Dilan Genç | aquaviit Kimdir?

14.03.2021
237
Dilan Genç | aquaviit Kimdir?
Modelistlik Kursu

Oyunlarda aquaviit olarak tanıdığımız Dilan Genç, son zamanlarda yıldızı parlayan kadın e-spor oyuncularından bir tanesidir. Zula oyunundaki başarıları sayesinde tanınmayı başaran Dilan Genç, ilk kadın e-spor oyuncularından biridir.

Dilan Genç (aquaviit) Nereli?

Dilan Genç, Kayseri doğumludur. Doğup büyüdüğü şehirde üniversite hayatını sürdürmektedir.

Dilan Genç (aquaviit) Kaç Yaşında?
Dilan Genç (aquaviit) Kaç Yaşında?

Dilan Genç (aquaviit) Kaç Yaşında?

Dilan Genç, 1998 yılında doğmuştur. 21 yaşında olan aquaviit, e-spor oyuncusu olmasının yanı sıra eğitimine devam etmektedir.

Dilan Genç (aquavit) Ne İş Yapıyor?

Dilan Genç, profesyonel olarak e-spor oyunculuğu yapmaktadır. Aynı zamanda Erciyes Üniversitesi’nde yükseköğrenimine devam etmektedir. Okulunu henüz bitirmediği için e-spor oyunculuğu dışında herhangi bir meslek icra etmemektedir.

Dilan Genç (aquaviit) Ne Okuyor?

Dilan Genç, Kayseri Erciyes Üniversitesi’nde İngilizce İşletme bölümü öğrencisidir. Dilan Genç şu anda 3. sınıftadır.

Dilan Genç Hedefi Ne?

Dilan Genç Hedefi Ne?

Dilan Genç, verdiği bir röportajda hedeflerinden bahsetmiştir. E-spor oyunculuğunu çok sevdiğini ifade eden Dilan Genç, bölümünü bitirmek istediğini ve bölümüyle ilgili bir meslek icra etmek istediğini belirtmiştir. Ancak sözlerine iki işi bir arada yürütebileceğini eklemiştir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Dilan Genç (aquaviit) Oyun

Dilan Genç, bilgisayar oyunlarıyla çok erken yaşta tanıştığını belirtmiştir. 11 yaşındayken abisinin bilgisayar oyunları oynadığını gören ve bu sayede pek çok farklı bilgisayar oyunu oynayan Dilan Genç, kendisini geliştirerek profesyonel bir oyuncu olmayı başarmıştır.

Dilan Genç (aquaviit) Zula

Dilan Genç, küçük yaşlardan itibaren pek çok farklı bilgisayar oyunu oynamıştır. Son zamanlarda hem ülkemizde hem de dünyada popüler olan Türk yapımı Zula oyununda başarılarıyla tanınmıştır. Başarısı sayesinde ülkemizdeki ilk kadın e-spor oyuncularından bir tanesi olmuştur. Erkeklerin tercih ettiği bir kariyer olan e-spor oyunculuğunu yaptığı için kendisiyle gurur duyduğunu ifade eden Dilan Genç, tüm kadınların bu işi yapabileceğini belirtmiştir. Dilan Genç, günümüzde aktif olarak Genç Fastpay Wildcats Zula Kadın takımında yer almaktadır. 

Dilan Genç Hangi E-spor Takımında Oynuyor?
Dilan Genç Hangi E-spor Takımında Oynuyor?

Dilan Genç Hangi E-spor Takımında Oynuyor?

Dilan Genç, en başarılı e-spor takımlarından bir tanesi olan Genç Fastpay Wildcats e-spor takımında yer almaktadır. Zula 1. sezon takımında da yer alan Dilan Genç, takımda yer alan oyunculara oranla daha fazla KDA (Kill, Death, Asist) puanı almıştır. 1. sezonu 1,79 KDA ile tamamlayan Dilan Genç, başarısıyla 2. sezonda da yer almayı başarmıştır. Fastpays Wildcats e-spor takımının kadın kadrosu aşağıda belirtilmektedir.

  • Gizem Harmankaya (Luie)
  • Dilan Genç (aquaviit)
  • Ayşe Arslan (aura1tp)
  • Eda Nur Çelik (sylvia)
  • Rabia Çelik (raichu)
  • Rüya Korkmaz (xyria)
  • Büşra Çamlı (magenta)

7 kişiden oluşan Fastpay Wildcats e-spor takımı pek çok takımı mağlup etmeyi başarmıştır. Bu başarıda Dilan Genç’in payı oldukça büyüktür.

Dilan Genç (aquaviit) Youtube

Dilan Genç, 2018 yılında bir Youtube kanalı açmıştır. Zula oyununu aktif bir şekilde oynayan Dilan Genç, açtığı Youtube kanalında sevdiği Zula derlemelerini paylaşacağını belirtmiştir. Dilan Genç, 2021 yılının ilk ayında paylaşım yapmaya başlamıştır. Ancak henüz 2 video paylaşımı yaptığı için çok fazla kitleye erişememiştir. Dilan Genç’in Youtube kanalını 57 kullanıcı takip etmektedir. Dilan Genç, paylaştığı 2 Youtube videosu toplamda 700’ün üzerinde izlenme almıştır.

Dilan Genç (aquaviit) Instagram

Dilan Genç, gizli bir Instagram hesabı kullanmaktadır. Yalnızca takipçilerinin erişebildiği bir profile sahip olan Dilan Genç, 60’dan fazla gönderim yapmıştır. Instagram’da takip ettiği profillerin sayısı 636 iken, Dilan Genç’i takip eden profillerin sayısı 2000’in üzerinde olmaktadır. Dilan Genç’in Instagram kullanıcı adı ise “aquaviit” olmaktadır.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca, Didem Açar Kimdir? adlı yazımız da ilginizi çekebilir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.