Batuflex Kimdir?

05.11.2022
460
Batuflex Kimdir?
Modelistlik Kursu

Batuhan Uzunkol namı diğer Batuflex, kariiyeri ve hayatı en çok merak edilen isimler arasında yer almaktadır. çeşitli müzik platformlarında yer alan rap şarkıları ile oldukça geniş bir hayran kitlesine ulaşan Batuhan Uzunkol, hayranları tarafından Btuflex ismi ile tanınmaktadır.

Son yıllarda oldukça büyük bir ivme ile yükselen ve oldukça popüler bir hale gelen rap sanatçısı Batuhan Uzunkol kimdir? Nerelidir? Kaç yaşındadır? Gibi merak edileneler ve daha fazlası Batuflex hayranları tarafından oldukça fazla bir şekilde araştırılmaktadır.

Batuflex hakkında

Batuflex ortaya koyduğu son derece kaliteli işler ile Spotify ve Youtube gibi platformlarda her zaman üst sıralarda yer alabilmeyi başarmış ender sanatçılar arasındadır.  Yapmış oldıuğu şarkılar ile ülkemizde rap sektörüne farklı bir hava getirmeyi başarmıştır.

Batuflex oldukça küçük yaşlarda müzik hayatına başlamıştır. Amcalar Geldiğinde, Kafa Roket, Dünya Hain,  Dalga ve Atm gibi rap parçalarını dinleyicileri ile buluşturdu ve oldukça büyük beğeni elde etti. 2021 yılında Çakal ile gerçekleştirdiği Dumanı Pasla Şarkısı ile de Spotify platformunda 5 milyon stream elde etmiştir.

Batuflex 28 Haziran 1999 yılında İstanbul’da doğmuştur. Yapmış olduğu rap şarkıları ile adını duyuran sanatçı aslı çıkışını 2021 yılında Çakal ile gerçekleştirdiği Dumanı Pasla Şarkısı ile gerçekleştirmiştir.

Batufilex Boyu, Kilosu ve Yaşı

Batuhan Uzunkol Namı diğer Batuflex, rap dünyasında hakkında en çok araştırma yapılan sanatçılar arasında yer almaktadır. Hayatı, fiziksel özellikleri, yaşı ve daha pek çok konuda hayranları tarafından araştırılın ünlü rap yıldızı 23 yaşındadır. Batufleks 180 santimetre boyunda ve 83 kilogramdır. İstanbul’da goğup büyüyen ve İstanbul’da hayatına devam eden Batuflex yengeç burcudur.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
Batuflex Hayatı

Batuflex Hayatı

Batuflex Hayatı

Batuhan Uzunkol namı diğer Batuflex 1999 yılında İstanbul, Esenler’de dünyaya gelmiştir. Müziğe ve ritme olan ilgisi küçük yaşlarda başlaya Batuhan Uzunkol ilkokula başladığında ilk amatör şarkı sözlerini yazmaya başlamıştır.  Ailesinin ve yakın çevresinin ilgisini toplamaya başlamış ve arkadaş toplantılarında da olsa kendi yazdığı parçalar ile sahne yapmıştır.

Batuhan Uzunkol’un üniversite hayatı ile ilgili bilgi bulunmamak ile beraber Kadırga Endüstri Meslek Lisesi’nden mezun olduğu bilinmektedir.

Bu dönemde futbola çok büyük bir ilgi duymaya başlayan Batuhan Uzunkol, yerel bir takımda lisanslı futbolcu olarak da sporun içinde yer almıştır. Belirli bir süre futbol oynayan Uzunkol, futbol kariyerinin ardından rap müzik üzerinde ilerleme kaydetmeye başlamıştır.

Batuhan Uzunkol, Batuflex isminin temelini 12 yaşındayken atmaya başlamıştır. Batuhan Uzunkol ilk amatör şarkısını henüz 12 yaşında iken 2011 yılında kayda almıştır. 2019 yılına gelindiğinde ise o artık Batuflex olmuştur.

Btuflex, ilk profesyonel kaydı olan ve aynı zamanda tüm dijital platformlarda yayımlanan “Yükselmemi İstemezler” parçası ile profesyonel olarak, rap dünyasına adımını atmıştır. Böylece Batuflex ismini ülkemize ve tüm dünyaya duyurmuştur.

Batuflex, 2019 “Yükselmemi İstemezler” parçası ile son derece etkileyici bir kariyer başlangıcı yaptıktan sonra ATM, Kafa Roket, Amcalar Geldiğinde parçalarıyla beraber hayran kitlesini oluşturmaya başlamıştır. Bu şekilde attığı sağlam adımlar ile rap dünyasında yerini oldukça sağlamlaştırmıştır.

Batuflex ayrıca Uzi ve Lvbel C5 düetleriyle beraber rap camiasının diğer dinleyicilerine de hitap edebileceğini ortaya koymuştur.

Batuflex’in 2021 yılında çıkardığı “Dalga” parçası sosyal medya ve müzik platformlarında 50 milyondan fazla dinlenmiştir.

Batuflex yapmış olduğu birbirinden kaliteli çalışmalar ve içerisinde yer aldığı kaliteli projeler nedeni ile  2021 Altın Kelebek En İyi Rap Sanatçısı ödülüne aday gösterilmiştir.

Batuhan Uzunkol Şarkıları Nelerdir?

Batuflex, 2019 “Yükselmemi İstemezler” parçası ile skariyer başlangıcı yaptıktan sonra ATM, Kafa Roket, Amcalar Geldiğinde parçalarıyla beraber hayran kitlesini oluşturmaya başlamıştır. Bunların yanı sıra ayrıca İllegale, Dalga, Amcas, Dumanı Pasla, Dünya Hain, Üniforma, Paranoya, Marka gibi parçaları da seslendirmiştir.

Batuhan Uzunkol bilinen adı ile Batuflex, Türkçe rapte en çok Murda, Ezhel ve Uzi’yi dinlediğini belitmiştir. Ayrıca Alfa’yı da oldukça ayrı bir yere koyduğunu belirtmiştir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.