Kusursuz Bir Makyajın Olmazsa Olmaz Parçaları: Göz Kalemi, Eyeliner ve Dipliner

23.12.2022
294
Kusursuz Bir Makyajın Olmazsa Olmaz Parçaları: Göz Kalemi, Eyeliner ve Dipliner
Modelistlik Kursu

Makyaj, yüzün her bölgesine özel dokunuşların gerekli olduğu bir süreç. Eyeliner, dipliner ve göz kalemi de aşamada en önemli parçalardan. Bakımlı ve güzel bir cilt için, doğru makyajın önemli aşamalarından biri eyeliner çekimi. Buna ek olarak dipliner ve göz kaleminde de ince dokunuşlar, önemli farklar yaratabilir.

Eyeliner Çeşitleri ve Kullanımı

Eyeliner, özel bir makyaj yapmak isteyenlerin kullanması gereken, gözleri ön plana çıkaran ve bakışlarda istenen tarzı ortaya koymak için kullanılan bir makyaj malzemesi. Eyeliner çeşitleri genel olarak üç alternatif barındırıyor.

Likit eyeliner ince ucu ile kirpiklerde ince ve estetik hatlar çekmek için kullanılıyor. Popüler eyeliner modellerinden olan kalem eyeliner ise hem günlük hem de özel makyajlar için tercih ediliyor. Jel ve krem eyeliner modelleri, kalem eyelinera göre daha yumuşak olması nedeniyle ilgi görüyor.

Eyeliner ile ilgili en önemli konu, kimi zaman göz kalemi ile karıştırılıyor olması. Göz makyajında eyeliner ya da göz kalemi tercihinde genel olarak tercih edilen makyaj formuna göre seçim yapılabilir. Göz kalemi, eyelinere göre kalın çizgilerin daha kolay çekilebildiği ve dumanlı göz makyajı için uygun olan bir ürün. Buna ek olarak eyeliner göz kapağı ve kirpik diplerine sürülüyor.

Dipliner İle İnce Dokunuşlar

Dipliner, eyeliner ile çok ciddi bir fark içermemesine karşın, göz makyajında kirpikleri daha belirgin bir hale getirmek amacıyla tercih ediliyor. Dipliner modellerinin genellikle sivri keçe ucu göz konusu ve bu da kolay uygulama şansı sunuyor. Eyeliner sürme konusunda çok deneyimli olmayanlar dahi dipliner ile kolay bir uygulama yapabilir. Çok tercih edilen makyaj malzemelerinden olan dipliner, daha ince çizgi çekmek için tercih edilebilir. Kuyruklu eyeliner olarak da adlandırılan bu uygulama, göz alıcı makyajlar için tercih edilebilir.

Göz Kalemi İle Her An Hazır Olun!

Göz makyajının diğer bir önemli parçası ise göz kalemleri. Göz kalemleri, dileyenlerin iddialı, dileyenlerin ise buğulu bir makyaj yapmasını sağlıyor. Göz kaleminin en çok öne çıkan özelliği ince bir forma sahip olması. Bu ince yapı, göz kaleminin kolay bir şekilde kullanılmasını sağlıyor. Gözleri belirginleştirmek için tercih edilen göz kalemi ile, heyecanlandıran bakışlara sahip olmak mümkün.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Göz kalemi seçiminde renkler, cilt rengi ve diğer faktörlere göre belirlenebilir. Göz kaleminin uygulama sonrasında dağılmaması adına, önlem olarak bir baz da uygulanabilir.

Harika göz makyajlarına imza atmak için Flormar eyeliner, dipliner ve göz kalemi arayanlar için harika ürünler sunuyor. İnternete özel indirimler, Flormar online satış mağazasında.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.