Czn Burak Kimdir? (Burak Özdemir)

04.03.2022
470
Czn Burak Kimdir? (Burak Özdemir)
Modelistlik Kursu

Gerçek adı Burak Özdemir olan Czn Burak, Tiktok ortamının en çok takip edilen fenomenlerinden biridir. Milyonlarca insanın takip ettiği Czn Burak, ününü Türkiye dışına taşırmıştır. Hatta dünyanın en çok merak edilen isimlerinden biri olarak bilinmektedir. Dünyanın en çok kazananları listesinde adı geçmektedir. Genç yaşta üne kavuşmuştur. Czn Burak; Türk şef, lokantacı ve ünlü bir internet fenomenidir. Tiktok sayfasında ünlenmiştir. Czn Burak, Tiktok’ta en çok takip edilen isimlerdendir. Yüzü gülümseyen biri olarak, oldukça dikkat çekmektedir.

Aşçılık üstüne video’lar çekmektedir ve Türkiye’nin birçok yerinde lokantalar zinciri bulunmaktadır. Kısa sürede, Türkiye’nin ve dünyanın en çok kazanan isimlerinden birisi haline gelmiştir. Kendisi Hatay Medeniyetler Sofrası zincirlerinin de sahibi olarak bilinmektedir. Czn Burak, Açıköğretim Fakültesi’nde İşletme Bölümü’ne devam etmektedir. Küçük yaştan itibaren lokanta işlerine girişmiştir. Hatay’da dedesinden kalma küçük bir mekanı işletmeye başlamıştır. 2009’da dede mesleğini İstanbul Aksaray’da sürdürmeye çalışmaktadır. Ailesi Hatay’dan olduğu için, evde geniş bir yemek kültürüyle yetişmiştir.

Czn Burak Kaç Yaşında?
Czn Burak Kaç Yaşında?

Czn Burak Kaç Yaşında?

Czn Burak, 24 Mart 1995 yılında İstanbul’da doğmuştur. 28 yaşındadır. Genç yaşta iş hayatına atıldığını, hamallık bile yaptığını söylemiş; Tiktok’ta gelişen ilgiye şaşırdığını belirtmiştir. Nitekim, bu denli milyonlara ulaşacağını ve çok sevileceğini hesaplamadığının altını çizmektedir. Czn Burak’ı örnek alan aşçılar da bulunmaktadır. Czn Burak, video’larında kimi zaman bildiklerini de karşıdaki insanlara aktarmak istemektedir. Gelecekte büyük bir aşçılık okulu açmayı ve kendisi gibi aşçılar yetiştirmek istediğini belirtmiştir. Her geçen gün hayran kitlesi artmaktadır.

Czn Burak Hangi Burç?

Czn Burak, Koç burcudur. Koç burcunun enerjikliğini üstünde taşımaktadır. Güleryüzlüdür, çevresinde aranan bir kişidir. Bununla birlikte, çevresini organize etme yeteneği olduğu da bilinmektedir. Bir iş veren olarak, birçok insana iş kolu sağlamıştır. Lokantalar zincirlerini ziyaret ederek, buralardaki müşterilerle de kimi zaman özel olarak ilgilenmektedir. Czn Burak, enerjik bir yapıya sahip olsa da, sakin yüz hatlarıyla da ilgi çekmektedir. Kendisinin lokantalarına rezervasyon yaptırılmaktadır. Kapının önünde kuyruk oluşmaktadır. Lokantalar çok aranan yerler olduklarından ötürü, kapıda kuyruklar da oluşabilmektedir.

Czn Kısaltması Nereden Gelmektedir?

Czn Burak ‘czn’ kısaltmasını özellikle seçmiştir. Yaşadığı bölgeye turistlerin geldiğini ve onların soyadını doğru  telaffuz edemediklerini belirtmiştir. Bu yüzden de, babasına ait bir firma olan Cinzaro’nun kısaltmasını kullanmıştır. Bu kısaltmanın Kürtçe olup olmadığı, Czn Burak’ın bir aşirete mensup yapısı bulunup bulunmadığı da uzun süre gündemde kalmıştır. Kendisiyle ilgili özel bilgileri ve hayatına dair doneleri açıklamak istememektedir. Ketum bir adam şeklinde bilinmektedir.

Czn Burak’ın Tarzı Nasıldır?
Czn Burak’ın Tarzı Nasıldır?

Czn Burak’ın Tarzı Nasıldır?

Czn Burak’ın ilginç bir tarzı vardır. Bebeksi yakışıklılığıyla birlikte, sakinliği çağıran güler bir yüzü de bulunmaktadır. Gözerini kısarak, ekrana bakıp yemek yapmaktadır. Ekrandan bir saniye bile gözlerini ayırmamaktadır. Ellerini oynatmaksızın hızla soğan kesmekte ve domates doğramaktadır. İnsanlar ekrana bakarken, kesme tahtasında nasıl iş yaptığını merak etmektedirler. Czn Burak’ın gizemli bir tarzı vardır. Özellikle, yemekle uğraşan hanım takipçileri onun tarzını beğendikleri gibi, genç kesimden de milyonlarca takipçisi bulunmaktadır. Burak, her yaştan, her kesimden, 7’den 77’ye her gruptan insanlar anlaşabildiği; çocukla çocuk, yaşlıyla yaşlı olabildiği için de ayrıca sevilmektedir. Takipçileri onda gizemli bir yan görmektedir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Czn Burak, kimi zaman garip hareketler de yaparak, bu şovlarını yemekle birleştirmektedir. Kocaman bir karpuzu yarmaktadır. Büyük bir tepsi künefeyi ortasından parçalara bölmektedir. Onlarca soğan doğramakta ve ağlamamaktadır. Czn Burak’ın şovmenliğinin sükuneti de insanlara ilginç gelmektedir.

Czn Burak Nerelidir?

Czn Burak, Hatay’ın Yayladağı ilçesinin Yoncaköy köyünde doğmuştur. Hatay, aşçılık adına özel bir bölgedir. Oranın yemeklerinin zenginliği bilinmektedir. Czn Burak da bu gelenekten beslendiği görülmektedir. Bu anlamda, kendi otantik kültürünü de video’larına aktarmaktadır.

Czn Burak’ın İş Hayatı Nasıldır?
Czn Burak’ın İş Hayatı Nasıldır?

Czn Burak’ın İş Hayatı Nasıldır?

Czn Burak, aslen aşçıdır. Hatay’da birçok lokanta zinciri bulunmaktadır. Bununla birlikte, Aksaray’da, Taksim’de ve Etiler’de de lokantası bulunmaktadır. Ayrıca, işletme fakültesine devam etmektedir.

Czn Burak’ın Sevgilisi Kim?

Czn Burak’ın eski sevgilisi yine kendisi gibi Tiktoker olan Aslı Güler’dir. Aslı Güler, L’oreal’in eski yüzü olarak bilinmektedir. Oldukça güzel bir kadındır. Aralarında ciddi bir ilişki olmuş olsa da yollarını ayırmışlardır.

Czn Burak’ın Boyu Kaçtır?

Czn Burak’ın boyu 1,95 cm’dir.  Tombul bir yapısı vardır, hafif balık etlidir. Giyim tarzı da hayli sadedir. Genellikle, düz renk gömlekleri giymektedir.

Czn Burak Dubai

Czn Burak Dubai

Czn Burak Dubai

CZN Burak, 25 Aralık’ta Orta Doğu’nun en büyük restoranı olan Dubai şubesini açmıştı. Burak, Dubai şubesinin açılışının ilk ayında yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo ve oyuncu Steven Segal gibi ünlü isimleri ağırlamıştı. Dubai Medya Ofisi’nin paylaştığı bilgiye göre, ünlü şefin ülkede açtığı şube kapatıldığı bilinmektedir. Şu an için restoranın açık olup olmadığı bilinmemektedir.

Czn Burak Öldü Mü

Czn Burak hakkında çıkan öldü haberleri gerçeği yansıtmamaktadır. Başarılı aşçı ve fenomen hayattadır.

Czn Burak Serveti

27 yaşında olan Burak Özdemir’in kendi markasına ait 3 şubesi, yaklaşık 1.300 çalışanı bulunmaktadır. Kişisel serveti yurt dışı kaynaklarında 11 milyon dolardan fazla olarak belirtilmiştir. Sarı renkte Ford Mustang arabası, Gri renkte Porsche Paramera arabası ve Range Rover jeepi olduğunu da bilinmektedir. Yaşadığı evin 10 Milyon Türk Lirası değerinde olduğu ve İstanbul’da yer alan 3 lokantasının aylık cirosunun yaklaşık olarak 15 Milyon Lira olduğu bilinmektedir.

Czn Burak Şubeleri

Czn Burak’ın bilinen 4 şubesi vardır. Şubeleri;

  • CZNBURAK Taksim
  • CZNBURAK Aksaray
  • CZNBURAK Etiler
  • CZNBURAK Dubai
  • CZNBURAK Katar(yakında)
Czn Burak’ın Sosyal Sorumluluk Projeleri

Czn Burak’ın Sosyal Sorumluluk Projeleri

Czn Burak’ın Sosyal Sorumluluk Projeleri

Czn Burak çevresinde yardım sever biri olarak bilinmektedir. Huzurevlerine gidip, yaşlılara yardım ettiği gibi, çocuklarla, kimsesizlerle de ilgilenerek vicdani sorumluluklarını yerine getirmektedir. Bu anlamda, en son iki engelli çocuğun masraflarını üstlenmiştir. Birçok çocuğu okuttuğu da bilinmektedir. Czn Burak, geldiği noktayı bildiğini, haddini aşmak istemediğini ve rızkını ihtiyacı olan insanlarla paylaşmak istediğini dile getirmiştir. Sorumluluk projelerine devam edeceğinin altını çizmiştir.

Czn Burak Tiktok

Czn Burak, Tiktok’ta büyük bir kitleye sahiptir. Dünyaca ünlü bir insandır.  Tiktok onun en çok çıkış yaptığı yerdir. Burada, Czn Burak’ın 57 milyona yakın geniş bir takipçisi bulunmaktadır. Tiktok ortamında çok sevilmektedir. Kendisinin Tiktok adresi aşağıdaki gibidir:

https://www.tiktok.com/@cznburak?lang=tr-TR

Czn Burak Youtube

Czn Burak’ın Youtube sayfası da oldukça renkli ve popülerdir. Burada 3,7 milyona yakın takipçisi vardır. Bu kanalda Czn Burak hem yemek yapmaktadır, hem gezmektedir. Komik ve absürt video’lar çekmektedir. Kendisinin Youtube adresi aşağıdaki gibidir:

https://www.youtube.com/channel/UCUcfej7lPDoeqTlferD2mcw

Czn Burak Instagram

Czn Burak’ın Instagram sayfası da oldukça popülerdir. Burak’ın, burada da 32,2 milyon takipçisi bulunmaktadır. Kendisi sayfasında özel fotoğraflarını paylaştığı gibi, yemekle ilgili de görseller koymaktadır. Czn Burak’ın Instagram sayfası aşağıdaki gibidir:

https://www.instagram.com/cznburak/?hl=tr

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca, TikTok Fenomeni Nurseli Aksoy Kimdir? adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.