2023 Trendi Gökkuşağı Göz Makyajı

16.05.2023
338
2023 Trendi Gökkuşağı Göz Makyajı
Modelistlik Kursu

Gökkuşağı göz makyajı 2023 yılı içerisinde oldukça popüler olan göz makyajı modellerinden biri olmayı başardı. Size bu makalede gök kuşağı göz makyajının nasıl uygulandığını anlatacağım.

İlkbahar ile birlikte artık güneş yüzünü daha çok göstermeye başladı. Bu güzel mevsimde en sevdiğiniz meyvelerin tadına bakabilir, çiçekli elbiselerinizi çıkarabilir ve mekanınızı taze çiçeklerle doldurabilirsiniz. Tüm bunların yanında makyajınızla da daha fazla eğlenmek için özgür hissedebilirsiniz kendinizi. Çünkü önümüzdeki birkaç ay yeniden başlamanın ve yeni şeyler denemenin tam zamanı. Belki de bütün kış boyunca sürdüğünüz koyu renk rujları parlak, canlı tonlarla takas ediyorsunuz. Belki aydınlatıcınızı biraz daha fazla kullanıyorsunuz çünkü cildiniz güneşin yansımasından kaynaklanan doğal ışığı yakaladığında selfileriniz artık çok daha güzel olduğunu sizde biliyorsunuz.

Gökkuşağı Göz Makyajı

Her kadının mutlaka makyaj çantasında yer alan nötr paleti bırakma zamanı yaklaşıyor. Bahar renk ister ve gökkuşağı görüntüsünde gözler bu baharın en güzellerinden.

Bu baharda renklerle oynamaya ve tamamen cildinizin ışıltısı ile dışarı çıkmaya hazırlanmalısınız. Renkli maskaradan, ultra bronz tenlere kadar, sizi ilkbaharda rahatlatacak bir çok makyaj trendi sizleri bekliyor.

Gökkuşağı Göz Makyajı Öncesi Hazırlıklar

Öncelikle yüz makyajınızı planlayın.

Yüz makyajınızı planlarken cildinizin yapısını dikkate alarak plan yapmalısınız. Cilt tonunuz ve cilt tipiniz kullanacağınız ürünleri seçmenizde önemli bir etkendir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bahar ayının ahengini cildinize yansıtmak için ince fondötenli bir görünüm, hafif allık ve doğal dudaklar tercih edebilirsiniz.

Yüz makyajınızı planlayın fakat göz farınızı yapana kadar yüz makyajınızı yapmayı bekletin çünkü farı uygularken far tozları yüzünüze serpilebilir.

Göz makyajınız ile dikkat çekin.

 Göz farınızın gün boyu kalıcı olması ve pürüzsüz görünümü için öncelikle bir baz kullanmalısınız. Göz bazınızı göz kapaklarınızın üzerine uygulamanız yeterlidir.

Pürüzsüz göz makyajı elde etmek için far bazı olmayanlar, baz yerine göz kapaklarına biraz fondöten ve pudra sürebilirler. Bu baz sayesinde far gölgeleri daha kalıcı olacak, çabuk uçmayacaktır.

Gökkuşağı Göz Makyajı için Gerekenler

Gölgeli göz makyajı sevenler için doğru görünümü nasıl yakalayacağınızı kısaca açıklayalım.

Baharın gelişi ile birlikte partilerde, davetlerde, balolarda bakışlarınızı dikkat çekici hale getirmek istiyorsanız gölgeli göz makyajını tercih edebilirsiniz. Akşam çıkılacak yemeklerde etkiletici görünüm yakalamak için de oldukça çekici bir taktiktir.

Bu uygulama için üç fırça kullanmak idealdir. İlk işlem için kalem tipi bir fırça, karıştırma işlemi için kalın bir fırça ve daha geniş bir vurgu için ise yoğun bir fırça kullanabilirsiniz. Bunlara ek olarak far bazı, pamuklu bez, makyaj temizleyicisi ve fondötenleri hazır hale getirebilirsiniz, böylece yapabileceğiniz tüm hataları düzelterek profesyonel bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Bu görünüm için öncelikle fırçaların temiz olduğundan emin olun, çünkü kirli fırçalar mikropları barındırabilir ve göz farı renklerinizin lekeli görünmesine neden olabilir

Bu fırçaların tümüne sahip değilseniz, bu görünüme yine de ulaşabilirsiniz, sadece daha fazla zaman kaybı ve uğraşa neden olabilir.

Gökkuşağı göz farı uygulamasında renklerin daha çok belirgin olması için beyaz baz veya beyaz göz farı da sürebilirsiniz.

Parlak gökkuşağı makyajı tercih etmek isteyenler için ise göz farı rengini, kırmızıya yakın tonlarda tercih edebilirsiniz.

Gölgeli göz makyajı

Gökkuşağı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Doğru uygulama ile bambaşka bir görünüm sağlayabileceğiniz gökkuşağı makyajı uygulamasını kısaca anlatalım.

Göz Kapağı Uygulaması

İlk olarak gölge çalışmanızı gözlerinizin iç köşelerine yerleştirmelisiniz. Renk olarak parlak pembe göz farı veya kırmızı gölge rengi ilk renk için iyi bir seçenektir, ancak kendi tercihinize göre farklı bir renkle de başlayabilirsiniz. Göz farı, vurgulu dolgun bir fırça ile kapağın iç köşesine doğru bastırılmalıdır.

Göz farı fırçalarının her birini uygulamadan önce fırçalarınıza hafifçe vurun, böylelikle farın doğal tonu ile pürüzsün bir görünümü yakalayacaksınız.

Uyguladığınız bir sonraki rengin ilk renk ile geçiş aşmasına özen göstermelisiniz. Bir sonraki rengi göz kapağının ortasına uygulamalısınız. Pembenin hemen yanına turuncu bir göz farı eklemeye başlayın. Turuncu, göz kapağınızın ortasına uygulanmalıdır. Yine, bunu yapmak için fosforlu fırça kullanın. Ardından, iki gölgeyi bir karıştırma fırçasıyla karıştırmaya başlayın.

Farklı bir renkle başladıysanız, gökkuşağının renklerine bakın ve seçtiğiniz renge yakın bir renk izleyin. Örneğin, sarı ile başladıysanız, daha sonra yeşile uygulayın.

Göz farı uygulama fırçasını, renkler üzerinde karıştırmamak için iki renk arasında bir sınır oluşturabilirsiniz.

Daha sonra ise göz kapaklarınızın dış kenarlarına geçebilirsiniz. Sarı göz farı uygulamak için vurgulayıcı fırçasını tekrar kullanabilirsiniz. Sarıyı göz kapağınızın dış kenarlarına doğru biraz daha açarak yapabilirsiniz. Farklı bir renk seçtiyseniz yine diğer rengi gökkuşağını izleyerek yakın renklerden seçebilirsiniz. Örneğin, ikinci renginiz yeşil ise, şimdi mavi uygulayın.

Göz Altı Uygulaması

Bir sonraki aşamada göz altlarınızı renklendirmeye geçebilirsiniz. Gökkuşağının yeşil ve mavi kısmı için göz farı, göz kalemi ve fırça ile gereklidir. Yeşil göz farını hemen çizgisinin altına ve alt kirpiklerin yanına sürmelisiniz. Bu rengi, alt göz boyunca biraz daha açık tonlarda yaparak ilerleyin Alt kirpiklerinizin ortasına gelmelidir. Farklı bir renk uygulayarak ilerlediyseniz en son renginiz maviyse, çivit mavisi bir renk bir sonraki renk olabilir.

Alt göz kapağınızın iç köşesi ile uygulamayı bitirebilirsiniz. Yeşil üzerine hafifçe bir mavi göz farı sürebilirsiniz. Neredeyse alt göz kapağındaki iç köşeye doğru sürme işlemini yapmalısınız. Gözünüzün köşesinde başladığınız pembe göz farı ile buluşması gerekir. Çivit mavi veya menekşe son renginiz ise, kırmızı veya pembe bir ton ile bitirebilirsiniz.

Makyajı bitirerek bakışlarınızı gökkuşağına çevirmek için son aşamada dilerseniz gölgeleri karıştırabilirsiniz. Renkleri bir araya getirmek için karıştırma fırçanızı kullanabilirsiniz. Bu işlem için tüm renkleri bir arada karıştırarak değil, sadece yan yana olan renklerin dış kenarlarındaki renkleri hafifçe karıştırmalısınız. Renkler arasında mümkün olan en kusursuz etkiyi elde etmek için, karıştırma işleminde temiz bir fırça veya temiz bir parmak kullanmalısınız. Bu işlem geçişi kolaylaştıracaktır.

Beğenmediğiniz veya abartılı olduğunuz düşündünüz noktalar için fondöten veya pamuklu çubuk kullanabilirsiniz. Bir rengin yeterince parlak görünmediğini düşünüyorsanız, memnun kalana kadar bu adımları tekrarlayabilirsiniz.

gökkuşağı göz makyajı

Gökkuşağı Makyajında Eyeliner Uygulaması

Gözleriniz büyük göstermek istiyorsanız eyeliner uygulayabilirsiniz. Gökkuşağı makyajı için gerekli değildir, ancak dilerseniz tercih edebilirsiniz. Üst göz kapağınızın kirpik başlangıç bölgesine ince olacak şekilde uygulayabilirsiniz. Siyah veya ve parlak mavi veya renkli bir göz kalemi de tercih edebilirsiniz.

Gökkuşağı Makyajında Maskara Uygulaması

Maskara ile görünüşünüzü tamamlayarak baharın tadını çıkarabilirsiniz. Kirpiklerinizi daha belirgin hale getirmek için maskara uygulamadan önce kirpiklerinizi kıvırabilirsiniz. Siyah, hacimli bir rimel genel görünüşü daha cesur hale getirecektir. Buna ek olarak daha abartısız bir görünüm için ince bir maskara kullanabilirsiniz. Masmavi bir maskara ise renkli görünüm ile makyajınıza eşlik edebilir.

Artık hazırsınız. Kendinizi yağmur sonrasında gelen huzur gibi kelebeklerin içine atarak makyajınız ile dikkatleri üzerinize çekip baharın tadını doya doya çıkarabilirsiniz. 2023 Gökkuşağı Göz Makyajı hakkında aşağıda yorum yapabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. Tuba dedi ki:

    Bana göre gökkuşağı makyajı 2020’de de trend kalmaya devam.edecek. Cıvıl cıvıl renklerin kullanıldığı bu göz makyajı tam bir yaz makyajı, ancak gündelik yaşamda nasıl kullanılır bilemiyorum. Belki daha hafif renk tonları kullanıldığında bir beyaz tişört üzerine yapıldığında çok güzel durabilir, günlük yaşamda bu şekilde kullanılabilir. Bir de mavi yeşil renkli göze sahip insanlara daha çok yakışan bir makyaj bence.