Tuğba Yurt Kimdir? Sevgilisi Var Mı?

06.06.2021
231
Tuğba Yurt Kimdir? Sevgilisi Var Mı?
Modelistlik Kursu

Tuğba Yurt kimdir? Son zamanlarda yüksek bir dinlenme sayısına ulaşan başarılı şarkıcı, gösterdiği performans ile birçok kişinin kalbini kazandı. İlk albümünü 6 Aralık 2013 yılında çıkartan başarılı isim, müzik sektörüne hızlı bir giriş yaptı. Zira günümüze kadar tam 5 tane ödül kazanmayı başardı.

Durum böyle olunca hayranları da kısa sürede arttı. Kim olduğu, şarkıları, aşk hayatı ve kendisine dair birçok konu araştırılmaya başlandı. Peki, ünlü şarkıcı kimdi ve hakkında bilmeniz gerekenler nelerdir?

Tuğba Yurt

Ülkemizde sevilen bir şarkıcı olan Tuğba Yurt, 2 Eylül 1987 tarihinde Belçika’da dünyaya geldi. Günümüzde 33 yaşında olan başarılı isim, henüz 8 aylıkken ailesiyle beraber ülkemize döndü. Müziğe ilgisi küçük yaşlardan itibaren olan ünlü şarkıcı, 11 yaşındayken Bursa’da bulunan Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarına giderek, klasik batı müziği dalında eğitim gördü.

Viyola çaldığı bilinen şarkıcı, son zamanlarda yaptığı çalışmalar ile gündeme geldi.

Tuğba Yurt Hangi Çalgıları Çalabilir?
Tuğba Yurt Hangi Çalgıları Çalabilir?

Tuğba Yurt Hangi Çalgıları Çalabilir?

Tuğba Yurt ülke dışarısında birçok orkestra içerisinde aldı. Ayrıca Bursa Senfoni Orkestrası’nda viyola çaldı. Dolayısıyla kendisinin bu çalgıyı profesyonel olarak bilinmekte. Ancak haricinde neleri çalabildiğine dair bilgilerimiz henüz bulunmamakta.

Albümleri Neler?

Tuğba Yurt akustik üzerine büyük bir başarı sergileyen şarkıcılar arasında. Gerek eski, gerekse yeni hayranları tarafından bu tür eserleri hayranlıkla dinlenmekte. Peki, çıkardığı albümleri neler? Her ne kadar eski takipçileri tüm parçalarını bilse de, onunla henüz tanışan kişiler konu hakkında tüm bilgilere sahip değil.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bu konuda 2019 yılında çıkardığı Sığınak adlı albümü, birçok kişinin ilgisini toplamış durumda. İçerisinde,

 1. Yas,
 2. Vurkaç,
 3. Çürüdüm,
 4. Taş Yürek,
 5. Cennetim Olsun,
 6. Geliyo Geliyo,
 7. Olan Olmuş,
 8. Adı Aşk,
 9. Sığınak,
 10. Nöbetçi,
 11. Aşk Ateşi,
 12. Masal,

Şarkıları yer almakta. Bunlarda Sezen Aksu, Onurr, Beyza Durmaz ve Gülden gibi tanınan ve sevilen kişilerle çalıştı. Merak edenler için, albümün toplam uzunluğu 41:01 saniye ve Doğan Music Company tarafından yayımlandı.

Single Parçaları Neler?
Single Parçaları Neler?

Single Parçaları Neler?

Tuğba Yurt – yas parçası ile birçok kişinin kalbini hızlıca kazandı. Bilindiği üzere Sığınak albümü içerisinde yer alan bu parça haricine birçok single parçaları da mevcut. Peki, bunlar neler? Eğer şarkıcı ile yeni tanışıyorsanız, tüm parçaları şöyle;

 1. Aşk’a Emanet
 2. Sakin Ol!
 3. Aşk Sanmışız
 4. Oh Oh
 5. Aklımda Sorular Var
 6. Güç Bende Artık
 7. Destur
 8. İnceden İnceden
 9. Yine Sev Yine
 10. Masal
 11. Vurkaç – Akustik
 12. Canımsın Sen – Akustik
 13. Kış Gülleri – Akustik
 14. Herkes Yaralı – Akustik
 15. Zalim – Akustik
 16. Boş Yere – Akustik
 17. Söyle – Akustik
 18. Sensiz Olamam – Akustik
 19. Benim O – Akustik

Peki, bunları kim yayınladı? Bunların hepsi farklı yayımcılardan çıksa da 3 Adım Müzik, Emre Müzik, DMC ve Noya şeklinde.

Aldığı Ödüller Neler?
Aldığı Ödüller Neler?

Aldığı Ödüller Neler?

Tuğba Yurt – Geliyo Geliyo ve diğer parçaları ile hızlı çıkış yapmış kadın şarkıcılarımız arasında. Özellikle “Sakin Ol” birçok kişi tarafından sevilmiş durumda; zira çok sayıda ödül aldı. Eğer şarkıcının hangi ödüllere sahip olduğunu merak ediyorsanız, hepsi şu şekilde;

 • İstanbul Fm Altın Ödülleri (2014): En İyi Cover (Sakin Ol)
 • Yakın Doğu Üniversitesi 5. Video Müzik Ödülleri (2015): Yılın En İyi Cover’ı (Sakin Ol)
 • 6. KTÜ Medya Ödülleri (2015): En İyi Çıkış Yapan Sanatçı
 • 6. KTÜ Medya Ödülleri (2015): Yılın En İyi Çıkış Yapan Şarkısı (Sakin Ol)
 • Dijital Dünyanın Enleri Ödülleri (2015): Yılın En Çok Dinlenen Kadın Sanatçısı
 • İstanbul Gelişim Üniversitesi Medya Ödülleri (2015): Yılın En İyi Çıkış Yapan Kadın Pop Sanatçısı

Bu ödüllerin hepsini kazanan başarılı ismin yeni parçaları, birçok kişi tarafından merakla beklenmekte.

Sevgilisi Var Mı?

Peki, Tuğba Yurt sevgilisi kim? Ünlü kişilerin sevgilileri, birçok kişi tarafından merak edilmekte. Başarılı şarkıcının eski hayranları her ne kadar bu kişinin kim olduğunu bilse de, yeni hayranları tarafından hâlâ sorgulanmakta.

2021 tarihli bir habere göre kendisinin Burak Tanrısever ile sevgili olduğu ve İstanbul-Nişantaşı’nda görüntülendiği bilinmekte. Peki, evlilik düşünüyor mu? Habere göre kendisi evliliği şu an için henüz düşünmemekte.

Instagram Hesabı Ne?

Peki, başarılı sanatçının Instagram adresi ne? Eğer kendisinin çarpıcı fotoğraflarını görmek istiyorsanız, https://www.instagram.com/tugbayurt/?hl=tr adresine gitmeniz yeterli. Güncel olarak 317 gönderisi olan Tuğba Yurt’un 1,9 milyon gibi çok sayıda takipçisi mevcut. Takip ettikleri ise 213 kişi.

Tiktok Fenomeni Merve Sanay Kimdir? adlı yazımızın da ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.