Deniz Baysal Kimdir?

18.10.2022
349
Deniz Baysal Kimdir?
Modelistlik Kursu

Sık bir şekilde magazin dünyasında gündemine gelen Deniz Baysal’ın hayatı oldukça merak ediliyor. Deniz Baysal Yurtçu hakkında bilmek İstediğiniz tüm ayrıntılar bu yazıda yer alıyor. Deniz Baysal Yurtçu kimdir? Nerede doğmuştur? Kaç yaşındadır oynamış olduğu diziler ve filmler nelerdir, gibi biyografik soruların yanıtını bulabilirsiniz.

Deniz Baysal Boyu Kilosu

Gerçek adı Deniz Baysal Yurtçu olan oyuncunun doğum tarihi 05.04.1991 senesidir. Başarılı oyuncu 31 yaşında burcu koç burcudur. Boyu 1.71 cm’dir. Güzel oyuncunun kilosu 55 kilogram eğitimi lisans medeni hali ise evlidir. Deniz Baysal Yurtçu liseyi İzmir’de okumuş daha sonra tiyatroya yönelmiş olan genç oyuncu Karşıyaka Devlet tiyatrosunda 10 sene boyunca tiyatro oyunculuğunu ilerletmiştir. Bu dönemlerde palyaçoluk da yapmış olan Deniz Baysal Yurtçu çocuk oyunları da oynamıştır.  Daha sonra daha büyük bir kariyer için İstanbul’a gelmiş olan Deniz Baysal Yurtçu 2011 senesinde Derin Sular isimli televizyon dizisinde rol alarak başarılı performans göstermiştir.

İlk büyük rolünü ise 2014 senesinde Kaçak Gelinler isimli dizi ile oynamıştır. Deniz Baysal Yurtçu şu an şarkıcılık yapan Kolpa grubunun solisti Barış Yurtçu ile evlidir. Deniz Baysal’ın saç rengi koyu kahverengi göz rengi ise koyu kahverengidir. Deniz Baysal Yurtçu’nun ifadesine göre annesinin çok güçlü bir kadın olduğunu ve oyuncunun kahramanı olduğunu dile getiriyor. Deniz Baysal Yurtçu aynı zamanda Kolpa grubunun solisti Barış Yurtçu ile de gündemden düşmeyen beraberliğini evliliği ile noktalamıştır.

Deniz Baysal Yurtçu’nun burcu koçtur koç burcunun sempatikliğini taşımış olan oyuncunun güzelliğinin gözlerden kaçmadığını ifade edebiliriz. Deniz Baysal Yurtçu’nun memleketi İzmir’dir Deniz Baysal Yurtçu Şu an için İstanbul’da ikamet ediyor.

Deniz Baysal Hayatı

Deniz Baysal Hayatı

Deniz Baysal Hayatı

Deniz Baysal Yurtçu 5 Nisan 1991 tarihinde İzmir Karşıyaka’da hayata gözlerini açmıştır. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü’nden mezun olan başarılı oyuncu, İzmir Karşıyaka Belediye Tiyatrosu’nda oyunculuğuna başlamıştır. Çeşitli reklam filmlerinde performans göstermiştir. Ünlü oyuncu Deniz Baysal Yurtçu 1991 doğumludur. Başarılı oyuncu kameralar karşısında ilk defa Bitmeyen Şarkı isimli dizi ile geçmiştir. Deniz Baysal Yurtçu hakkında bilinmesi gereken tüm detaylar sevenleri tarafından merak ediliyor. Deniz Baysal Yurtçu nereli ve kaç yaşında olduğu da merak konusudur. Güzel oyuncu kameralar karşısına ilk kez, Bitmeyen Şarkı dizisi ile kendisini tanıtmıştır.

Deniz Baysal Yurtçu Derin Sular, Kaçak Gelinler, Fazilet Hanım ve Kızları, Rüzgârın Kalbi, Söz ve 7. Koğuştaki Mucize gibi yapımlarda farklı farklı rollerde oynamıştır. Deniz Baysal Yurtçu, 2019 senesinde Kolpa grubunun solisti Barış Yurtçu ile dünya evine girmiştir. Son olarak Kanal D ekranlarında yayınlanmakta olan, Hizmetçiler dizisinde Ela karakterine hayat vermiş olan Deniz Baysal Yurtçu, 1.71 cm boyunda 55 kilo ve burcu da koç burcudur.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Deniz Baysal Televizyon Dizileri ve Sinemaları

Deniz Baysal Yurtçu 2020 senesinde hizmetçiler TV dizisinde Ela karakterine hayat vermiştir. 2019 senesinde 7. Koğuştaki Mucize sinema filminde Mine karakterine hayat vermiştir. Ayrıca 2018 ve 2019 senesinde Söz dizisinde Derya karakterine hayat veren Deniz Baysal Yurtçu, bu dizide yüksek performansı ile dikkatleri üzerine çekmiştir. 2017-2018 Fazilet Hanım ve Kızları TV dizisinde Hazan karakterine hayat veren Deniz Baysal Yurtçu, 2016 ve 2017 senesinde Rüzgârın Kalbi TV dizisinde Zeynep karakterini canlandırmıştır. 2016 Sol Şerit sinema filminde oynayan başarılı ve güzel oyuncu, 2016 senesinde Sevda Kuşun Kanadında Tümay karakterini canlandırarak kariyer hayatına devam etmiştir.

Başarılı oyuncu Deniz Baysal Yurtçu pek çok dizide farklı rollerde sevenlerinin karşısına çıkmıştır. Bunlardan bir diğerleri de 2015 senesinde Beyaz Yalan dizisinde Alara Melek olarak yine tekrar 2015 senesinde Can Bedenden Çıkmayınca TV dizisinde Eylem karakterini oynamıştır. Oyuncu 2014 senesinde Kaçak Gelinler dizisinde Kâinat karakterine Hayat vermiştir. 2012 senesinde Kayıp Şehir dizisinde Şehnaz karakterine Babalar ve Evlatlar TV dizisinde oynamıştır. 2013 senesinde Aşk Ekmek ve Hayaller dizisinde Karaca karakterini canlandıran başarılı oyuncu 2011 senesinde Derin Sular dizisinden Nisan karakterine can vermiştir.

2011 senesinde Bitmeyen Şarkı dizisinde konuk oyuncu olarak oynamıştır. Deniz Baysal Yurtçu şimdi günümüzde TRT 1 ekranlarında yayınlanmakta olan Teşkilat TV dizisinde Zehra karakterini canlandırıyor.

Deniz Baysal Instagram Adresi

Başarılı oyuncunun Instagram adresi, @denizbaysal’dır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.