Mersin Yağının Faydaları

19.08.2019
244
Mersin Yağının Faydaları
Modelistlik Kursu

Bu yazımızda sizlere Mersin Yağının Faydaları hakkında bilgiler vereceğim. Mersin Yağı insan sağlığına ve cilt bakımına oldukça faydalıdır. Arada kendimde kullanıyorum ve bakımlı bir cilt için güzel sonuçlar alıyorum. Sizlerinde Mersin Yağını kullanmasını tavsiye ederim.

Mersin Yağının Faydaları

Mersin Yağı Neye İyi Gelir?

 • Mide krampları ve mide ağrılarını yok eder.
 • İshali anında kesici etkisi bulunmaktadır.
 • Zararlı bakterileri ve mikropları öldürür.
 • Kan şekerini dengede tutar.
 • İltihap kurutucu özelliği bulunmaktadır.
 • Ani kesik kanamalarını durdurur.
 • Şeker hastalarının şekerini dengede tutmaya yardımcı olur.
 • Sinir sistemini dengede tutar.
 • Akciğer başta olmak üzere üst solunum yollarına etki etmektedir. nefes açıcı ve öksürük kesici etkisi bulunmaktadır.
Mersin Yağı Neye İyi Gelir?

Mersin Yağı Cilde Faydaları

 • Cilde parlaklık verir.
 • Cilt hücrelerinin yenilenmesinde yardımcı olur.
 • Sivilceleri yok eder. Sivilce izlerini kısmen geçirir.
 • Ciltte meydana gelen lekelenme, siyah nokta ve aknelerin yok edilmesinde kullanılır.
 • Uykusuzluktan kaynaklı olarak göz altı morluklarının yok edilmesi için kullanılır.
 • Göğüs büyütücü özelliği vardır.
 • Saç egzaması ve cilt egzamasının kuruluğunun giderilmesinde yardımcı olur.
Mersin Yağı Cilde Faydaları

Mersin Yağı ile Cilt Bakımı

Mersin yağı ile cilt bakımı yapılacağı zaman genellikle direkt temas halinde uygulanmalıdır. Bu şekilde etkisini göstermektedir. Aksi takdirde su veya başka maddeler ile seyreltilmesi yağın etkisini azaltacaktır. İç temizliği, boğaz enfeksiyonu temizliği gibi durumlarda bir bardak sıcak suyun içerisinde dört beş damla mersin yağı dökülerek buharının koklanması sağlanır. Ya da nebülizatör ilaçlarında da bir damla mersin yağı damlatıp ciğerinize çekebilirsiniz. Ancak cilt bakımında su ile veya başka ilaçlar ile seyreltilmesi önerilmemektedir.

Mersin Yağı ile Cilt Bakımı

Mersin Yağı ile Yapılan Cilt Maskeleri

1. Bir kase yoğurdun içerisine, 5 – 6 adet mersin yağı damlatıp, 1 yemek kaşığı da toz şeker ekleyip karıştırdığınızda ciltteki ölü deriyi temizlemek için peeling maskesi olarak kullanabilirsiniz. İçerisinde yoğurt olmasından kaynaklı maskenin kurumadan beş on dakika arasında yüzde tutulması önerilmektedir.

2. 1 yemek kaşığı kaymak, 5 damla mersin yağı, 1 çay kaşığı bal, 1 yemek kaşığı zeytin yağı ile cilt hücrelerini yenileyici yüz maskesi yapabilirsiniz. Bu maskeyi ayda bir kez yapmanız cilde ışıltı katacaktır.

3. Mersin yağı ile göğüs büyültücü maske yapmanız mümkündür. Bir yemek kaşığı bal, 1 çay bardağı süt ve 5 damla mersin yağı ile karıştırdığınız bu maskeyi sabahları uyandığınızda göğüslerinize sürerek ve bunu her gün uygulayarak bir ay içinde bir beden göğüs büyültebilirsiniz. Bu işlemi yaparken maskeden sonra göğsü durulamaya gerek yoktur. duş aldığınız zaman durulanması yeterlidir. Bir ay boyunca göğüslerde sürekli olarak mersin yağı nüfuz etmesi onu uyarıcı etkiye geçirecektir. Bu uygulamayı yaparken göğüs ucunun yara olmaması ve iltihap kapmaması için bu bölgeye sürmekten kaçınmanız gerekmektedir. sadece göğüsün üst ve alt bölgelerine dairesel hareket masajları ile her gün uygulamanız yeterli olacaktır.

Mersin Yağı ile Saç Bakımı

Saç bakımında, saç derisi ile nüfus etmesi sağlanarak saç derisinde meydana gelen kepeklenme, saç egzaması ve kurumuş sivilce kalıntılarının saçtan kolayca dökülmesini sağlar. Saç diplerini besler. Saç diplerinin kökünün güçlenmesine yardımcı olur.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
Mersin Yağı ile Saç Bakımı

Mersin Yağı ile Cilt Tedavileri

Cilt tedavisi konusunda en önemli etkiyi vücut egzamasına yapmaktadır. Egzamanın olduğu bölgeye her gün sabah akşam olmak üzere günde iki kere damlatılarak, bölgenin kuruması önlenir. Bir süre sonra kuru cilt tabakasını yok ederek egzamanın yatıştırılmasını sağlayacaktır. Aynı şekilde kızarık ve tahriş olmuş ciltte de sakinleştirici ve yatıştırıcı etki bırakmaktadır. Temas alerjisi olan kişilerin vücut kızarıklığının giderilmesi için anında etki göstermektedir. Bu nedenle cilt bakım tedavisi konusunda merhemlerde ve dermokozmetik kremlerde mersin yağı içeriğine yer verilmektedir.

Mersin Yağı ile Cilt Tedavileri

Mersin Yağının Faydaları

Mersin yağı düzenli kullanıldığında insan vücuduna oldukça fayda sağlayan bir yağ olarak karşımıza çıkmaktadır. Küçük maki şeklinde yetişen bu bitki Akdeniz bölgesinde sıklıkla bulunan mersin bitkisidir. Bu bitkinin yağı çıkarılarak konsantre halde yoğun kıvam elde edilir. Bunun için kullanım sırasında birkaç damla kullanılması yeterli olacaktır. Aroma yağların tamamı gibi mersin yağı da üç dört damla kullanıldığında etkisini anında gösterecektir. Bu yağın iştah açıcı özelliği bulunmaktadır. İdrar yolu enfeksiyonunun giderilmesinde, üst solunum yolu enfeksiyonunun yok edilmesinde etki göstermektedir. Ayrıca kanamayı durduran etkisi sayesinde kesilen ve sürekli kan akışı olan bölgeye iki damla mersin yağı damlattığınız zaman hemen kan akışının durduğunu fark edebilirsiniz.

Mersin Yağının Faydaları

Mersin Yağının Faydaları bu kadardı. Vermiş olduğum bilgiler kendimin ve kullanan arkadaşlarımın almış olduğu sonuçlar analiz ederek yazmaktayım içiniz rahat bir şekilde sizlerde kullanabilirsiniz. Bu yazımızda Mersin yağı hakkında bilgi verdik. Daha fazla bilgi için linke tıklayın.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.