Çağla Çetinöz Kimdir? Çağla Çetinöz Biyografi

08.03.2022
443
Çağla Çetinöz Kimdir? Çağla Çetinöz Biyografi
Modelistlik Kursu

Çağla Çetinöz, İşte Benim Stilim adlı moda yarışmasıyla ünlü hale geldi. Çağla Çetinöz İBS programı, TV8 kanalında yayınlandı. Bu yarışmaya katılmak için 5 ay bekledi ve programın 3. sezonuna yarışmacı olarak katıldı. Oldukça tartışmalı ve sansasyonel bir yarışmacı olan genç Youtuber, kanalından yayınladığı seyahat, makyaj, cilt bakımı ve saç bakımı videolarıyla dikkatleri çekiyor.

Çağla Çetinöz Özyaşam Öyküsü

Çağla Çetinöz 1993 yılında Çanakkale’de dünyaya geldi. Peki Çağla Çetinöz kaç yaşında? Çağla Çetinöz yaşı 29’dur. Şu anda İstanbul Beylikdüzü’nde yaşayan ünlü Youtuber, 160 boyunda ve 55 kiloda. Çağla Çetinöz tattoo Instagram hesabından yayınlıyor. İlgi çekici dövmeleriyle gündeme gelen güzel vlogger, dövmeler konusunda da kanalından yayınlar yapıyor.

Çağla Çetinöz Youtube kanalında 307bin abonesi var ve Instagram’da 236bin takipçisi var.

Çağla Çetinöz

Çağla Çetinöz

Çağla Çetinöz İşte Benim Stilim

İşte Benim Stilim adlı moda programı sonrası ünlenen Çağla Çetinöz, yarışma için 5 ay beklemiştir. 3. sezonda ekranlarda yer alan 27 yaşındaki Çağla Çetinöz, 1993 yılında Çanakkale’de dünyaya gelmiş. Şu anda İstanbul’da hayatına devam ediyor. Vücudundaki dövmelerle oldukça dikkat eden Çağla ilk dövmesini 16 yaşında yaptırdığını belirtmiştir. Çağla, yarışma ardından sosyal medyaya oldukça yoğunlaştı.

Çağla Çetinöz Doğum Günü

Çağla Çetinöz’ün doğum tarihi 1 Ocak 1993 şeklindedir. Youtube kanalında doğum günü vlogları bulunmaktadır.

Çağla Çetinöz Sevgilisi

Çağla Çetinöz Sevgilisi

Çağla Çetinöz Sevgilisi

Rap müzsiyeni Kamufle ile ayrıldıktan sonra ismi kimseyle anılmamıştır. Güzel fenomenin aşk hayatı hakkında yakın zamanda aynı eve çıktığı biriyle anılmaya başlanmıştır.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Çağla Çetinöz Kamufle

İşte Benim Stilim’den tanıdığımız sosyal medya fenomeni Çağla Çetinöz ile Kamufle sahne adıyla tanıdığımız ünlü rap müzisyeni Basri Fırat Bayraktar bir süre birliktelik yaşamıştır. Çiftimizin neden ayrıldığı ise bilinmemektedir.

Çağla Çetinöz Estetik

Son dönemde yayınladığı içeriklerle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran ünlü sosyal medya fenomeni Çağla Çetinöz, yayınladığı videosunda dudak dolgusu ve masseter botoksu yaptırdı. Yayınladığı videosunda dudak dolgusu ve masseter botoksu yaptıran ünlü fenomen bu konuda bilinmesi gereken detayları takipçileriyle paylaştı. Kısa sürede binlerce kez izlenen içeriğiyle ünlü sosyal medya fenomeni takipçilerinden yoğun ilgi gördü.

Çağla Çetinöz İnstagram

İşte Benim Stilim isimli televizyon programı ile tanınan Çağla Çetinöz, programdan ayrıldıktan sonra sosyal medyayı oldukça aktif bir şekilde kullanmaya başlamıştır. Güzel fenomenin, İnstagram platformunda 236B takipçisi bulunmaktadır.

Çağla Çetinöz Yüz Tüyleri̇mi̇ Alıyorum | Kaşlarımı Boyadım | Kolay ve Hesaplı

Bugün sizlerle birlikte kaşlarımı boyayacağız. Yıllardır hiç kaşlarımı boyamadım. Kaş ve kirpiklerim çok açık bir renk olduğu için bir dönem, 3 haftada bir kez kuaförde boyatıyordum. Daha sonra saç boyasıyla, kaşlarımı boyamaya başladım. Ama oksidanını az tutuyordum. Şimdi, bugün kuaför malzemeleri satan bir yere gittim. Neva Color saç boyasını aldım. Oksidan olarak 10 volümlük bir oksidan kullanıyorum. Saçlarımdan bir ton koyu bir rengi seçiyorum böylece doğal bir görüntü elde ediyorum. Saçlarım küllü sarı, bu yüzden küllü kahve boya seçtim.

Kaşlarımı ilk önce boyayacağım daha sonra kaşlarımı alacağım. Bunun nedeni, kaşları alırken o bölgenin hassas olması. Bir de üzerine boya sürmek, bölgeyi daha da tahriş eder. Bu yüzden önce kaşları boyayacağım daha sonra kaşları alacağım. Asla bu boyayla kirpiklerinizi boyamayın. Gözlerinize zarar verebilir.

Boyayı, bileğin iç tarafına uygulayın ve tahriş olup olmadığına bakın. Boyaya alerjiniz yoksa kullanabilirsiniz. Boya yapmadan önce eldivenlerimi takıyorum. Boyayı bir kaba, göz kararı sıkıyorum. Bir göz farı fırçasıyla karıştırıyorum. Önce ince bir fırça yardımıyla kaşlarımın etrafına vazelin sürüyorum. Böylece boya kaşlarımın dışına taşmayacak. Siz de bu işlemi yapmadan önce, kaşlarınızın bitimindeki kenarlarına vazelin geçmenizi tavsiye ederim. Boyayı bir göz farı fırçasıyla kaşlarıma düzgün bir şekilde sürüyorum. Daha sonra başka bir göz farı fırçasıyla kenarlarından taşan kısımlarını alıyorum ve düzeltiyorum. 8 dakika bekliyorum. Ardından pamukla boyayı siliyorum. Bakalım. Bence gayet güzel oldu. 

Şimdi hemen bepanthen süreceğim. Önce kaşlarımı aşağı doğru tarıyorum. Daha sonra kaşlarımın üst kısmını ve ortasını kaş usturasıyla alıyorum. Gerçekten kaş usturası büyük bir kolaylık. 

Kaşlarımın alt kısmı hassas olduğu için daha çok cımbızla alıyorum. Şimdi kaşlarımı cımbızla almaya başlıyorum. Daha sonra kaşlarımı yukarı doğru tarıyorum. Ben kaş eğitimi aldığım için kaşlarımı nasıl şekillendireceğimi biliyorum. 

Kaşlarınızın doğru orantıda olup olmadığını anlamak için ince bir kalem alın. Burnunuzun tam kenarından kaş ortasına doğru tam karşıda aynaya bakın. Eğer kaş bitiminiz kalemin olduğu yerde ise doğrudur. Daha sonra burnun tam orta kısmından kaşlarınızın kavisinin en yüksek noktasına kalemi koyun. Eğer eşleşiyorsa doğru demektir. Son olarak tam burun ucundan kaşların uç kısmına doğru kalemi koyun. Eğer orantı tamsa doğru demektir.

Benim kaşlarım çok inatçı. Bir kaş fırçasına vazelin sürüyorum ve kaşlarımı tarıyorum. Böylece kaşlarımı kaldırıyorum. Şimdi kaş makasıyla kaşlarımı kesiyorum. Güzel oldu. 

Bıyıklarımı alacağım. Kaş usturasıyla bıyıklarımı da temizliyorum. Daha sonra kaş usturasını kolonya ile temizleyeceğim. Kaşlarımızı boyadık ve aldık. Bıyıklarımızı aldık. Böyle mis gibi olduk.

Çağla Çetinöz Tek Marka Makyaj

Çağla Çetinöz Tek Marka Makyaj

Çağla Çetinöz Tek Marka Makyaj | NYX Professional Makeup

Bugün size tek marka makyaj yapacağım. NYX Professional Makeup markasıyla yapacağım. Can’t Stop Won’t Stop Full Coverage Foundation Li̇ki̇t Fondöten’i kullanacağız. Gerçekten çok iyi bir kapatıcı ve mat bitişli bir fondöten. 24 saat kalıcı. Ben mat fondötenleri sevmiyorum çünkü cildim çok yağlı. Bir kez denedim ve daha sonra cildim pütür pütür oldu. NYX 37 numaralı fırçasıyla bu fondöteni uygulayacağım. Bu fondötenlerden gözeneklerimi gizlediği için seviyorum. NYX makyaj süngerini nemli hale getiriyorum ve fondötenin tekrar üzerinden geçiyorum. 

Yine aynı serinin NYX Professional Makeup Kapatıcı Can’t Stop Won’t Stop Contour Concealer da pudralı ve mat bitişli bir ürün. Bu ürün de full coverage olduğu için az alacağım. Nemli bir süngerle göz altı bölgesine uyguluyorum. Daha sonra gözlerimin üzerine sürüyorum. Sonra fırçayla üzerinden geçiyorum.

Ben bu markanın Highlight & Contour Pro Palette Kontür & Aydınlatma Paleti̇ var. Bu paletteki en açık rengi alacağım ve gözlerimi sabitleyeceğim. Her ne kadar pudralı bir ürün olsa da farımı karıştırmak için bir kez geçeceğim. 

Şimdi göz farı için NYX Professional Makeup Off Tropic Shadow Palette Hasta La Vista göz farı paletini kullanacağım. Çok sevdim ve dayanamadım bu hafta full bu paleti kullandım. Göz farı paletindeki mor rengi alıyorum ve göz katlanma bölgesinden yukarı doğru çıkıyorum. Real Tecniques karıştırma fırçasıyla süpürür gibi karıştırıyorum farı. 

Daha sonra mürdüm rengini aldım ve cut crease kısmını biraz koyu hale getireceğim. Çok güzel bir renk. Concealer’ımı alıyorum ve bir cut crease oluşturacağız. Yatay sıkıştırılmış bir fırçayla yapacağız. Concealer’ı elimin üzerine alacağım ve fırçayla göz pınarından göz kapağımın ortasına kadar concealer’ı getiriyorum ve üst kısmına cut crease yapıyorum. Bunu dikkatli bir şekilde yapacağım. 

Daha sonra NYX 13 numaralı fırçasıyla sarı rengi concealer yaptığım yere oturtacağım. Daha sonra turuncu renkle, sarı rengin oraya geçiş yapacağım ve karıştırma fırçasıyla karıştırıyorum. Şu anda bu şekilde cut crease oluşturdum.

Şimdi eyeliner çekelim. NYX Professional Makeup Epic Ink Liner’ı kullanacağız. Birkaç kez denedim ve gerçekten çok güzel. Normalde jel eyeliner kullanıyorum ama çok çabuk alıştım. Çok iyi sürüş kontrolü veriyor. Çok ince çekebiliyorsunuz. Çok ince bir eyeliner çekiyoruz.

Artık göz altı bölgesine geçebilirim. Göz altlarına da mor uygulamak istiyorum. Mor ve mürdüm rengini ince bir fırçayla karıştırıp göz altı bölgesine uyguluyorum.

Highlight&Contour Pro Palette Kontür&Aydınlatma Paleti̇’ni kullanıyorum ve kontür yapacağım. Bu paletteki en açık rengi kullanıyorum. Şakaklarımdan elmacık kemiklerime doğru bir C çiziyorum. 

Takma kirpik takacağım. NYX Professional Makeup takma kirpikleri yok bende. Ben daha önce takma kirpikleri yapıştıramadım. Bu yüzden keserek parça parça takıyorum.

Ben normalde Born To Glow Liquid Illuminator Li̇ki̇t Aydınlatıcı kullanıyorum ve bu ürüne bayılıyorum. Ama yüzüm çok pudralı ürünle dolu o yüzden paletteki highlighter’ı kullanacağım. Paletin üst sırasında bulunan soldan birinci ve dördüncü rengi karıştırıyorum. Elmacık kemiklerimin, burnumun ve dudağımın üzerine geçiyorum.

Kaşlarımı paletteki en açık kahveyle biraz dolduruyorum. Buna koyu bir ruj iyi gider. Bu makyaj koyu bir ruju kaldırır.

Rujdan önce maskara uygulayalım. Worth The Hype 01 Black/Noir Maskara’yı uyguluyorum. Bu maskara kat kat uygulanabiliyor çünkü hiçbir şekilde kirpiklerimi yapıştırmıyor. Ben çok sevdim.

Candy Slick Glowy Lip Color Grape Expectations Ruj’u uyguluyorum. Mor renkte olduğu için hata kabul etmiyor. Dikkatli uygulamak gerek.

Son olarak NYX Professional Makeup Dewy Finish Long Lasting Sabitleyici Sprey kullanıyorum. Bu, ışıltılı bir makyaj sabitleyici sprey. Böylece cildimdeki mat görüntüyü de yok edebilir. Spreyimi sıkıyorum ve bu şekilde makyajımı sonlandırıyorum.

Çağla Çetinöz hakkındaki yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz bir diğer youtuber Kübra Çiçek hakkındaki yazımızı da okumayı unutmayın.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.