Blog Açma Fikirleri: En iyi 50 Fikir

11.03.2019
310
Blog Açma Fikirleri: En iyi 50 Fikir
Modelistlik Kursu

Blog açma fikirleri üzerine size gelir getirebilecek en iyi 50 fikri paylaşacağız. Bu sektörlerde blog açarsanız başarılı blog sahibi olabilirsiniz. Yazacağımız sektörlerde birçok rakibiniz olacak. Belki de seçtiğiniz sektörde yüzden fazla site olacak ama her zaman olduğu gibi; çalışan ve üretenler asla geri kalmazlar.

Kendimden örnek verecek olursam; WordPress – Blog Kurulumu ve SEO temelli açtığım wordpresstr.com sitesi henüz 1 aylık bile değil. Şuana kadar sizlere yazmış olduğum seo uyumlu içerikler google arama sonuçlarında kendisine yer bulmaya başladı. Zaman içerisinde Google dengeleme güncellemeleri yaptıkça otoritemizi artıracak ve bizi daha da üst sıralara taşımaya devam edecek. Neden? Çünkü ben yaptığım çalışmalara güveniyorum. Bunun için neredeyse her gün ortalama iki bin kelimelik makale yazıyorum. Yazdığım her bir makalenin yönlendirici, eğitici ve ders niteliği taşıyor olmasına dikkat ediyorum.

Şuna karar vermelisiniz; Blog kurmak konusunda aklınızda soru işaretleri var mı? Şayet hala bu konuda şüphe içindeyseniz ya şüphelerinizden arının ve bu işe dört kolla sarılın ya da en başından bu işten vazgeçin. Bizim size tavsiyemiz, arkasında durduğunuz, kaliteli iş ürettiğiniz her projenin başarılı olacağıdır. Başarısızlıkların temel nedeni ilgisizlik, sorumsuzluk ve süreklilik olmayışıdır. Eğer bu uyarılarımı dikkate alırsanız siz de başarılı işler üreten bir blog sahibi olabilirsiniz.

blog açma fikirleri

Blog Açma Fikirleri

Blog açma fikirleri arasından sizi en çok hangisini yazmak mutlu ederse lütfen ona odaklanın. Çünkü sevmediğiniz bir şeyi yazarak kendinize eziyet edersiniz. Yazma sürekliliği olmayan bloglar çok hızlı şekilde başarısız olmakta ve yok olmaktadırlar. İşte bu yüzden sevmediğiniz bir sektör seçmeyin.

Öncelikle blog yazacaksanız spesifik konular tercih edin. Örneğin; Kadın sitesi açmak yerine kadın saç stilleri sitesi açın. Sağlık sitesi açmak yerine tansiyon hastalığı şeklinde açın. Neden? Çünkü ne kadar geniş bir site olursa ayırmanız gereken zaman da o kadar fazla olmak zorundadır. Portal tarzı siteler için bütün gününüzü ayırsanız bile yetmeyebilir. Ekip gerektirebilir. Biz blog açacağız, dolayısıyla çok fazla ilgi gerektirmeden sağlıklı bilgiler ulaştırmayı hedefliyoruz.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Blog Açma Fikirleri – Kadın Blogları

Yukarıda da önemine vurgu yaptığım gibi genel bloglardan uzak durun. Daha niş alt alanları tercih edin.

 1. Kadın Saç Modelleri Blogu
 2. Kadınlar için Saç Yapma Blogu
 3. Kadın Makyaj Blogu
 4. Kadınlar için Kombin Blogu
 5. Kadınlar için Gündelik Kıyafetler Blogu
 6. Kadın Takı Blogu
 7. Kadın Ayakkabı Modelleri Blogu
 8. Kadınlar için Cilt Bakımı Blogu
 9. Kadın Çantaları üzerine Blog
 10. Güzellik İpuçları Blogu

Blog Açma Fikirleri – Sağlık Blogları

Sürekli tekrar gibi oluyor ama genel site açma fikrinden uzak durun. Genel sitelerin rekabet oranı çok yüksek. Çünkü ürün satan firmalarla, sağlık sektöründeki hastane bloglarıyla rekabet ediyor olacaksınız. Niş blog fikirleri sizin için daha ideal olacaktır.

 1. Tansiyon Tedavisi Blogu
 2. Şeker Hastalığı üzerine Blog
 3. Kanser Türleri ve Tedavileri Blogu
 4. Sağlıklı Yaşam Blogu
 5. Diyet Blogu
 6. Bitkisel Kürler Blogu
 7. Alternatif Tıp Blogu (Bitkisel Çözümler)
 8. Kan Grupları ve Kan Testleri Blogu
 9. Prospektüs Blogu (İlaç Kullanımı ve Yan Etkileri)
 10. Çocuk Hastalıkları ve Tedavileri Blogu

Blog Açma Fikirleri – Eğitici Bloglar

 1. Enstrüman çalma blogu (Gitar, Keman, Ney vb.)
 2. Yakın Dövüş Sanatları Blogu
 3. Doğa Sporları Blogu
 4. Gündelik Egzersiz Blogu
 5. Evlilik Sırları Blogu
 6. Kişisel Gelişim Blogu
 7. Psikoloji veya Sosyoloji Blogu
 8. Kariyer Blogu (İş yeri kuralları, ahlaklı çalışma, kendini geliştirme)
 9. Sinema, Tiyatro, Kitap veya Film Eleştirileri Blogu
 10. Motivasyon Blogu

Blog Açma Fikirleri – Spor Blogları

 1. Dövüş sanatları blogu
 2. Su Sporları Blogu
 3. Dağcılık / Tırmanış Blogu
 4. Beden Egzersizi Blogu
 5. Plates Blogu
 6. Bisiklet Sporu Blogu
 7. Yürüyüş Sporları Blogu
 8. Ekstrem Sporlar Blogu
 9. Doğada Hayatta Kalma Blogu (Kamp vb.)
 10. Deniz Sporları Blogu (Yelkenli, Tekne vb.)

Blog Açma Fikirleri – Finans Blogları

 1. Kredi Başvurusu / Kredi Hesaplama Blogu
 2. İhtiyaç / Araba / Konut Kredisi Blogu
 3. Forex / Borsa Kullanımı Blogu
 4. Döviz / Altın Piyasa Bilgileri Blogu
 5. Hisse Senedi ve Finans Haberleri Blogu

Blog Açma Fikirleri – Eğlence Blogları

 1. Eğlenceli Gif ve Görseller Blogu
 2. Gündemdeki Komik Olaylar Blogu
 3. Goygoy / Geyik tarzı Blog
 4. Mizah Üzerine Soru Cevap Blogu
 5. Çılgın Fikirler Blogu

Önermediğimiz Blog Fikirleri

Yukarıda türettiğimiz blog fikirleri üzerine birçok site var mı? Elbette var. Fakat açacağınız blog sitesinin tamamen sizin istikrarlı çalışmalarınıza bağlı olduğunu asla ve asla unutmamalısınız. Eğer siz yeterli enerjiyi harcamazsanız en basit blog fikirleri bile başarısızlıkla sonuçlanacaktır.

Önermediğimiz blog konusu fikirleri için liste paylaşmayacağım ama örnekler vereceğim. Arkadaşlık sitesi, Genel Teknoloji Blogları, Haber siteleri, Forum siteleri gibi mevcut yaşantınızın dışında sizi aşırı yoracak, yıpratacak projelerden uzak durmalısınız. Başarılı olabileceğinizi düşünüyorsanız bu tür projeleri tamamen ticari olarak düşünmelisiniz. Bütün enerjinizi bu projeye aktarmalısınız. Kenardan tek başıma yapabilir miyim? Hayır, yapamazsınız.

 • İlginizi Çekebilir: Blog nasıl açılır?

  Bunun uç örneklerinden biri Kelimeler Benim blogu ile Sezer İltekin ‘dir.

Sizi Blog konusu fikirleri makalemizden sıradaki konumuz olan Başarılı Blog Sahibi Olmak İçin Püf Noktaları makalemize götüreyim. Başarıyı yakalamak için ne yapmalısınız? Cevaplarımız makalemizde yer alıyor olacak.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.