduğu Vatikan’da tarihi ve dini hava neredeyse bütün sokaklara sinmiş durumda. Geziniz sırasında hangi dine mensup olursanız olun yalnızca havası bile Vatikan’dan etkilenmenize neden olacak.

Alışveriş Noktaları Ve Ünlü Markalar

Roma tarih ve sanatın olduğu kadar modanın da merkezi konumunda bulunan bir kent. Ünlü markaların mağazalarından alışveriş yapabileceğiniz gibi Roma’nın lüks butiklerine de gönül rahatlığı ile uğrayabilirsiniz.

Aşıklar Çeşmesi

Roma denince akla ilk gelen sembollerden biri Aşk Çeşmesi’dir. Aşk Çeşmesi’ne para atıp dileğinizi diledikten sonra Roma’nın büyüsünün hayallerinizi gerçekleştirmesine tanık olabilirsiniz.

Reklamlar

Dar Sokakları İle Roma’nın Saklı Güzellikleri

Geleneksel olarak bilinen ve turist akınına uğrayan mekanlar dışında Roma’yı görmek için bir başka neden ise ara sokaklarında yer alan saklı güzellikler. Bu dar sokaklarda adımlarken kendinizi bir film sahnesinin içinde gibi hissedebilirsiniz. Şehri keşfetmek Roma’ya aşık olmanıza neden olabilir.

Sanat Galerileri Ve Kafeler

Roma sanata son derece önem verilen bir alan. Yaygın bir biçimde şehirde bulunan sanat galerilerini gezerek modern ve klasik sanat eserlerini gözlemleme şansı yakalayabilirsiniz. Ayrıca kahve kültürünün son derece gelişmiş olduğu bilinen meydanlarda ve ara sokaklarda yer alan güzel ve her zevke hitap eden kafeler de bulunuyor. Sanat geziniz arasında bu kafelerden birinde espressonun tadına vararak mola verebilirsiniz.

Sanat Ve Lezzet Dolu İspanyol Merdivenleri

İspanyol merdivenleri Romalı gençlerin ve turistlerin en çok uğradığı mekanlar arasında yer alıyor. Sıkça rastlanan sokak müzisyenlerini dinleyebilir Roma manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Müziğin ve estetiğin Roma durağında gezinizin en keyifli dakikalarını yaşayabilirsiniz. Uzaktan bakıldığında bile bir fotoğraf karesindeymişsiniz hissi veren bu mekandan hiç ayrılmak istemeyeceksiniz.

Gezilecek Yerler Kategorimizi incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Reklamlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Reklamlar
Başa dön tuşu