Ekolojik Tatil Yapmak İsteyenlerin Gidebileceği 8 Çiftlik Otel

19.09.2016
395
Ekolojik Tatil Yapmak İsteyenlerin Gidebileceği 8 Çiftlik Otel
Modelistlik Kursu

Tatil anlayışı doğa ile iç içe olurken, insanlara doğanın armağanı olan ekolojik koşullarla da yakından ilgilenmek isteyenlere hitap eden çevreci bir tatil anlayışı için en uygun konaklama yerleri, sundukları imkân ve güzelliklerle tatilin daha keyifli olması kaçınılmaz olmaktadır. Bir anlamda tatilini köy atmosferi içinde ekolojik tatil planıyla geçirmek isteyenler için Türkiye pek çok alternatifi bulunan çiftlik otel seçenekleri olan bir ülkedir.

Narköy Oteli

Kandıra’da yer alan ve çevresi yemyeşil ormanlarla çevrilmiş olan Narköy oteli, eğitim merkezi niteliği taşıyan yerlerden biridir. Tercihe göre otel odasında ya da çadırda konaklamak mümkündür. Ekolojik tatil anlayışına ait pek çok aktivite burada yer almaktadır. Oldukça ilgi gören aktiviteler arasında ise; bitki toplama, orman yürüyüşü, süt sağma ve kendi bahçeni yap gibi aktiviteler yer almaktadır.

Tatuta Oteli

Bünyesinde çok sayıda çiftliğe ev sahipliği yapan eekolojik bir proje amacı ile kurulmuş olan Tatuta, ekolojik tarımın gelişmesi ve desteklenmesi amacını taşımaktadır. Tatuta derneği ile hem ekolojik tarıma destek vermek hem de küçük bir tatil kaçamağı ile bu projenin içinde yer almak için en ideal özelliklere sahip ekolojik çiftlik otelleri arasında yer almaktadır.

Havasu Köy Oteli

Huzurlu bir köy atmosferini içine çekmeyi arzulayanları rahatlatıcı aktiviteleri ile bekleyen Havasu köy oteli şimdiye kadar 5 yıldız unvanını kazanmış olan ilk çiftlik otelleri arasında yer almaktadır. Kişinin kendini bulabileceği pek çok aktivitenin yer aldığı bu çiftlik otelinde orman yürüyüşleri yapmak, bisiklet sürmek ve paraşütle atlama gibi oldukça çok sayıda aktivite alternatifi bulunmaktadır.

Dedetepe Ekolojik Yaşam Oteli

Çanakkale ili sınırları içinde yer alan Dedetepe ekolojik yaşam oteli, pek çok konaklama seçeneği ile insanların huzur buldukları nadir adreslerden biridir. Burada yürüyüş yapmak, dağ bisikleti kullanmak ve zeytin üretimi gibi pek çok aktiviteye ortak olmak son derece keyif vericidir. Tam anlamıyla çiftlik tatilinin tadını çıkarmayı mümkün kılan Dedetepe ekolojik çiftlik oteli genellikle zeytinyağı üretiminin yoğun olduğu bölgelerden biridir.

Pastoral Vadi

Yılın her günü ziyaretçilerini bekleyen ekolojik yaşam alanlarından biri olan Pastoral Vadi, Fethiye Yanıklar köyü sınırları içinde yer almaktadır. İçinde köyde yaşam özlemi olanların bu özlemlerini kısa süreliğine de olsa giderebilecekleri harika alternatiflerden biridir. Özellikle çocuklu ailelerin rahat edebilecekleri pek çok aktivite mekânı çocuklarında doğaya olan özlemlerini gidermelerine olanak sağlamaktadır.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Ataol Çiftliği

Sessiz ve herkesten uzak bir tatil geçirmek isteyenler için ideal özellikleri ile dikkat çeken Ataol Çiftliği, Bozcaada’nın en organik çiftlikleri arasında yer alıyor. Misafirlerini ağırlarken son derece organik olan çiftlik sahipleri, aynı zamanda kişilerin kendi elleri ile bahçeden meyve ve sebze koparmalarının keyfini yaşatmaktadır. Doğanın insanlara sunduğu keyifli aktivitelerin yanı sıra, daha çok kafa dinlemek için kaçamak yapmak isteyenlerin beklentileri karşılama özelliğine sahip bir çiftliktir.

Akdeniz Bahçesi

Meyve bahçeleri ile süslenmiş bir bahçe içine kurulmuş olan Akdeniz bahçesi, oldukça temiz ve berrak bir denizi olan Çıralı sahiline yakın konumda bulunmaktadır. Çocukların el becerilerini geliştirebilecekleri pek çok atölyenin yanı sıra denizin tadını çıkarmak için en uygun çiftlik otelleri arasında yer almaktadır.

Kaz Dağı Hızır Kamp Oteli

Farklı konaklama seçeneklerine sahip olan Hızır kamp, Kaz dağları Milli park sınırları içinde yer almaktadır. İsteğe göre çadırda konaklama şekli tercih edilerek tam anlamıyla bir kamp tatilinin tadı burada çıkarılabilir. Ayrıca taş ve ahşap evlerde konaklama alternatifleri arasındadır. Son derece organik olan bu kam alanında, bahçeden koparılan sebzelerle öğün geçirmek oldukça farklı ve sağlıklı bir tatil anlayışını da beraberinde getirmektedir.

Gezilecek Yerler Kategorimizi incelemenizi tavsiye ediyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.