Kubilay Karça Kimdir? Müziğe Nasıl Adım Attı?

07.03.2022
318
Kubilay Karça Kimdir? Müziğe Nasıl Adım Attı?
Modelistlik Kursu

Kubilay Karça, 20 Kasım 1996 yılında Eskişehir’de dünyaya gelmiş ünlü Türk rap müzisyenidir. Çocukluğunu Eskişehir’in Sivrihisar bölgesinde geçirmiştir. Daha sonra turizmle ilgili bir meslek lisesine gitmiştir. Bitirdiği lisenin adı, Ali Güven Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak bilinmektedir. Bunun ardından, Anadolu Üniversitesi Turizm İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. Önceleri arabesk müziğe yoğun ilgisi bulunan Karça, daha sonra rap müziğe kayarak, bu piyasada kendine önemli bir yer edinmiştir.

Kubilay Karça’nın Fiziksel Özellikleri
Kubilay Karça’nın Fiziksel Özellikleri

Kubilay Karça’nın Fiziksel Özellikleri

Kubilay Karça Akrep burcu olup, 1.66 boyunda ve 58 kilo ağırlığındadır. Gizemli bakışları ve ağır görüntüsüyle, cool bir havaya sahiptir. Bu yüzden, genç kızların da ilgisini çekmektedir. Rap camiasından birçok hayranı olduğu gibi, aynı zamanda birçok kadın hayranı da bulunmaktadır. Karça, değişik giyim tarzıyla ve taktığı güneş gözlükleriyle de dikkati çekmektedir. Bir ara saçlarını sarı olarak açmıştır. Daha sonra, tekrar siyah renge dönmüştür. Esmerdir. Kabarık kürklü montlar, siyah uzun paltolar ve boğazlı koyu renk dar kesim kazaklar giymektedir.

Kubilay Karça’nın Mesleği Nedir?

Kubilay Karça, mezun olduktan sonra, kısa bir dönem bir otelde çalışmış ve turizmle ilgilenmiştir. Bu yönde, rapten başka, bir diğer mesleği de turizm olarak geçmektedir.

Kubilay Karça Müziğe Nasıl Adım Attı?

Kubilay Karça Müziğe Nasıl Adım Attı?

Kubilay Karça Müziğe Nasıl Adım Attı?

Kubilay Karça Müziğe Nasıl Adım Attı?

Kubilay Karça, ilk olarak 2018 yılında Kumpas adlı şarkıyla dikkatleri üstüne çekti. Ardından, bir diğer ünlü rapçi Şehinşah’la birlikte feat yaparak, Kıskanç adlı bir şarkıyı yorumladı. Bu yorumla birlikte, dikkatleri daha da üzerine çekti. Değişik ses tonuyla ve görünüşüyle hayran kitlesi oluşturmaya başladı. Kıskanç adlı şarkı, daha ilk çıktığı günden itibaren 1 milyonun üstünde izlenme oranı aldı ve çok takdir topladı.

Kubilay Karça’nın Şarkıcılık Serüveni Ne Zaman Başladı?

Kubilay Karça, daha çocukken şarkı söylemeye başlamış bir gençtir. 14 yaşlarında müzik alemlerinde  ortaya çıkmıştır. Ardından düzenli aralıklarla, hayatının merkezinde müzik hep olmuştur. Gençliğinde Amerikalı rap şarkıcısı Eminem’den çok etkilendiğinden ötürü, zamanla rap camiasının içine girmiştir. Özellikle, ezilenlerin, aşıkların, yaşama tutunmaya çalışanların ve zorluk çekenlerin sesi olacak şarkıların altına imza atmıştır.

Kubilay Karça’nın Rap Müzik Tarzı

Kubilay Karça, rap müziğe arabeskten kaydığından ötürü, sokak diliyle ve argoyla, arabeskin yumuşatıcı ve duygusal tonunu bir araya getirmiştir. Bu anlamda, kendi özgün tarzını da ortaya koyduğu için daha çok sevilmiştir. Karça’nın, Sokak Dili Ve Edebiyatı albümüyle dikkatleri üstüne çeken ve rap müziğin kralı olarak bilinen Yener Çevik’ten de etkilendiği belirtilmiştir. Çevik’in yılların rapçiliğine işlediği emek, şimdilerde gençlere örnek olmuştur. Bu örneklerden biri de Kubilay Karça’dır.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Kubilay Karça Kadın Şarkısı

En çok sevilen şarkılarından biri olan ‘Kadın’ parçasının sözleri şu şekildedir;

Burnu kıpkırmızı
Saçı kıvırcık kadın
Elde sigarası
Nefesin olsam kadın
Uyuyakalsam yanında
Sana sarılsam kadın

Berk Coşkun Kubilay Karça

Berk Coşkun ve Kubilay Karça 2019 yılında beraber klip çıkarmıştır. İkinin birlikte söyleyip yayınladığı bu video oldukça trend haline gelmiştir.

Kubilay Karça Daha Yeni Başladık Şarkı Sözleri

Gece daha yeni başladı
Uykundan uyan günaydın
Gece daha yeni başladı
Sabahı düşünüp üzülemem asla

Kubilay Karça Meleğin Gözyaşları

Kubilay Karça 2019 yılında ‘Meleğin Gözyaşları’isimli şarkısını yayınlamıştır. Hayranları tarafından çok sevilen şarkının sözleri ise şu şekildedir;

Gece en güzel tonuna büründü
Ben yine oturup seni düşündüm
Yarim gönlüme ateş düştü
Gittiğin gün de ben geceye küstüm

Kubilay Karça Üzerime Kalır

25 Mart 2021 tarihinde yayınladığı ‘Üzerime Kalır’ şarkısıyla bir anda patlayan sanatçı uzun zamandır gündemden düşmüyor. Birçok sanatçı tarafından da seslendirilen şarkı, kısa sürede geniş kitlelere ulaşmayı başarmıştır. Büyük övgüler ve binlerce beğeni alan Kubilay Karça yeni şarkılarını bizlerle paylaşmaya devam ediyor.

Kubilay Karça Hak Etmiyorum

Kubilay Karça Hak Etmiyorum

Kubilay Karça Hak Etmiyorum

Yaklaşık 1 ay önce Youtube ve Tiktok platformunda yayınladığı ‘Hak Etmiyorum’ şarkısı yine herkes tarafından çok beğenildi. Dinleyicileri tarafından sürekli yeni şarkı çıkarılması istenen başarılı sanatçının her şarkısının gündem olması gözden kaçmadı.

Kubilay Karça Hakkındaki Yorumlar

Kubilay Karça, rap müzikle arabeski harmanladığı için, 1950’lerin İtalyan-Amerikan rapçilerine benzetilmektedir. O anlamda, aynı zamanda Sicilyalı rapçileri andıran ağır bir havası olduğunun da altı çizilmektedir. Nitekim, Türkiye’de de bir dönem ortalığı kasıp kavuran; kendine ait titrek sesiyle ve takım elbisesiyle tarzını ortaya koyan müzisyen Bayhan’a da benzetilmektedir.

Kubilay Karça’nın Diskografisi
Kubilay Karça’nın Diskografisi

Kubilay Karça’nın Diskografisi

Albümleri

 • Cehennem Ateşi (2019)
 • Mücevher (2019)
 • Gökten Düştüm (2020)

Single Çalışmaları

 • Kumpas
 • Kıskanç (feat. Şehinşah)
 • Daha Yeni Başladı (feat. Berk Coşkun)
 • Eyvallah (feat. Abdurrahman Şimşek)
 • Şeytan (feat. Rona Say)
 • Uzak
 • Bana Gel (feat. Rona Say)
 • Başımda Belalar (feat. Tuğrul Bektaş)
 • Duman
 • S.O.S (feat. MobBeatz)
 • Konuma Gerek Yok
 • Yarınım Yok (feat. Allâme)

Yer Aldığı Ortak Projeler

Arabaya Bin (feat. Kodes, Anıl Piyancı, Sansar Salvo, Nomad)

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca, Dilara Kaçmaz Kimdir? adlı yazımıza da göz atmak isteyebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.