Damla Ahıskalı (Atesa) Kimdir?

12.03.2021
240
Damla Ahıskalı (Atesa) Kimdir?
Modelistlik Kursu

Twitch yayıncıları arasında yer alan ancak bu uygulamayı henüz yeni kullanmaya başlayan Damla Ahıskalı, atesa kullanıcı adı ile yayınlarını yapmaya devam etmektedir. Günümüzden 10 yıl kadar önce tanıtılan Twitch uygulaması, çoğunlukla oyun videolarının yayınlandığı fakat bazen de farklı videoların yayınlandığı bir sosyal medya platformudur. Bu uygulamayı kullanan yayıncılar kendi konseptlerine göre abonelerine yayın akışı sağlamaktadır.

Damla Ahıskalı (atesa), genç yaşı itibarıyla dikkat çeken yayıncılar arasında yer almaktadır. Bu ismi takip eden belli bir kitle bulunmaktadır ve Damla hakkında daha pek çok konuyu da merak etmektedirler. Merak edilen konular arasında Damla Ahıskalı’nın nereli olduğu, yaptığı yayınlar ve daha pek çok soru yer almaktadır. Konu hakkında detaylı açıklamalar aşağıda ayrıntılı bir şekilde anlatılmıştır.

Damla Ahıskalı Aslen Nerelidir?
Damla Ahıskalı Aslen Nerelidir?

Damla Ahıskalı Aslen Nerelidir?

Damla Ahıskalı aslen nerelidir sorusu, Ahıskalı’nın takipçileri tarafından merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Hakkında pek fazla bilgi bulunmasa da kendisine yöneltilen bazı sorular sayesinde bu ismi yakından tanıma imkanına sahip olabilirsiniz.

Damla Ahıskalı, kendisine sorulan aslen nerelisin sorusuna Amasyalı şeklinde cevap vermiştir ancak doğma büyüme İstanbullu olduğunu da dile getirmiştir. 9 Kasım tarihinde İstanbul’un Fatih semtinde dünyaya gelen Ahıskalı, aynı zamanda, Akrep Burcu olduğunu da belirtmiştir.

Damla Ahıskalı’nın Mesleği ve Eğitim Hayatı

Ahıskalı’nın mesleği ve eğitim hayatı da bu isim hakkında aratılan sorular arasında sıkça yer almaktadır. Ahıskalı, hakkında merak edilen bu soruya karşılık olarak İstanbul Aydın Üniversitesi Grafik Tasarım öğrencisi olduğunu dile getirmiştir.

Twitch yayınları dışında bir mesleğe sahip olmadığını ifade eden Ahıskalı, henüz öğrenci olduğunu ve meslek hayatına mezun olduktan sonra adım atacağını dile getirmiştir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Damla Ahıskalı Yayın Hayatına Nasıl Başladı?

Damla Ahıskalı Yayın Hayatına Nasıl Başladı?

Genç Twitch yayıncıları arasında yer alan ve bu alanda henüz çok yeni olan Ahıskalı hakkında merak edilen bir diğer soru ise yayın hayatına nasıl başladı şeklindedir. Ahıskalı hakkında merak edilen bu soru hakkında da bir cevapta bulunmuştur. Twitch yayını yapmaya başlamasının asıl nedeninin Jahrein olduğunu ifade etmiştir.
Ahıskalı, Jahrein isimli Twitch yayıncısının yayınlarını izleyerek çok eğlendiğini ve bu ismi samimi bulduğunu dile getirmiştir. İzlemekte olduğu bu isim sayesinde kendisi de bit Twitch hesabı açmış ve yayın hayatına adım atmıştır.

Damla Ahıskalı Twitch’i Meslek Olarak Görüyor Mu?

Günümüzde pek çok Twitch yayıncısı bulunmakta ve bu yayıncıların birçoğu yapmakta oldukları işi meslek olarak değerlendirmektedir. Damla Twitch’i meslek olarak görüyor mu sorusu da bu bağlamda merak edilen sorular arasında yer almaktadır.

Ahıskalı, bu soru karşısında şaşırtıcı bir cevap vermiştir. Yapmakta olduğu yayın işini tamamen hobi olarak değerlendiren Ahıskalı, bu uygulamada yapılan aktiviteleri meslek olarak değerlendirmediğini dile getirmiştir. Yalnızca oyun oynamayı sevdiğini ve tek amacının daha fazla kişiye hitap etmek istediği olduğunu belirtmektedir.

Damla Ahıskalı Twitch Dünyasından Kimi Örnek Alıyor?
Damla Ahıskalı Twitch Dünyasından Kimi Örnek Alıyor?

Damla Ahıskalı Twitch Dünyasından Kimi Örnek Alıyor?

Damla (atesa), Twitch uygulaması üzerinden birini örnek alıyor mu sorusuna da oldukça açık bir yanıt vermiştir. Bu platformda yer alan yayıncıların farklı tarza ve konsepte sahip olduğunu belirten Ahıskalı örnek olarak kimseyi görmediğini ve yalnızca özgün kalmak istediğini ifade etmiştir. Bunun yanı sıra yalnızca oynadığı oyunlar gereği daha fazla profesyonel olan yayıncıları takip ettiğini açıklamalarına eklemiştir.

Damla Ahıskalı’nın Hedefleri Nedir?

Ahıskalı, Twitch üzerinden hedeflerinin ne olduğu sorusuna daha geniş kitlelere ulaşmak istediği ve daha kaliteli yayınlar yapmak istediği şeklinde cevap vermiştir.

Bu yazımızda vereceğimiz bilgiler bu kadardı. Bunun yanı sıra, Beste Köse Kimdir? adlı yazımız da ilginizi çekebilir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.