Hacı Sayid Baklavalarının Sahibi Burhan Dinçerler Kimdir?

12.10.2022
302
Hacı Sayid Baklavalarının Sahibi Burhan Dinçerler Kimdir?
Modelistlik Kursu

Huzur ve mutluluk veren sevdikleri ile insan, mutluluğu tatmakta, hayattan keyif almaktadır. Hele ki tatlı tatlı yapılan sohbetlerin yanında yudumlanan içecekler ve oldukça büyük bir keyif ile yenen kurabiyeler ve tatlılar.

Ülkemizin en önemli baklava markalarından biri olan Hacı Sayid Baklavaları yürekleri ısıtan, umut ışığı yakan, gülümseten ve yaşanmışlıklarıın olduğu gibi ortaya konulduğu o eşsiz anları insanlar ile paylaşmaktadır.

Hacı Sayid Baklavalarının yarım yüzyıldır süren yürüyüşünün kahramanıdır; Burhan Dinçerler ve bu yürüyüş hakkında pek çok merak edilen konu yer almaktadır.

Burhan Dinçerler Hakkında

Burhan Dinçerler 1961 yılında Gaziantep’te dünyaya gelmiştir. On yaşına kadar Gaziantepte’ ailesi ile beraber yaşayan Dinçerler; ailesinin 1971 yılında aldığı karar ile İstanbul’ a taşınmıştır. İlkokul öğretimini İstanbul’da tamamlayan Burhan Dinçerler, sonrasında babası ve amcası ile beraber baklavacıda çalışmaya başlamıştır.

Uzun bir süre işçi olarak çalışan Dinçerler, Sonrasında kendi baklavacı dükkanı açmıştır. İş yerini açtıktan 2 yıl sonra evlenen Burhan Dinçerlerin Göksu ve Mehmet adında iki çocuğu bulunmaktadır.

Burhan Dinçerler halen Hacı Sayid yönetim kurulu başkanlığını gerçekleştirmektedir. Ayrıca 2012 Gloria Jean’s kahve zincirinin Türkiye haklarını satan alan Burhan Dinçerler,   Gloria Jean’s kahve zincirinin yönetimini oğlu Mehmet Dinçerler’e devretmiştir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Mehmet Dinçerler, ünlü şarkıcı Hadise ile birlikte bir hayat sürmekte iken Göksu Dinçerler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski başkanı ve Saray Muhallebileri’nin sahibi Kadir Topbaş’ın oğlu Ömer Topbaş ile evlidir.

Burhan Dinçerler Boyu ve Kilosu

Ünlü iş adamı ve Hacı Sayid yönetim kurulu başkanı Burhan Dinçerler hakkında pek çok nokta merak edilmektedir. Yaşamının oldukça büyük bir bölümünü çalışarak geçiren Burhan Dinçerler 61 yaşındadır. Yaşantısına son derece büyük özen gösteren Dinçerlerin fiziksel özellikleri hakkında net bir bilgi paylaşılmamıştır.

Burhan Dinçerler Hayatı

Burhan Dinçerler Hayatı

Burhan Dinçerler Hayatı

Gaziantep’te orta halli bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Burhan Dinçerler, On yaşına kadar ailesi ile beraber Gaziantep’te yaşamıştır. Henüz on yaşında İstanbul ile tanışan Dinçerler burada ilköğretimini tamamladıktan sonra amcası, babası ve abisi ile beraber Laleli’de hizmet veren baklavacıda çalışmaya başlamıştır. Burada çıraklık yapan Dinçerler, işin tüm inceliklerini en ince ayrıntısına kadar öğrenmiştir.

Çalıştığı her dönemde birikimlerini değerlendiren Dinçerler, ilk işyerini İstanbul Şirinevler’de 20 metrekarelik bir dükkanda açmıştır. Bir yıllık bir çalışmanın ardından babası ve abisini de yanına alarak iş hayatına devam etmiştir.

İki yıl kadar sonra şu an ki eşi ile evlenen Dinçerler, 1985 yılında İstanbul Yenibosna’da 600 metrekarelik bir fabrikayı hayata geçirmiştir.

Birikimlerini sürekli olarak yatırıma yönlendiren Dinçerler, üretim kapasitesini artırması ile mağaza sayısını da artırmaya başlamıştır ve 2000 yılında 3 bin metrekarelik büyük bir fabrikayı hayata geçirmiştir.

Burhan Dinçerler, Hacı Sayid markası ile 45 mağaza sayısına ulaşmıştır ve mağazaların tamamı kendisine aittir. 900 kişiye ulaşan çalışan sayısı ile günlük 2 ton baklava üretimi ve mağazalarda satışı gerçekleştirilmektedir.

Çalışma hayatına devam eden Burhan Dinçerler, Göksu ve Mehmet adında iki çocuk sahibidir.

Burhan Dinçerler Hangi Firmaların Sahibidir?

Burhan Dinçerler Hacı Sayid Baklavalarının sahibi ve Hacı Sayid yönetim kurulu başkanıdır. Sürekli olarak büyüyen firmanın tamamı İstanbul Avrupa yakasında olmak üzere 45 adet mağazası bulunmaktadır. Burhan Dinçerler kurmuş olduğu fabrikada günlük 2 ton baklava üretmektedir.

2012 yılında Gloria Jean’s kahve zincirinin Türkiye haklarını satın alan Dinçerler,   Gloria Jean’s kahve zincirinin yönetimini oğlu Mehmet Dinçerler’e devretmiştir.

Burhan Dinçerler Büyüme Stratejisi

İstanbul Avrupa yakasında olmak üzere 45 adet mağası bulunmaktadır. Gıda sektöründe çalışmakta olduklarını belirten Dinçerler, ürünlerinin her bir mağazada taze olarak sunmak zorunda olduklarını belirtmektedir.

Üretilen ürünlerin tamamı aynı gün içerisinde satışın gerçekleştirileceği mağazaya ulaşmakta ve tüketici ile buluşmaktadır. Günde 2 ton baklavanın üretilip satıldığını belirten Dinçerler, bu neden ile çok fazla çalıştıklarını ve çalışmaya da devam ettiklerini belirtmiştir.

Doğru bir şekilde büyümek için, tüketiciye en taze ürünü en iyi şekilde sunduklarını belirten Dinçer, bu anlayışlarından da taviz vermeyi düşünmediklerini belirtmiştir.

Burhan Dinçerler, bir marka ile beraber büyümüş olan ve hayatının nerede ise tamamını çalışarak geçirmiş olan işine ve ailesine aşık bir iş adamı olarak yaşantısına devam etmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.