Simple Yüz Temizleme Ürünleri

06.05.2019
426
Simple Yüz Temizleme Ürünleri
Modelistlik Kursu

Bu yazımızda sizlere Simple yüz temizleme jeli nasıl kullanılır, Simple yüz temizleme suyu, Simple yüz temizleme yağı hakkında bilgi vereceğiz. Simple yüz temizleme ürünleri; etkileyici özellikleri ile son yıllarda oldukça popüler hale geldi. 1960 yılında Albion Grup şirketi tarafından geliştirilen Simple Skincare, bir İngiliz kozmetik markasıdır. En başından beri ürünlerinde parfüm ve renklendirici madde kullanmayan marka, bu özelliğini bugüne kadar korudu. 2010 yılında Unilever tarafından satın alınan Simple Skincare doğallıkla özdeş ürünleriyle birçok kişi tarafından tercih ediliyor.

Simple yüz temizleme jeli, yüz temizleme köpüğü, misel suyu, temizleme mendili ve Simple yüz temizleme suyu gibi farklı ürünler sayesinde cildi doğal bir şekilde derinlemesine temizleme olanağı bulunuyor. Simple yüz temizleme jeli kullananlar bu üründen oldukça memnunlar. Üstelik Simple yüz temizleme jeli yorumlarında fiyatın ne kadar uygun olduğunu okudum. Hemen alıp denemeye karar verdim. Gerçekten de tüm ürünleri benden geçer not aldı. Bu yorumlarımı sizlerle de paylaşmaya karar verdim. Simple yüz temizleme jeli blog yazımızı okuyarak ürünler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Simple Micellar Makyaj Temizleme Suyu

Simple Micellar Makyaj Temizleme Suyu

Simple yüz temizleme ürünlerinden birisi olan Micellar Makyaj Temizleme Suyu, markanın orjinal Micellar Temizleme Suyu’na benzer ancak bu formül yumuşaklığı ve yatıştırıcı bileşenleri içermesinden dolayı ayrışır.

Büyük bir şişede genel ve pamuklu bir ped ile kullanılması amaçlanmış bu temizleme suyunda misel teknolojisi kullanıyor. Bu üründe temizleme işlemi için misel olarak bilinen parçacıklar kullanılır ve bir temizleme maddesinin cildi temizlemek için su ve yağ birleşiminden oluşmasını anlatır.

Bu ürün kuru, kurumuş ciltler için özel olarak tasarlanmış. Marka tarafından bu şekilde lanse edilse de formül, Simple’ın diğer misel su ürünlerinden çok daha fazla nemlendirme özelliği sağlamıyor.

İçerdiği minerallerin infüzyonu ise cildin derinlemesine temizlenmesini sağladığı için oldukça etkili bir teknolojidir. Son olarak, Simple’ın orijinal misel suyunda olduğu gibi, bu sürümü de özellikle su geçirmez formüller içeren makyajı tamamen temizleme konusunda çok maharetli değil. Fakat günlük bir makyaj temizleme suyundan beklenenleri fazlasıyla veriyor. Kokusuz formülü, ekonomik fiyatı ile günlük makyaj temizleme için ideal bir ürün.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
Simple Micellar Temizleme Suyu

Simple Micellar Temizleme Suyu

Micellar temizleme suyu, standart bir suda çözünür temizleyiciden daha hafif bir sıvı temizleyicidir. Bir pamuklu ped yardımıyla cilde uygulanır ve yüzün ekstra suyla durulanması gerekmez.

Micellar, bir tür elektrik yüklü parçacık olan miseller içerir. Micellar teknolojisi, herhangi bir  aktif yüzey cisminin suyla nasıl birleştiğini ve cildi temizlemek için yağlarla nasıl etkileşime girdiğini açıklamanın bir yoludur. Micellar teknolojisi, bir temizleyiciyi formüle etmek için birçok yöntemden biridir.

Micellar Temizleme Suyu, kuru, normal veya hassas ciltler için en iyisidir. Kokusuz formülü oldukça yumuşaktır ancak yağlı veya sivilceye eğilimli cilde sahip olanlar için çok hafiftir. Bu ürün suyla durulanmadığı ve cilt üzerinde kalması gerektiği için, hücre ile iletişim sağlayan bileşen niasinamid içermesi iyi bir özelliktir.

Simple yüz temizleme için tasarlanan bu ürün, su geçirmez veya uzun süre kalıcı makyajı çıkarmak konusunda çok başarılı olmasa da günlük cilt temizliği için idealdir. Kokusuz ve hafif formülü, cildi koruyan ve tahriş etmeyen içeriği ile bence oldukça başarılı.

Simple Radiance Cleansing Wipes

Simple Radiance Cleansing Wipes Yüz Temizleme Mendili

Bir üründe yapılan bir geliştirme her zaman için iyidir. Bu üründe de yapılan reform,  makyajların çabuk ve kolay şekilde çıkarılması açısından kesin bir adımdır. Tüm Simple mendillerinde olduğu gibi, bu temizleme mendilleri de tekrar kapatılabilir bir yapışkan ve kapaklı kompakt bir plastik pakette gelir.  Bu temizleme mendiller, ideal bir makyaj temizleme mendili boyutuna sahiptir, yumuşaktır ve makyajı silmek için bol miktarda temizleyici madde içerir ancak cildinizi silerken yüzünüzde damlalar oluşmaz.

Bu makyaj temizleme mendillerinin içindeki temizleme solüsyonu kokusuzdur ve hassas temizlik maddeleri ve cilt yenileme ve cildi yatıştırıcı bileşenlerden oluşur. Bunlar arasında pantenol, E vitamini, mango özü ve zencefil kökü özü  doğal maddeler vardır. Bu doğal içerikler, cilt için çok yararlıdır. Üstelik bu mendillerle cildinizi sildikten sonra cildinizde uzun süre kalır ve suyla durulamak zorunda değilsiniz.

Bu ürünün gerçekten avantajı kir, yağ ve makyajı temizlemektir. Bu temizleme mendilleri kesinlikle diğer Simple temizleme mendillerden daha etkilidir. Çünkü ağır ve su geçirmez makyajı bile kolay bir şekilde temizler. Cildi temizleme sırasında, yararlı bileşenler sunma yeteneklerinden dolayı Radiance Cleansing Wipes, kesinlikle kullanmaya değer bir üründür.

Yatmadan önce makyajınızı çıkarmaya üşenen biriyseniz mutlaka komidinin üstünde bir paket bulundurun. Başınızı yastığa koymadan önce kullanmak için bu mendiller en iyisidir. Unutmayın ki gece makyajı temizlemeden uyursanız, sabah ışıltısı yok olmuş mat bir yüz ve şişmiş gözlerle uyanırsınız.

Simple Foaming Cleanser Yüz Temizleme Köpüğü

Simple Foaming Cleanser Yüz Temizleme Köpüğü

Simple’s Foaming Cleanser, markanın yenilenen ürün grubundaki bir diğer reform ürünüdür. Bu temizleyici çok fazla iddiada bulunmaz sadece vaat ettiklerini yapar ve bunu iyi bir şekilde yapar. Foaming Cleanser, başlangıçta sıvı formülü hafif bir köpük haline getiren, pompalı bir plastik şişe içinde gelir. Köpüğün cilde yayılması kolaydır ve yüzün tamamını kaplamak için sadece az bir miktarda kullanmak yeterlidir.

Kokusuz formülü, bazı köpük temizleyicilerde olan sert sabun veya kurutucu kimyasal bileşenlerinden ziyade hafif temizlik maddelerden ve cildi yatıştırıcı bileşenlerden oluşur. Kir, makyaj ve yağı temizlemekte harika bir iş çıkarır ve cildin lekeli kalmasına neden olmadan, temiz bir şekilde durulanır. Kuru ya da çok kuru bir cildiniz varsa, muhtemelen daha fazla yumuşatıcı içeren ve daha çok nemlendiren bir ürün kullanmak isteyebilirsiniz. O yüzden bu ürün normal, karma ve yağlı ciltler için idealdir.

Simple Water Boost Hydrating Cleansing Wipes

Simple Water Boost Hydrating Cleansing Wipes Yüz Temizleme Mendili

Bu yüz temizleme mendilleri, tek kelimeyle muhteşem! Bu standart mendiller tüm cilt tipleri için mükemmeldir.

Bu yumuşak ve sağlam mendiller kullanım açısından çok iyidir ve çoğu makyaj türünü çabucak temizler. Aynı zamanda ıslak bir his bırakmaz ve süper yumuşak, kokusuz formülde durulama gerektirmeyen yumuşak temizlik maddeleri bulunur.

Kullanımdan sonra, cilt yumuşak ve nemli kalır. Cilt kuru ya da gergin kalmaz, sodyum ve potasyum bazlı mineraller hoş bir his bırakır. Çünkü bu bileşenlerin laktat formları cildin nemli kalmasına yardımcı olur.

Simple Nemlendirici Temizleme Yağı

Simple Nemlendirici Temizleme Yağı

Simple yüz temizleme serisinin bir başka ürünü bu Simple yüz temizleme yağıdır.  Simple yüz temizleme yağı, normal ve kuru ciltler için harika bir nemlendirme sağlar ve bence, üst düzey bir temizleme yağıdır.

Kapaklı plastik bir şişenin içinde yer alan bu kokusuz temizleme yağı, yumuşatıcı, koruyucu ve birkaç antioksidan ile birleştirilmiş üzüm yağı içeriğiyle oldukça etkilidir.

Simple yüz temizleme serisine ait olan bu Simple yüz temizleme yağını cilt kuruyken yüzünüze yayın ve sonra suyla durulayın. Formül, cildi kurutmadan temiz bir şekilde durularken, kiri, yağı ve makyajı etkin bir şekilde çıkarır. Üstelik bu temizleme yağı ağır makyajı ve su geçirmez makyajı bile kolayca çıkarır. Kuru ve normal ciltler için hem nemlendiren hem de temizleyen bir ürün arıyorsanız Nemlendirici Simple Yüz Temizleme Yağı’nı mutlaka denemelisiniz.

Simple Yüz Temizleme Jeli

Simple Yüz Temizleme Jeli

Bu ürün mükemmel formüle edilmiş, kullanımı kolay ve oldukça etkilidir ve mükemmel bir temizleme seçeneğidir. Peki Simple yüz temizleme jeli nasıl kullanılır? Simple yüz temizleme jeli kullanımı oldukça kolaydır. Jeli tüpten sıktıktan sonra suyla karıştırıp cilde uygulayın. Daha sonra bir yüz temizleme fırçasıyla cildinizi nazikçe fırçalayın ve ardından ılık suyla durulayın.

Bu jel temizleyici cildinizi tamamen temizler ve canlandırır, vitamin ve aktif bileşenlerin mükemmel bir karışımını içerir. Aynı zamanda cildi yenileyen, yumuşatan ve pürüzsüz hale getiren profesyonel bir B5 vitamini sunar. Son olarak, marka bu temizleyicinin hassas ciltler için de iyi bir seçenek olduğunu belirtiyor.

Bu ürün gerçekten de çok etkili bir temizleyicidir aynı zamanda çok nazik bir temizleme işlemi gerçekleştirir. Kokamidopropil betain adı verilen çok hafif bir temizleme maddesi içerir. Bu, cildinizi etkili bir şekilde temizler ancak cildin doğal yağlarını almaz veya kurutmaz.

Bu temizleyici kokusuzdur ve hassas cilt tipleri için bu kadar iyi olmasının nedeni budur. Bu temizleyicinin terkip maddelerinde pantenol olarak listelenen pro B5 vitamini vardır. Panthenol B5 vitaminin alkol şeklidir. Pantenol, antioksidan özellikler sunan oldukça iyi nemlendiren bir bileşendir.

Bu temizleyici normal veya yağlı ciltler için idealdir. Jel temizleyici olduğu için, kuru cilt tipleri için en iyi seçenek değildir. Genel olarak, bu yüz temizleme jeli normal ve yağlı ciltler için gerçekten mükemmel bir temizleyicidir. B5 vitamini ve E vitamini gibi cilt destekleyici bileşenlerin iyi bir karışımıdır. Ayrıca cildinizi gergin veya kuru hissettirmeden etkili bir şekilde temizlemeyi de sağlar.

Simple Yüz Temizleme Jeli Nasıl Kullanılır?

Simple yüz temizleme jeli, her sabah ve akşam kullanabileceğiniz hafif yapılı ancak etkili bir bakım ürünüdür. Simple yüz temizleme jeli nasıl kullanılır sorusuna yanıt arayan bireyler, aşağıdaki adımları takip ederek bu ürünü kolaylıkla kullanabilir.

  1. İlk olarak yüzünüzü ılık su ile ıslatınız.
  2. Sonrasında yeterli olacak kadar jeli elinizde köpürtüp ıslak cildinize oval hareketler ile uygulayınız.
  3. Bu adımdan sonra yüzünüzü ılık bol su ile durulayınız.
  4. Tek kullanımlık havlu kağıt kullanarak yüzünüzü kurutunuz.
  5. Rutininizi cilt tipinize uygun bir nemlendirici uygulayarak bitiriniz.

Her sabah makyaj yapmadan önce ve her akşam makyajınızı çıkardıktan sonra bu adımları uygulayabilir ve cildinizin derinlemesine temizlenmesini sağlayabilirsiniz. 

Simple Yüz Temizleme Jeli Yorum

Simple, son zamanlarda Türkiye’ye gelen ve ürünleri ile oldukça dikkat çeken bir cilt bakım markasıdır. Bu markanın yüz temizleme jelini satın almak isteyenler, ilk olarak Simple yüz temizleme jeli yorum konusunu araştırmakta ve kullanıcı deneyimlerini öğrenmek istemektedir. Simple markası, her yüz tipine uygun yüz temizleme jeli üretmektedir. Eğer cildiniz karma ve yağlıysa, yağsız yüz temizleme jelini, eğer kuruysa da nemlendirici etkili yüz temizleme jelini kullanabilirsiniz.

Simple yüz temizleme jelinin yorumları oldukça olumlu olup, yüzün sebumunu dengelediği belirtilmiştir. Ancak daha önce de belirtildiği üzere cilt yapınıza uygun olan Simple temizleme jelini seçerseniz bu üründen memnun kalabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Simple yüz temizleme jeli nasıl kullanılır, Simple yüz temizleme suyu, Simple yüz temizleme yağı hakkında bilgi verdik. Ayrıca ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz Kirpik Tipine Göre Maskara Seçimi Nasıl Yapılır? adlı yazımızı da okumanızı öneririz.

Yeni videolarımızı takip etmek için bizi YouTube de takip edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. cemre dedi ki:

    Yüz temizleme ürünü olarak Loreal ve Nıvea markalarını tercih ediyorum. Çok daha olumlu anlamda bir etki yaratıyor bence, elbette Simple’ın yüz temizleme ürünlerinden memnun kalanlar da vardır. Ancak ben daha önce kullandığımda ürünü bitirememiştim bile hala dolapta duruyor. Loreal veya Nıvea’nin temizleme ürünlerini daha çok tavsiye ederim arkadaşlar