Kantaron Yağı İle Cilt Beyazlatma

12.07.2019
489
Kantaron Yağı İle Cilt Beyazlatma
Modelistlik Kursu

Kantaron Yağı ile Cilt Beyazlatma, uygulandığı her bölgede mucizevi etkiler yaratan ve son yıllarda kansere karşı koruyucu olduğu ve hatta kanseri yavaşlattığı tartışılan kantaron yağı, kişilerin kusursuz bir hayat geçirmesi için üretilmiş bir yağdır. Eskilerde gelişmemiş teknoloji dolayısıyla, insanlar tarafından iyileştirici etkisi keşfedilmiş ve hasta olan kişilere uygulanmış bu yağ, formülü kaybedilmemiş ve geçmişten günümüze ulaşmış etkili bir ilaçtır.

Kişilerin modern tıpı bırakıp, geleneksel tıpa yöneldiği son yıllarda, kantaron yağı üretimi hızlanmış ve kişilerin evinin vazgeçilmezi haline gelmiştir. Mucizevi etkileri olan ve geliştirilmiş en etkili şifa yöntemi olan yağ, ilaçlardan daha çok kullanılmaktadır. Herhangi bir zararlı etkisi bulunmadığı gibi, herkes için de uygundur.

Kişiler hangi hastalığa sahip olursa olsun, kantaron yağı kullandıklarında hastalıklarını tetikleyecek veya onlara zarar verecek herhangi bir durum oluşmayacaktır. Aksine hastalık ne olursa olsun, tedavi edici etkisi olan ve kişinin sancılarını hafifleten bu yağ, evlerin vazgeçilmezi haline gelmiştir. İşte; Kantaron Yağı ile Cilt Beyazlatma

Kantaron Yağı Nedir ve Nasıl Oluşur?

Ilıman iklimlerde oluşan ve özellikle son yıllarda üretimi bir hayli arttırılan kantaron otu, kantaron yağının has malzemesidir. Geleneksel tıp için çeşitli şekillerde kullanılmış olan bitkinin, bilinen 400’den fazla çeşidi bulunmaktadır. Sadece Türkiye’de 89 çeşidi yetişebilen bitkinin, her çeşidi farklı adlandırılmıştır. Kantaron otunun her çeşidi farklı bir hastalığa iyi gelmektedir. Alternatif tıp geliştiricileri tarafından sürekli olarak kullanılan bitki, çağımızın en büyük rahatsızlığı olan strese karşı da birebirdir. Her hastalığın başı olan stres, kantaron otu ile hafifletilir.

Kantaron yağı, kantaron bitkilerine ait çiçeklerin güneşte kurutulması ve zeytinyağının içerisine atılarak 15-20 günlük bir süre bekletilmesi sonucunda elde edilmektedir. Bitkinin içerisinde bulunan bileşenler, zeytinyağının rengini kırmızıya çevirecek ve kantaron yağının oluşmasını, bitkinin şifasının zeytinyağına geçmesini sağlayacaktır. Yağ, yaranın üzerine sürüldüğünde, yarayı iz bırakmadan geçirecektir. Özellikle yanık yaralarına karşı birebirdir. Midesiyle ilgili problemleri olan kişiler, yağı içerek tedavisini gerçekleştirmektedir.

Kantaron Yağı Nedir ve Nasıl Oluşur
Kantaron Yağı Nedir ve Nasıl Oluşur

Fakat kantaron yağı ile ilgili herhangi bir bilgisi olmayan veya çevresinde daha önce yağı bu şekilde kullanmış biri olmayan, kesinlikle böyle bir işe girişmemelidir. Çünkü piyasada üretilen yağların içerisine giren katkı maddeleri, evde yapılan ürünlerin doğru bitkinin çiçeğinin kullanılarak üretilmemesi gibi sorunlar mideye zarar verebilir. Ayrıca alınacak doz ile ilgili de net bir açıklama bulunmadığı için, kişilerin bilen biri olmadığı sürece uzak durması tavsiye edilmektedir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Kantaron Yağı ile Cilt Beyazlatma

Kişilerin en çok sıkıntı çektikleri konulardan bir tanesi de, ciltlerinde oluşan kararmalardır. Bu kararmaların çeşitli sebeplerinin olduğu bilinmekle birlikte, oluşan kararmaların da düzeltilmesi gerekmektedir. Modern tıpa nazaran, alternatif tıp bu konuda daha çok tercih edilen bir yöntemdir. Bunun sebebi, modern tıp ile oluşturulmuş olan ilaçların ciltte başka problemlere neden olması ve alternatif tıppın her zaman daha güvenilir bir yol olmasıdır.

Kantaron yağı ile cilt beyazlatma uygulamasında, kantaron yağı ciltteki yaraların iz kalmadan geçmesini sağlayan mucizevi bir ilaçtır. Şimdiye kadar üretilmiş olan alternatif tıp teorileri arasında en geçerli olan ve en etkili sonuçları vererek kişilerin iyileşmesini sağlayan kantaron yağı, cildin rengini de dengelemektedir.

Kişilerin doğal bir bakım ürünü olarak kullandıkları ve banyo dolaplarından eksik etmedikleri kantaron yağı, ciltteki hücreleri onarmakta, ölü hücreleri vücuttan atmakta ve hücreleri yenilemektedir. Kantaron yağı ile cilt beyazlatma uygulamasında etkili sonuçlar alınabilmektedir.

Antiseptik etkileri olduğu bilinen yağ, cildi en alt tabakalara kadar temizlemekte ve birikmiş kirlerden cildi kurtarmaktadır. Kişilerin var olan ten renklerinin koyulaşması ve cildin kirli bir görünüme sahip olması, tamamen cilt gözeneklerinin altında birikmiş olan kirlerle ilgilidir. Çoğu kişi, kullandıkları bazı maskeler sonucunda ciltlerinin parladığını ve renginin açıldığını söylemektedir. Maskeler cildin geçici olarak temizlenmesini sağlamaktadır. Düzenli yapıldıklarında cilt pürüzsüz kalacaktır.

Kantaron Yağı İle Cilt Beyazlatma Nasıl Yapılır
Kantaron Yağı İle Cilt Beyazlatma Nasıl Yapılır

Kantaron yağı da tam olarak böyle bir disiplin çizmiştir. Düzenli kullanıldığı takdirde, ciltte birikmiş tüm kirleri temizleyecek, cildi güneş lekelerinden arındıracak, ölü hücreleri ciltten atacak, bazı hücrelerin onarımını sağlayacak, hücrelerin yenilenme sürecini hızlandıracak ve bu şekilde cildi beyazlatacaktır. Aynı zamanda cildin aydınlanmasına ve parlamasına da yardımcı olan yağ, cildi lekesizleştirir.

Kantaron yağının ciltteki renk pigmentlerine tam olarak etki ettiği söylenemez. Fakat ciltte oluşan yaraları, sivilceleri, siyah noktaları, güneş lekelerini ve çilleri temizleyecektir. Bu da cildin aydınlanmasını ve daha açık görünmesini sağlayacaktır. Tüm bu kusurlar temizlendiğinde, cilt olduğundan 1-2 ton daha açık bir hale gelir.

Cildi Beyazlatmak İçin Kantaron Yağı Kullanmak İşe Yarar Mı?

Daha önce de açık bir şekilde ifade edildiği gibi, kantaron yağı ciltteki renk pigmentlerine etki etmemektedir. Yani doğrudan bir beyazlatıcı değildir, ki zaten doğrudan beyazlatmak için cilde kimyasal karıştırmak gerekir. Bu cildin yapısını bir hayli bozacak ve ciltle alakalı problemlere neden olacaktır.

Kantaron yağı ile cilt beyazlatma işleminde, yağ ciltte oluşmuş lekeleri ve gölgeleri yok edici özelliğe sahiptir. Düzenli kullanım halinde bu gibi problemleri ortadan kaldıracaktır. Bu cildin olduğundan 1-2 ton açık görünmesine yardımcı olur.

Kantaron Yağı Ciltte Ne Gibi Değişiklikler Meydana Getirir?

 • Yüzde, vücutta ve kısacası sürüldüğü her yerde oluşan kızarmaları giderici özelliği bulunmaktadır. Özellikle güneş yanıklarına son derece iyi gelmekte ve kişilerin acılarını dindirmektedir. Denize girildikten sonra mutlaka sürülmeli ve cilt maruz kaldığı UV ışınlarının etkisinden kurtarılmalıdır. Fakat denize girmeden önce sürmek veya güneşe çıkarken sürmek tehlike oluşturur. Kantaron yağı güneş kremi değildir, sadece güneş yanıklarına iyi gelmektedir.
 • Ergenlik döneminde oluşan sivilcelere iyi gelir. Ayrıca sivilce yaralarını geçirir. Yanık, düşme gibi kazalar dolayısıyla oluşmuş yaraları kalıcı olarak düzeltecektir. Hem izler yok olacaktır, hem de yara sağlıklı bir şekilde iyileşecektir.
 • Siyah noktaları kalıcı olarak geçirir. Ayrıca siyah nokta izlerine de iyi gelir. Bunun yanı sıra oluşabilecek siyah noktalardan cildi korur. Cildi derinlemesine temizleyen mucizevi yağ, cildin kiri dolayısıyla oluşan sivilce ve siyah noktalardan cildi korumaktadır.
 • Antiseptik özelliği bulunmaktadır. Bu cildinde yaşı fark etmeksizin iltihaplı sivilce oluşan kişiler için çok etkili bir özelliktir. İltihaplı sivilceyi kurutur ve herhangi bir iz kalmadan sivilceden kurtulmayı sağlar. İltihaplı sivilcelerin oluşturduğu yara izleri, bu yağ sayesinde yok olacaktır.
 • Cildin daha diri, daha genç ve daha parlak görünmesini sağlamaktadır. Cildi aydınlatan kantaron yağı, kişilerin cildinin daha geç yaşlanmasını ve uzun süre kırışmamasını sağlamaktadır. Fakat bu yalnızca düzenli kullanım için geçerlidir.
 • Yazın oluşan güneş lekelerinden cildi arındırır. Güneş lekeleri kişilerin cilt tonunu koyulaştırmakta ve cildin kötü görünmesine neden olmaktadır. Kantaron yağı bu etkiyi tümüyle yok edecek ve cildi besleyerek oluşan zedelenmelerin onarılmasını sağlayacaktır.
 • Yaşlanmaya bağlı olarak oluşan cilt lekelerinin yok olmasını sağlamaktadır. Kişiler yaşlandıklarında bile ciltleri tertemiz duracak, herhangi bir leke oluşmayacaktır.
 • Ciltte oluşan renk eşitsizliğini gidermekte ve cildin aynı tonda görünmesini sağlamaktadır. Bu güneş lekeleri dolayısıyla oluşmuş renk farklılığını giderir. Kişilerin daha aydınlık bir yüze sahip olmalarını sağladığı gibi, onlara doğal görünümlerini geri kazandırır.
 • Çillerin kötü görünümünü yok etmekte ve daha az görünmesini sağlamaktadır.

Kantaron Yağı İle Cilt Beyazlatma hakkında vereceğimiz bilgiler bu kadardı. Cilt bakımı yazılarımıza bakmayı unutmayınız. Kirazın Cilde Faydaları Nelerdir? Evde Kiraz Maskesi Nasıl Yapılır? yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

 1. tuğçe dedi ki:

  Çizik ve yaralanmalarda kantaron yağı ile müdahale edildiğinde ciltte çok iyi fayda sağlıyor. Küçük yaralanmalar sonucu ciltte oluşan yaraların üzerine gün içerisinde 2 defa sürün. Göreceksiniz ki yara hemen geçecek ve ciltte yara izi bırakmayacak. Genelde yaralanmalardan sonra ciltte beyaz bir leke oluşur özellikle de jilet ile kesilen yaralanmalarda. Kantaron yağı sürün kesinlikle işe yarayacaktır.