İnnofacial Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

28.06.2019
467
İnnofacial Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
Modelistlik Kursu

İnnofacial cilt bakımı, biz kadınlar daha güzel görünmek ve daha da güzelleşmek için cildimize daima özen gösteririz. Cilt bakımı biz kadınlar için geçmişten günümüze kadar değerini yitirmeyen bir uygulamadır. Yaşlanmanın önüne geçmek ya da etkilerini yavaşlatmak için cilt bakım uygulamaları oldukça kıymetlidir. Günümüzde stresli hayat şartları, doğal beslenmenin giderek azalması, çevresel zararlı faktörler olan maruziyetin artması ve dengesizi beslenme sonucunda cilt sorunları da giderek artmaktadır.

Bu sorunların önüne geçebilmek için cildin ihtiyacını karşılamak, yenilenme hızını uyarmak ve cildimizin zararlı olan çevresel faktörlere karşı dayanıklılığını arttırmak için medikal cilt bakım teknikleri giderek önem kazanmaktadır. İnnofacial cilt bakım yöntemi hem erkeklerin, hem de kadınların oldukça memnun kaldığı oldukça rahat uygulanabilen bir cilt bakım uygulamasıdır.

https://www.youtube.com/watch?v=-IBLMyDfOSU

Sağlıklı ve güzel görünen bir cilt için cildi doğru bir şekilde beslemek, nemlendirmek ve gerekli bakımları yapmak oldukça önemlidir. İnnofacial cilt bakım yöntemi, cildin ihtiyacı olan tüm bakımların tek seansta uygulanması ile cilde parlaklık ve ışıltılı bir görünüm sağlar. Bu sayede ekrandan takip ettiğiniz ünlülerin güzellik sırlarını keşfetmiş ve estetik operasyonlara gerek duyulmadan ışıltılı ve parlak bir cilde sahip olabileceksiniz.

İnnofacial Cilt Bakımı Yöntemi Nedir?

Cilt bakımı için kullanılan en son teknoloji ile geliştirilmiş bir cilt yenileme sistemidir. Uygulama ile cilt ölü hücrelerden temizlenir. Bunun için alfa hidroksi asit ve salisilik asit içeren solüsyonlar kullanılır. Daha sonra cildinizi yatıştıracak nemlendirici serum kullanılır. Bu sayede cildi tahriş etmeden ağrısız ve acısız bir biçimde uygun cilt temizliği sağlanmış olur. Yağlı ve akneli ciltlerin yanı sıra vakum etkisi ile de cildin yeniden yapılandırılmasına katkıda bulunduğundan lekeli ciltlerde de başarı ile kullanılabilmektedir. Hassas ciltler dâhil tüm cilt tiplerinde uygulanabilen bir yöntemdir.

https://www.youtube.com/watch?v=uhHpI8S-pM8

Cilt problemi yaşayan birçok kişi, el ile müdahale ile yüzlerine sıkma işlemi yaptırırlar. Bu işlem ne kadar dikkatli de yapılsa aknelerdeki iltihaplı hücrelerin yüze yayılmasına engel olamaz. Bunun yanı sıra leke ve akne gibi şikâyeti olan cilt tiplerinde klasik ve kimyasal peelingler ile cilt soyma işlemi yaptıranlarda cilt yüzeyi çok hassas olduğundan buna uygun bir bakım yapılmalıdır. İnnofacial cilt bakım yöntemi ile düzenli olarak bakım yapıldığında, hastaların temizlik, soyma, derinlemesine komedon temizliği, nemlendirme ve antioksidanlarla korumasını birleştiren cilt görünümünü iyileştirerek daha güzel bir cilde ulaşmayı sağlamaktadır.

İnnofacial Cilt Bakımı ile Ne Yapılır?

 • Tüm bir cilt bakımı,
 • Siyah nokta tedavisi,
 • Cilt tonundaki renk düzensizlikleri,
 • Genişlemiş ve tıkalı gözenek tedavisi,
 • Yağlı ciltlerde sebum dengelenmesi,
 • Cildin nemlendirilmesi,
 • İnce çizgi ve kırışıklıkların tedavisi,
 • Cildin elastikiyetini arttırma,
 • Cildin canlandırılması.
İnnofacial Cilt Bakımı
İnnofacial Cilt Bakımı

İnnofacial Cilt Bakım Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Bu yöntem tüm cilt tiplerinin ihtiyacı olan nem ve bakımı karşılayan yenileyici bir bakım sistemidir. İşlem sırasında herhangi bir iğne enjeksiyon kullanılmamaktadır. Bu sayede ağrı ve acı hissetmeyeceksiniz. Hatta bir makyaj fırçasının yüzünüzde dolaşması gibi bir his duyacaksınız. Bakım süresi 40 dakika sürmektedir. Bakım sonrası cildinizde herhangi bir kızarıklık ve tahriş oluşmaz. Bakımdan sonra günlük hayatınıza hemen dönebilirsiniz. İnnofacial cilt bakım 3 aşamada uygulanan bir yöntemdir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
 • Uygulama sırasında ilk aşamada cildin güvenli bir şekilde derinlemesine temizlenmesi hedeflenmektedir. Salisilik asit tıkanmış gözenekleri temizler. Bu sayede gözenekler tekrar tıkanmaz ve komedon ve akne oluşumu engellenmiş olur. Bunun akabinde laktik asit ile cildin renk tonunun düzenlenmesi ve nemlilik kazanması için bir çalışma yapılır. Uygulanan serumun içeriğinde bulunan bal ve bitki özleri, cildin derinlemesine temizliğini sağlarken aynı zamanda ciltte sakinleşme ve elastikiyetini arttırıcı gençlik ışıltısı sağlar.
 • Cildin derinlemesine temizlenmesinden sonra medikal bakıma başlanır. Bu aşamada ciltten ölü tabakanın kaldırılması amaçlanmaktadır. Bunun için Glukosamin ve Lactic asit sayesinde ölü tabaka temizlenir. Bu iki madde ciltteki pigment bozukluklarında iyileşme sağlar. Ayrıca leke ve akne tedavisi uygular. Hastanın cilt yapısına göre bu aşamadaki ilerleme farklılık gösterir.
 • Üçüncü ve son aşamada cilt konforu için çalışmalara yapılır. Bu aşamada kullanılan serumun içeriğinde, biberiye özü, at kestanesi özü, çay özü, lavanta, vitamin B5 ve antioxidatif içerikler bulunmaktadır. Bu serum cildi ultraviyole ışınlara karşı korur ve leke, çil ve ince kırışıklıklara karşı savaş açar. Bu sayede kırışıklıkların oluşumu önlenir ve yaşlanma etkileri azaltılır. Kılcal damarların kan dolaşımı uyarılır. Göz çevresindeki morluklar dolaşıma ve yorgunluğa bağlı ise iyileşme sağlanır. Antialerjik ve anti bakteriyel etki sağlayarak cildi güçlendirir ve yoğun nem oluşturarak korumayı sağlar.

İnnofacial cilt bakım sisteminin etkili olabilmesi için birer ay ara ile en az 5 seans uygulanması gerekmektedir.

İnnofacial Cilt Bakım Avantajları

Cilt yenileme için kullanılan en yeni teknolojilerden biri olan ve lazer ışını kullanmadan uygulanan İnnofacial cilt bakım yöntemi,  cilt bakımına yeni bir bakış açısı getirmektedir. İnnofacial cilt bakım avantajları aşağıdaki gibidir;

 • İnnofacial cihazı ile cilt üzerinde bulunan ölü tabakalar ağrısız ve acısız bir şekilde ve herhangi bir kızarıklık ve tahrişe meydan vermeden su ve vakum yöntemi ile arındırılmaktadır. Bu sayede hem siyah noktalar, hem de beyaz noktalar derinlemesine temizlenmektedir.
 • Bakım sırasında vakum kullanılması, kan akışının düzenlenmesinde, lekelerin ve yaşlılık belirtisi olan çizgilerin giderilmesinde oldukça etkilidir.
 • Vakum etkisi aynı zamanda ince çizgiler ve lekeler üzerinde de etkilidir.
 • İnnofacial cilt bakımı sayesinde hijyenik, el değmeden acısız ve ağrısız bir tedavi mümkün olmaktadır.
 • Cilt bakımı sırasında hastaların cilt tiplerine göre serumlar kullanılmaktadır. Bu serumlar cildin yenilenmesine ve nemlenmesine yardımcı olmaktadır.
İnnofacial Cilt Bakım Avantajları
İnnofacial Cilt Bakım Avantajları

Uygulama Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

İnnofacial cilt bakım yöntemi uygulandıktan sonra herhangi özel bir bakım gerekmemektedir. Tek yapılması gereken uygulamanın yapıldığı gün yüz kesinlikle yıkanmamalıdır. Ayrıca yüze herhangi bir şey sürülmemelidir. Bakım yapıldıktan sonra hasta hemen işine ve sosyal yaşamına geri dönebilir. Kadınlarda ve erkeklerde her yaşta uygulanabilen İnnofacial cilt bakım yöntemi, ilk seanstan sonra bile gözle görülür şekilde düzelme sağlar. Bu yöntem ile cilt, derinlemesine temizlenir, nemlenir, beslenir ve yenilenir. En hassas ciltler dâhil tüm cilt tiplerine her mevsim uygulanabilen bir bakım yöntemidir. Bakımdan maksimum verim elde edilebilmesi için de en az ayda bir kere tekrar edilmesi gerekir.

https://www.youtube.com/watch?v=PZOAsI0rWvA

İnnofacial Cilt Bakımı Yaptırmanın Faydaları

Cilt bakımı, bir uzman kontrolünde ve doğru ürünler ile yapıldığı taktirde, kişilerin rutin olarak yaptıkları bakımlara göre daha etkili sonuçlar vermektedir. Cildi ölü hücrelerden temizlemek ve deri sağlığını korumak için tercih edilen son teknoloji cilt bakım yöntemleri biz kadınların kurtarıcısı niteliğindedir. İnnofacial cilt bakım yöntemi, cildinde hamilelik ve güneş lekeleri olanlar için oldukça tedavi edici bir yöntemdir.

İnnofacial Cilt Bakımı Yaptırmanın Faydaları
İnnofacial Cilt Bakımı Yaptırmanın Faydaları

Bunların yanı sıra göz çevresindeki kazayağı çizgileri ve gözaltı morlukları gibi sorunların giderilmesinde de etkilidir. Bakım yapıldıktan sonra nefes alan, tüm zararlı dış etkenlerden arındırılmış ve ışıltılı bir cilt oluşmaktadır. İnnofacial cilt bakım sıklığı, kişilerin cilt tiplerine göre değişmekle birlikte bu bir uzman tarafından belirlenmektedir.

İnnofacial cilt bakımı hakkında vereceğimiz bilgiler bu kadardı. Hint yağı kirpik uzatır mı? (4 Yöntem) konusunda yazdığımız yazıya da göz atabilirsiniz.

Kafanızda ki tüm soruları bu videodan giderebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

 1. Aynur dedi ki:

  İçeriğinizde yer verdiğiniz İnnofacial cilt bakımı uygulaması çok dikkatimi çekti. Acısız ağrısız bir süreci olan bu cilt bakım uygulamasını çok merak ettim. Daha önce yaptıran var ise eğer yorumlarını belirtirse sevinirim. Ayrıca İnnofacial cilt bakım uygulaması için fiyat bilgisini de vermemişsiniz. Bununla ilgili olarak bilgilendirirseniz sevinirim. Paylaşım için teşekkürler