Diamond Keratin Ne İşe Yarar?

15.09.2019
494
Diamond Keratin Ne İşe Yarar?
Modelistlik Kursu

Diamond Keratin, saçların sağlıklı ve güçlü olması için kullanılan bir saç bakım ürünüdür. Keratin saçlarımız için çok değerli ve çok gerekli olan bir protein türüdür. Keratin, vücudumuzda bulunan çok hayati bir maddedir. Saçları, tırnakları ve dişleri besleyen keratin sayesinde saçların ve tırnakların hızlı uzaması gerçekleşir. Dişlerin sağlığı da yine keratin maddesine bağlıdır.

Diamond Keratin Hair Treatment, saçların kaybettiği doğal keratini geri kazandırmayı amaçlar. Diamond Keratin, saçlara dışarıdan keratin yüklemesi yapar. 

Diamond Keratin

Diamond Keratin Nedir?

Diamonds Keratin, saçları dipten ve kökten besleyen, onaran bir saç bakımı ürünüdür. Diamond Hair Keratin sayesinde saçlarınız çok daha hızlı uzar. Yıpranmış ve yanmış saçlarınız daha sağlıklı ve sağlam hale gelir. Saçlarınız pürüzsüzleşir ve parlak hale gelir. Kısacası Diamond Keratin, saçlarınıza komple ve çok yönlü bakım yapan bir kozmetik ürünüdür.

Diamonds Keratin Nasıl Kullanılır?

Diamond Hair Keratin nasıl kullanılır diye merak edenler için hemen cevap verelim. Diamond Hair Keratin saç bakımı ürünü kullanımı oldukça pratik ve kolaydır. Kırık saç uçları, yıpranmış, dökülmüş ve yanmış saçları onarır. 

Bu ürünü kullanmadan önce saçlarınızı şampuanla yıkamalısınız. Ardından havluyla saçlarınızın nemini iyice alın. Saç boylarına ve saç uçlarına Diamond Keratin ürününü bir fırça yardımıyla sürün. 2 saat kadar saçlarınızda bekletin. Ardından saçlarınızı yüksek ısıda saç düzleştirici aletiyle düzleştirin. Bunun dışında saç düzleştirici yerine saçlarınıza yüksek ısıda fön çekmeniz de mümkündür. Daha sonra saçlarınızı sülfatsız ve sodyumsuz bir şampuanla yıkayın. Son olarak saçlarınızı iyice kurutun.

Diamond Keratin Neye İyi Gelir?

Diamond Keratin saç bakım yağı, yıpranmış ve işlem görmüş saçları tamir eder. Saç tellerine, formül çok hızlı etki eder. Böylece saçlara nem desteği sağlar ve komple bakım yapar. Saçlara hızlı nüfuz ettiği için pürüzsüz, parlak, canlı ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Saçlardaki keratin tabakası sayesinde saçların kötü dış etkenlerden korunmasını sağlar. Ayrıca saçları yumuşatır ve içten dışa doğru besler.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
Diamond Keratin ile Saç Bakımı

Diamond Keratin Saça Faydaları

Bu saç bakım ürünü yaklaşık 6 ay boyunca saçlarınızı düz kullanmanızı sağlar. Saçların çok kolay şekil almasına olanak tanır. Üstelik saçlarınızı yalnızca düz kullanmanız gerekmez. Keratin bakımı sonrasında saçlarınıza su dalgası yaparsanız, saçlarınız 6 ay boyunca bu şekilde kalacaktır. Aynı şey kırık fön ya da dalgalı fön gibi saç modelleri için de geçerlidir.

Ayrıca saçların kaybettiği keratin desteğini veren bu ürün yıpranmış ve yanmış saçları onarır. Saçlarınıza hacim ve nem kazandırır. Daha sağlıklı ve ışıltılı bir görünüme kavuşturur. 

Diamond Keratin Hakkında Merak Edilenler

Bu ürün hakkında merak edilen birçok şey var. Sizler için bu soruları cevapladık.

Diamond Keratin Sağlığa Zararlı Mıdır?

Diamond Keratin ürünü içinde farklı kimyasallar vardır. Doğrudan olmasa da dolaylı olarak sağlığı etkileyebilir. Bu ürünün çok yoğun ve ağır bir kokusu vardır. Bu yüzden uygulamadan önce mutlaka bir yüz maskesi takmanız gerekir. Ayrıca koku ve dumana karşı hassasiyetiniz varsa bu işlemi yapmanızı önermiyoruz.

Hangi Durumlarda Diamond Keratin Kullanılmaz?

Hamile kadınlar, çocuklar, koku ve duman hassasiyeti olan kişiler kesinlikle bu ürünü kullanmamalıdır. Bu ürünü kullanmadan önce alerji testi yaptırmanızı öneririz. 

Diamond Keratin Uygulamadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Bu keratin bakımını mümkünse açık havada yapın. Böylece koku ve duman sizi etkilemez. Eğer açık havada yapmanız mümkün değilse, uygulama yaptığınız mekanın iyi havalandırılmasına dikkat edin.

Diamond Keratin Brezilya Fönü İçin Kullanılabilir Mi?

Evet bu ürün saçları altı ay süre ile düzleştirir. Bu yüzden Brezilya fönü için kullanılabilir. Fakat aynı zamanda saçlara keratin yüklemesi için de kullanılır.

Diamonds Keratin Uygulaması

Diamond Keratin saç bakım yağını uygulamak için aşağıdaki talimatları harfiyen uygulamanız oldukça önemlidir.

Sodyum ve Sülfat İçermeyen Şampuan Kullanın

Keratin uygulaması yapmadan önce saçlarınızı sodyum ve sülfat içermeyen bir şampuanla yıkamalısınız. Fakat şampuanın ardından kesinlikle saç kremi kullanmayın.

Saçlarınızı Tamamen Kurutmayın

Bu keratin bakımını yapmadan önce saçlarınızı fön makinesiyle biraz kurutun. Fakat saçlarınız biraz nemli kalmalıdır.

Keratin Uygulamasına Hazırlanın

Bu uygulamayı açık havada yapabilirseniz çok iyi olur. Fakat kapalı bir mekanda yapacaksanız mutlaka odayı iyice havalandırın. Çünkü bu bakım ürününün kokusu çok ağırdır. Uygulamayı yaparken yüzünüze mutlaka bir maske takın.

Keratini Saçlara Uygulayın

Hafif nemli olan saçlara, saç diplerinden 1 cm uzakta keratini uygulamaya başlayın. Diamond Keratin yağını bir fırça yardımıyla saç diplerinden, saç uçlarına kadar sürün. Kısa ve küt saçlar için 40 gram, uzun saçlar için 80 gram keratin yeterli olur. 

Saçları Mizample Makinesinde Kurutun

Keratini saçlara sürdüten sonra, saçlarınızı tepeden toplayın. Ardından saç topuzunu alüminyum folyoya sarın. Mizample makinesinde 40 dakika bekletin. Eğer mizample makineniz yoksa yüksek ısıda fön makinesiyle de kurutabilirsiniz.

Keratin Mühürlemesi Yapın

Saçlara keratin mühürlemesi yapmak için, saçlarınızı 4 parçaya ayırın. Bir saç düzleştirme makinesiyle yüksek ısıda saçlarınızı düzleştirin. Eğer saç düzleştirme makineniz yoksa yüksek ısıda fön çekme işlemi de uygulayabilirsiniz. Saçlarınız kıvırcıksa 210 derecede ısıl işlem uygulayın. Zayıf ve ince telli saçlarınız varsa, saçlarınız boyalı ya da röfleli ise 160 derecede ısıl işlem uygulayın. 

Bu şekilde işlem tamamlanmış olur. Saçlarınızı 1 gün boyunca yıkamayın. İşlemi uyguladıktan bir gün sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Diamonds Keratin Kullananlar

Diamonds Hair Keratin kullananların yorumlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Lavinceee

“Ben diamond’un keratin yağını kullanıyorum yıllardır maşallah çok da memnunum tavsiye ederim.”

Zezeze98

“Olumsuz yorum yapanların çoğu tek tuk kullananlar diğerleri on yargı ve uğraşmamış kişiler, ben kullandım gayrette uzatıyor denemeye değer kesinlikle.”

Afranur123

“Ben aldım alalı daha 1 hafta olmasına rağmen bana çok fazla etki ettiğini gördüm. Üzerime oturan bir penyeme kalemle işaret yapmıştım ve yaklaşık 1.5 cm kadar uzadığını gördüm ayrıca birkaç kişide de okuduğuma göre o yağı saçınızdan arındırması çok zor gibi yorumlarda bulunulmuş. Ama ben uygulamamda o küçücük şampuanla 3 defa saçımı şampuanlayabiliyorum ve yağı tamamen saçlarımdan almış oluyor. Bu arada benim saçlarım çok yavaş uzar ama dışarıdan yapılan müdahaleye de çabuk tepki veren bir saçtır her şeyden önce saçınızı da tanımanız gerek derim ama ben baya memnun kaldım şimdilik.”

Burcu M.

“Hacim kazandırıyor evet, tavsiye ederim kızlar.”

kedicik

“Saçları çok yağlandırıyor, ilk başlarda göz ardı ettim ama 2. haftadan sonra çok can sıkıcı olmaya başladı.”

Enstantene4

“İlk aklıma gelen böyle ayda 4 cm kadar saç uzatacak mucizevi bir serum olsa fotoğrafların altı yorumlarla dolup taşmaz mıydı? Biz kadınlar 4 cm de değil hani az bil bakım da yapsa razıyız aslında.”

Ascheee

“Harbiden büyütüyorsa 3 kutu bile alırım. Lan saçlarım uzamıyor nefret ediyorum kısa saçtan kısa bırakmaktan sıkıldım artık eskisi gibi uzatıp boyatmak istiyorum bir ara mavi siyah yapmıştım fenaydı o aralar emo modaydı J ah ah 10 yıl geçti aradan bir daha o uzunluğa saçlarım hiç gelmedi.”

FıstıkçıŞadiye

“Ben 2. Bakım setimi yeni bitirdim. Kızlar emin olun muhteşem bir ürün ilk ay 3 cm ikinci ayda toplamda 13 cm saçım uzadı. Ayrıca çok iyi besledi saçlarımı. Dökülmeyi de önlüyor şiddetle tavsiye ediyorum. Başta inanmadım ama bir arkadaş önermişti. Şimdi çok memnunum. Fön spreyde süper onu da önerebilirim.”

Diamond Keratin Fiyatı

Diamond Keratin fiyatları genel olarak 70 TL ile 120 TL arasında değişir. 

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. Fatma nur dedi ki:

    Diamond keratini bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine kullanmaya başladım. Saçlarım aşırı yıpranmış haldeydi ve kestirmekten saçlarım küsmüştü sanki bir uzama göstermiyordu uzun zamandır. Sayın aldım fiyatı da gayet uygun bence. Saçların sağlıklı ve kaliteli görünmesi için proteine ihtiyacı var ve bunun eksikliğini yaşayanlar için kesinlikle öneririm. Saçlardan arınması biraz zor bir ürün iyi durulamak gerek. Yoksa saçlar hemen yaglaniyor. Eskisinden çok daha sağlıklı saçlara sahip oldum herkese diamond markalı keratini öneririm.