Evlilik hazırlığı yapan Hadise’nin başı çalıştığı firmayla derde girdi! 250 bin euro tazminat ödeyecek!

18.04.2022
154
Evlilik hazırlığı yapan Hadise’nin başı çalıştığı firmayla derde girdi! 250 bin euro tazminat ödeyecek!
Modelistlik Kursu

Evlilik hazırlığı yapan Hadise’nin başı çalıştığı firmayla derde girdi! 250 bin euro tazminat ödeyecek!

2012 senesinde popüler bir e ticaret markasıyla işbirliği yapan Hadise, kardeşi Derya Açıkgöz’ün markasına ait kıyafetlerin tanıtımını yaparak sözleşmeyi ihlal etti. Ünlü şarkıcı ile sözleşmeyi bitiren firma, ünlü şarkıcıya 25 bin euroluk cezai şartın ödenmesi için dava açtı.

Mahkeme, firmaya karşı açtığı iki davayı da kaybeden ünlü şarkıcının 250 bin euroyu yıllardır biriken faiziyle ödenmesi kararını verdi. Ünlü şarkıcı Hadise, bir süredir aşk yaşadığı iş adamı Mehmet Dinçerler ile evlilik kararı aldı. 15 Mart tarihinde nişanlanan ünlü çift, yaz aylarında nikah masasına oturmaya hazırlanıyor. Özel hayatı ve konserleriyle isminden söz ettiren Hadise, işbirliği yaptığı ünlü bir e ticaret markasıyla mahkemelik oldu.

250 Bin Euro Para Cezası

Hürriyet’in Özge Eğrikar gazetecisinin yaptığı habere göre; 15 Şubat 2012 tarihinde e ticaret markasının sahibi DSM Grup ile Hadise arasında bir reklam sözleşmesi gerçekleşti. Yapılan sözleşme kapsamında Hadise’nin DSM ürün ve hizmetlerinin tanıtımını yapması ve moda çekimlerine katılması istendi. Bunların yanı sıra taraflardan birinin sözleşmeyi ihlal etmesi şartında karşı tarafa 25 bin euro cezai işlem uygulanacağı bildirildi.

Hadi Sözleşmeyi İhlal Etti

 Yapılan sözleşmenin en önemli ayrıntısı ise ünlü şarkıcının 28 Şubat 2013 tarihine kadar başka hiçbir moda ve e ticaret alanında faaliyet veren firma, kurum, ticari işletme ya da markaya ait ürün ve hizmetlerin reklam tanıtım ve diğer faaliyetlerinde yer almayacak olmasıydı. Fakat iddiaya göre ünlü şarkıcı stilist kardeşi Derya Açıkgöz’ün hazırladığı rakip markalara ait elbiseleri giyip, bunların reklamını yaptı. Bunun haberini alan DSM Grup da bir ihtarname yollayarak sözleşmeyi bitirdiğini bildirdi.

Hadise’nin Avukatından İlk Açıklama

Ünlü şarkıcının avukatı şu sözleri söyledi; “Müvekkilim sadece moda ve e ticaret sektöründe faaliyet gösteren firmaların ürünlerinin reklam ve tanıtımına katılamayacağı sözleşmede belirtilmiştir. Müvekkilimizin oynadığı reklam moda ve e ticaret sektöründe değildir. Kız kardeşiyle arasında bir ticari ilişki de yoktur. Bakiye 250 bin euronun tahsilini talep ediyoruz.” dedi.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Faydalı olabilecek diğer içerikler

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.