Reklamlar
Makyaj

Bronzer nedir? Bronzer nasıl kullanılır? Bronzer nasıl seçilir?

Reklamlar

Bronzer nedir, günümüzde oldukça kullanılan bir makyaj ürünüdür. Bronzer kullanarak daha yeni tatilden gelmiş gibi bronz bir tene sahip olmamız oldukça kolay. Bronzer aynı zamanda profesyonel makyözlerin oldukça kullandığı bir ürün olmasının yanında günlük yaşantımızda da kullanmamızda herhangi bir sakınca yoktur. Bronzer üzerine birçok markanın ürünü bulunmaktadır. Doğru Bronzer seçimi ile güzelliğinize güzellik kata bilirsiniz.

Bronzer Nasıl Uygulanır?

Bronzer Nedir

Bronzer yüzde doğru bölgelere uygulanırsa yüz hatları daha çok belirginleşir, buna ek olarak elmacık kemiklerinin de belirginleşmesinde oldukça kullanılmaktadır. Bronzer kullanılarak soluk cildin aydınlanması ve yüzün boyutlanmasını sağlayabilirsiniz. Bronzer cilde uygularken doğru fırça seçimi makyajımızın güzel görünmesinde oldukça etkilidir. Bu nedenle Bronzer fırçasının büyük ve yuvarlak olması gerekir ve az miktarda Bronzer kullanılarak cilde uygulanmalıdır.

Bronzer Kullanımı

Bronzer fondöten, bb krem aydınlatıcıdan sonra kullanılır. Bu sayede yapmış olduğumuz makyajın daha güzel görünmesini sağlayıp, aynı zamanda yüz hatlarının belirginleşmesine de katkı sağlayacaktır. Bronzer cildimizin yüksek yerlerine yani ışığın vurduğu noktalara uygulanmalıdır. Bronzer fırçası ile bir miktar Bronzer alarak fırça üzerindeki fazla tozu üfleyerek cilde uygulamalıyız, aksi halde ciltte pütür tülü görüntüye neden olacaktır. Bronzer alın çizgisine, elmacık kemiğine ve çene çizgisine uygulanmalıdır. Yüzümüze fırça yardımı ile yuvarlak hareketlerle ve ince çizgiler şeklinde uygulanmalıdır.

Bronzer Nasıl Sürülür Makyaj Videosu

Bronzer Seçimi Nasıl Olmalıdır

Bronzer alırken ten renginize ve kullanacağımız yere göre tercih etmeliyiz. Günümüzde birçok çeşit Bronzer bulunmakta olup kaliteli ürünleri satın almalıyız. Satın alırken Bronzer ten rengimizden iki ton daha koyu olması gerekir, bunun nedeni tenimizde uygulandığı takdirde, yüzümüzün boyutlanmasının belli olması gerekir. Aksi halde cildinizde oldukça yapay ve kötü duracaktır.

Reklamlar
Bronzlaştırıcı Pudra (Bronzer) Dosyası

Ten Rengine Göre Bronzer Seçimi

Açık Tende Bronzer Seçimi

Açık tenli bayanların Bronzer seçimi koyu tenli bayanlara göre daha kolaydır. Tabanı sarı olan Bronzer açık tenliler için uygundur. Sarışınsanız pembe tonlardaki Bronzer tercih edebilirsiniz. Bunun yanında açık tenliler transparan Bronzer tercihinde bulunabilir.

Açık Tende Bronzer Seçimi

Buğday Tende Bronzer Seçimi

Sizde buğday tene sahipseniz birkaç ton koyu olan toprak tonlarında Bronzer tercih etmelisiniz. Çok açık veya koyu ton Bronzer Kullanımı cildinizde kötü bir görüntüye neden olacaktır. Bunun yanında ışıltılı Bronzer kullanarak daha ışıldayıp dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Buğday Tende Bronzer Seçimi

Koyu Tende Bronzer Seçimi

Bronzer seçimini koyu tenliler turuncu ve sarıdan yana kullanarak yüz hatlarını daha belirgin olmasını sağlayabilir. Bunun yanında koyu kahverengi Bronzer de tercih edebilirsiniz.

Koyu Tende Bronzer Seçimi

Cilt Tipine Göre Bronzer Kullanımı

Bronzer kullanırken cildin yapısı oldukça önemlidir. Bunun nedeni her cilt tipi Bronzer kabul etmeyip kusabilir. Bu nedenle kuru cilde sahipseniz kullanacağınız Bronzer krem ya da sprey şeklinde olmalıdır. Krem halinde Bronzer bulamadığınız takdirde nemlendirici ile toz Bronzer karıştırıp o şekilde kullanmanız gerekir. Kuru cilt yapısına sahipseniz, toz Bronzer kullanmanıza bir sakınca yoktur.

Reklamlar

Bronzer Çeşitleri

Mat Bronzer

Genellikle yüz hatlarının belirginleşmesinde kullanılmaktadır. Mat Bronzer içerisinde turuncu renk bulunmayıp yüzde vurgulamak istenen yerlere uygulanmak için üretilmiştir. Bunun yanında içerisinde ışıltılı pigmentler bulunmaz. Mat Bronzer genellikle makyözler tarafından kontur olarak kullanılmaktadır. Mat Bronzer  alın, çene ve elmacık kemiklerinin alt çizgisine uygulanır.

Işıltılı Bronzer

Genellikle kuru cilde ve koyu tenli bayanların kullanması önerilir. Cildin daha aydınlık ve parlak görünmesini sağlar. Işıltılı Bronzer kontur olarak kullanılmayıp yüzün t(kaşların üst çizgisi ve burun çizgisi) bölgelerine uygulanmalıdır.

Transparan Bronzer

Transparan Bronzer genellikle günlük makyaj da oldukça kullanılmakta olup, doğal bir görüntü oluşturarak daha canlı bir cilde sahip olmamızı sağlar. Transparan Bronzer açık tenli bayanların kullanması önerilir. Transparan Bronzer gece makyajlarınızda da kullanabilirsiniz.

Köpük ve Jel Bronzer

Bu Bronzer yüzümüzde belirginleşmesini istediğimiz elmacık kemiklerine alnımıza uygulaya biliriz. Bunun yanında köpük ve jel Bronzer ile burun ve yüz yapımızın incelemesini de sağlamamız oldukça kolay. Bu Bronzer diğer Bronzer kere oranla kalıcılığı daha fazladır.

Mineral ve Pudra Bronzer

Cildimiz için gerekli mineralleri sağlayarak cildin yenilenmesini ve ışıltılı, canlı görünmemize katkı sağlayacaktır. Mineral ve Pudra Bronzer kuru cilt yapısına sahip kişiler için oldukça uygun olacaktır.

Bronzer Kullanımında Yapılmaması Gerekenler

  • Cildin tamamına Bronzer uygulaması yapılmaz. Yapıldığı takdirde cildin tamamen koyulaşmasını ve kötü görüntü oluşumuna neden olacaktır.
  • Bronzer alırken ten renginize uygun olanı almalıyız. Bronzer cilt Rengine göre üretilen bir makyaj ürünüdür.
  • Bronzer büyük fırça ve ince çizgiler şeklinde uygulanmalıdır. Bronzer yuvarlak hareketlerle dağıtılmalıdır.
  • Cilde Bronzer çok az miktarda kullanılmalıdır. Bronzer çeneye, alna ve elmacık kemiklerinin altına uygulanır.

En İyi Bronzer Önerileri

Günümüzde birçok Bronzer markası bulunmaktadır. Cildimiz bizim için oldukça önemli olduğundan kaliteli ürünleri tercih etmeliyiz. Aldığımız ürünü üç dört ay kullanacağınızdan verdiğiniz paraya değecektir. Gelin beraber en iyi üç Bronzer markasına inceleyelim.

Benefit Hoola Bronzer

Bu Bronzer içerisinde ışıltılı bulunmadığından günlük kullanım için oldukça uygundur. Benefit Bronzer mat pigmentlere sahip olduğundan kontur olarak ta kullanılmaktadır. Açık ve buğday tenli bayanların Kullanımı için daha uygun olacaktır. Benefit Hoola Bronzer kendi ambalajı içerisinde fırça da hediye etmektedir. Bu Bronzer fazla pahalı olmayıp her kesimden insanın alabileceği bir fiyatı vardır. Benefit Bronzer 110tl satın alabilirsiniz.

The Balm Bahama Mama Bronzer

Birçok kadın tarafından oldukça tercih edilen bir Bronzer dır. Cilde uygulandığı zaman doğal bir görüntü oluşturup, ciltte asla kusma yapmamaktır. Kullananların tek şikâyeti kapağının kartondan olması nedeni ile kendiliğinden açılmasıdır. Bahama Bronzer açık tenliler için uygun olup kaliteli, ucuz bir üründür. The Balm Bahama Mama Bronzer 5,TL satın alabilirsiniz.

NARS Laguna Bronzer

En iyi kozmetik markası olan narsın Bronzer oldukça kalitelidir. Genellikle pahalı olduğundan tercih edilmese de kullananların%100memnun kalmaktadır. Tüm cilt yapılarına uygun olarak üretilmiş olan NARS cildin tamamen pürüzsüz görünümünü sağlayacaktır. NARS Bronzer 200tl ye satın alabilirsiniz.

Bronzer hakkında sizlere bilgiler verdik. Bronzer kullanımı konusunda sorularınızı yorum kısmından bize sorabilirsiniz. Cilt bakımı yazılarımıza bakmayı unutmayınız. Daha faza bilgi için tıklayın…

Reklamlar

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Bir Yorum

  1. Piyasadaki en güzel görünümü elde eden bronzer, The Balm’ın Bahama Mama Bronzer’ı. Elbette bu ürünü kendi ten rengime ( açık tenliyim ) uygun olduğu için ve ürünü kaliteli bulduğum için sevdiğimi söyledim. Fiyat açısından pahalı olabilir, ancak etkili bir performans gösteriyor gerçekten arkadaşlar, açık tenlilere önermek istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Reklamlar
Başa dön tuşu