Feyza Nur Kaya Kimdir? (Freya)

22.03.2021
329
Feyza Nur Kaya Kimdir? (Freya)
Modelistlik Kursu

Feyza Nur Kaya yani bilinen diğer adıyla Freya; ülkemizin ilk kadın e-sporcularından birisi. Bu anlamda oldukça ilgi gören bir internet fenomeni. İnstagram gibi sosyal medya uygulamalarında da sıkça yer alıyor Freya.

Feyza Nur Kaya (Freya) Instagram

Instagram uygulamasında; hâlihazırda 3000’e yakın takipçisi bulunan Feyza Nur; ‘Freya, geveze ve sinirli bir yayıncı’ açıklaması yer alan sayfasında; çeşitli sanal oyun odaklı ve kişisel fotoğraflarını paylaşmaya devam ediyor. Instagram uygulamasında; ‘feyzanurrkaya’ adıyla yer alıyor. Instagram’ın reels özelliğini sıklıkla kullanmasının yanı sıra; hikâye paylaşımları da yapmaya devam ediyor.

Feyza Nur Kaya (Freya) Aslen Nereli?

İstanbul’da doğan Feyza Nur (Freya); aslen Erzurumlu. Hala İstanbul’da yaşıyor.

Feyza Nur Kaya (Freya) Kaç Yaşında?

Feyza Nur Kaya; 27 Mayıs 1999 doğumlu. Bahsettiğimiz şekilde; son yılların en popüler uygulamalarından olan ve çok ilgi gören e-spor oyunları alanında bilinen bir isim olan; Feyza Nur; bu alanda ilk kadın oyuncularından olmayı da ‘onur verici’ olarak tanımlıyor.

Feyza Nur Kaya (Freya) Öğrenci mi?

Feyz Nur Kaya; şu anda Açıköğretim öğrencisi olarak eğitimine devam ediyor. Ünlü olduğu oyunlar dışında da; yayınlar düzenliyor ve Youtube için ara ara video çekimleri yapıyor.

Bu alanda örnek aldığı birileri olmadığını da belirten Feyza Nur yani Freya; geliştirdiği takdirde, oyun oynama işini ileride profesyonel bir iş olarak görebileceğinden bahsediyor.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Feyza Nur Kaya (Freya) Gelecekteki Hedefleri Neler?

Feyza Nur (Freya); gelecekte, e-spor alanında daha fazla gelişmeyi amaçlıyor ve başarılı bir yayıncı olmayı kendisine hedef ediniyor.

İnstagram platformunda yer alan ve Zula e-spor takımlarından birinde aktif olarak oynayan Feyza Nur; başarılı e-oyun teknikleriyle biliniyor. Bu açıdan sosyal medya kullanıcıları tarafından çok takip edilen Freya; aynı zamanda sanal oyun severler tarafından da yoğun bir ilgiyle takip ediliyor.

Feyza Nur Kaya (Freya) Youtube
Feyza Nur Kaya (Freya) Youtube

Feyza Nur Kaya (Freya) Youtube

Feyza Nur namı diğer Freya’nın bir de Youtube kanalı mevcut. FreyaLive adıyla ulaşılabilen hesabında; pek çok oyun videosu bulunuyor. Canlı yayın videoları paylaştığı gibi genelde; oyunlarda karşı karşıya geldiği isimleri ve oyundan kesitlerini paylaşıyor. Şu anda Youtube kanalı üzerinde; 1,47 bin civarı abonesi bulunan Feyza Nur; 21 yaşında olmasına rağmen; bu alanda ismini duyurmayı başaran isimlerden birisi. 2016 yılında Youtube kanalını açan Kaya’nın; bu sosyal ağ üzerinden diğer uygulamalarına da ulaşmak mümkün.

Feyza Nur Kaya (Freya) ve Sosyal Medya İçerikleri

Feyza Nur Kaya; e-oyunlarının yanı sıra, diğer internet mecralarını da aktif olarak kullanıyor ve düzenli paylaşımlar yapıyor. DLive üzerinden her gün yayın yapıyor; burada Zula oyun içeriklerini paylaşıyor. Saat 16:00’da başlayan programının ardından; saat 18:00 civarında Youtube yayınlarına devam ediyor. Zula’nın yanı sıra; League Of Legends ve CSGO oyunlarında da aktif olarak bulunuyor.

Kendisine ulaşılabilecek adresleri de yine Youtube sayfası üzerinden ekleyen Feyza Nur (Freya)’nın; İnstagram ve DLive hesaplarıyla birlikte, Facebook hesabı da bulunuyor.

Feyza Nur Kaya (Freya) Facebook

Feyza Nur Kaya (Freya) Facebook aracılığıyla da sanal dünyada aktif olmaya devam ediyor. Bu alanda sevdiği oyunları ve beğendiği e-spor oyuncularını paylaşan Freya; çeşitli video ve fotoğraf gibi içerik paylaşımları da yapıyor. Ama daha yoğun olarak kullandığı uygulamalar; yayın yaptığı kanallar olan DLive ve Youtube oluyor.

E-spor oyunu denince; akla gelen yerli isimlerden olan Freya; kendisini sakin yapılı biri olarak tanımlasa da, sinirlendiğinde değiştiğini eklemeden geçmiyor.

Oyunlara abisi sayesinde başladığını belirtiyor ve o dönemde ilgisini çeken oyun olarak; S2 Son Silah’tan bahsediyor.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Kubilay Karça Kimdir? Müziğe Nasıl Adım Attı? adlı yazımızı da okumanızı öneririz.

Ayrıca bizi YouTube’dan da takip edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.