Arnica krem ne işe yarar?

15.07.2019
1.208
Arnica krem ne işe yarar?
Modelistlik Kursu

Morluk kremi olarak bilinen ve özellikle Gözaltı morlukları konusunda harikalar yaratan bu krem, son dönemlerin en popüler ve en çok araştırılan kurallarından biri. Gözaltı morlukları ile problem yaşıyorsanız harika öneri bale sizlerleyiz. Arnica krem ne işe yarar? Gözaltı morlukları için Arnica kremin faydaları nelerdir? Arnica krem nasıl kullanılır ve Arnica kremin yan etkisi var mıdır gibi bütün soruların yanıtı yazımızda.

[box type=”error” align=”” class=”” width=””]Sitemizde yer alan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel ürünlerinin kullanımı için sadece doktorunuzun yönlendirmesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen ürün/ürünlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım neticesinde oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda sosyola.com sorumluluk kabul etmemektedir. [/box]

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Bu ürün gibi faydalı kremler arasından derlediğimiz listeyi mutlaka inceleyin. Cilt sağlığınızı olumlu etkileyecek bazı krem önerilerimiz var. [/box]

[pt_view id=”5d30a5a7i0″]

İnsan vücudunda dalga ya da başka nedenlerle oluşan morlukların giderilmesinde kullanılan bu krem aynı zamanda gözaltı morlukları konusunda son derece etkili olması ile biliniyor. özellikle vücudunuzda darbe sonucu oluşan morluklar da bu kremi kullanabilir ve kısa sürede sorunu tedavi edebilirsiniz. Aynı zamanda stres, yorgunluk ve yoğun iş hayatı nedeniyle oluşan gözaltı morlukları için de bu kremi tercih edebilirsiniz. Arnica krem eczanelerde reçetesiz olarak satılan, morluk, ezilme ve ödem gibi konularda tedavi imkanı sunan kremlerden biridir. Arnica krem nedir ve nasıl kullanılır İsterseniz gelin daha detaylı bakalım.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Arnica Krem Nedir?

Etken maddesi montana bitkisi olan bu krem içerisinde birçok bitkisel karışım bulunmaktadır. Özellikle cildi güneşten koruma özelliği bulunan bu krem aynı zamanda her türlü morluğu, ödem ve şişliği tedavi etmekte etkilidir. Arnica Arnica bitkisi Kuzey – Orta Sibirya, Avrupa ve batı Amerika’da yetişir. Bu bitki çok eski zamanlardan bu yana morlukların tedavisinde halk arasında kullanılan bitkilerden biridir. Türkiye’de ise bu bitki öküzgözü, yara otu, morluk otu olarak bilinmektedir. Darbe, çarpma ya da kaza sonucu oluşan morlukların hızlı bir şekilde yok eder kısa süre içerisinde görünümünü azaltır.

Genellikle çarpma ve kaza sonucu vücutta oluşan morluklar için buz tedavisi kullanılır. Bu bölgede morluk oluşmaması ya da en az şekilde oluşması için alınacak önlemlerden biridir. Ancak bu krem buz uygulamasından hemen ardından kullanılırsa morluk oluşsa bile kısa süre içerisinde ortadan kalkar. Gözaltı morlukları için de kullanılan Arnica krem birkaç gün içerisinde gözaltı morluklarını tamamen ortadan kaldırmaktadır. Ancak burada karıştırılmaması gereken nokta bu krem gözaltı torbaları için değil sadece Gözaltındaki morluklar içindir. Yorgunluk, stres ya da yoğunluk nedeniyle oluşan gözaltı halkalarına bu kremi ile kullanabilirsiniz.

Arnica Krem Nedir
Arnica Krem Nedir

Arnica Krem Ne İşe Yarar?

Başata gözaltı morlukları olmak üzere bu krem bir darbeye bağlı ya da başka sebeplerle oluşan morlukların tedavisinde rahatlıkla kullanılabilir. Arnica krem ne işe yarar sorusunun en basit yanıtı morluk tedavisidir. Antioksidan etkiler gösteren bu krem ödem nedeniyle oluşan vücuttaki birikmelere de iyi gelir. Aynı zamanda kremin güneş koruyucu etkisi vardır ve rahatlıkla güneş koruma kremi olarak da kullanılabilir. Morluk tedavisinde düzenli olarak kullanılması halinde birkaç gün içerisinde gözle görülür bir iyileşme olduğu bilinmektedir. Kremin herhangi bir yan etkisi bulunmadığı için sadece yetişkinlerde değil çocuklarda ve yaşlılarda da rahatlıkla kullanılabildiği bilinmektedir.

Arnica Krem Nasıl Kullanılır?

Etkileri oldukça güçlü olan ve özellikle gözaltı morlukları konusunda son derece popüler bir krem haline gelen Arnica krem nasıl kullanılır sorusunun yanıtı da araştırılıyor. Mor moraran ya da ödemli bölgeye için kremi kullanmayı düşünüyorsanız günde 3 defa kullanabilirsiniz. Bir miktar kremi parmak ucunuza alarak, gözaltınızdaki morluklara dairesel hareketlerle masaj yaparak iyice yedirebilirsiniz. Kremi sürdükten sonra tamamen nüfuz ettiğinden emin olmanız gerekir. Rahatlıkla yüz bölgesine de tercih edebileceğiniz bir kremdir,  herhangi bir yan etkisi bulunmaz. Ancak iyileşme sürecini hızlandıracağını düşünerek kremi bol miktarda kullanmak yerine tavsiye edilen dozda kullanmaya özen göstermek gerekir.

Arnica Kremin Yan Etkileri Var Mıdır?

Arnica kremin yan etkileri konusunda kayıtlara geçmiş herhangi bir vaka bulunmamaktadır. Ancak doğal ya da kimyasal olması fark etmeden bütün ilaçların doğru dozda ve doktor tavsiyesinde kullanılması önemlidir. Bu nedenle bu kremi kullanırken doz aşımını geçmemeye dikkat etmenizde fayda vardır. Nadir de olsa kremin gösterdiği yan etkiler, şu şekildedir;

 • Kas Güçsüzlüğü
 • Ciltte tahriş
 • Egzama
 • Pul pul dökülme
 • Mide bulantısı
 • Mide Rahatsızlıkları
 • Baş Dönmesi
 • Bulantı ve kusma

Yukarıda belirttiğimiz yan etkiler çok nadir görülen yan etkilerdir ve bugüne kadar çok ciddi sonuçlar olmamıştır. Yine de kremi doktor tavsiyesinde kullanmanızı rüyada eczaneden alırken eczacının tavsiyelerini istemeniz de fayda vardır.

Arnica Kremi Kimler Kullanabilir?

Bu krem sağlıklı yetişkinler çocuklar ve yaşlılar tarafından kullanılabilir. Ancak Gebelik döneminde Arnica krem kullanımı sakıncalıdır. Deri altına nüfuz eden bu krem yan etkileri nedeniyle hamilelik döneminde ve emziren annelerde tavsiye edilmez. Morluk için çocuklarda kullanılması durumunda mutlaka doğru dozda kullanılmalı ve aşırıya kaçırılmamalıdır. Arnica krem içerisinde bulunan etken madde oldukça toksiktir ve bu nedenle dikkatli olunması gerekir.

Arnica Krem Nerelerde Kullanılır?

Arnica krem nerelerde kullanılır sorusu da herkes tarafından merak ediliyor. Düşmeden sonra meydana gelen morluklar,  darbe nedeniyle oluşan morluklar,  yorgunluk ve başka sebeplere bağlı olarak gözaltında oluşan koyu renkli halkalar,  gözaltı torbaları,  göz çevresinde oluşan siyah lekeler,  lazer uygulamaları, göz çevresi genel bakımı, kas sertleşmesi olan bölgeler için bu krem kullanılabilir. kremi göz çevresi için kullandığımız dönemde mutlaka dikkatli olmalısınız. Çünkü kesinlikle göz ile temas etmemesi gerekir teması durumunda gözün bol su ile durulanması ve hemen bir doktora başvurulması şarttır. Ayrıca kremin kullanılması sırasında beklenmeyen bir yan etkisi görülmesi durumunda kullanılma hemen bırakılmalı ve en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır.

Arnica Krem Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her ne kadar herkes tarafından kullanılan ve popüler bir krem olsa da Arnica krem kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Öncelikle kremin içerisinde bulunan etken maddelerden birine alerjik Reaksiyon geliştirme durumunuz varsa kesinlikle kremi kullanmamalısınız. Bu krem sadece güneş ışınlarının kontrolünde morluklar için kullanılmaktadır. Doğru iyileşme süreci için bu kremi kullanırken mutlaka doğru dozda kullanmalı ve aşırıya kaçmamalısınız. Bu krem göz çevresi için rahatlıkla kullanılabilir ancak göz ile temasından kesinlikle kaçınılmalıdır. Açık yaralara kullanımı çok tehlikelidir. Bebeklere kullanımı Doktorlar tarafından önerilmez ve hamilelik döneminde de doktor tavsiyesi dışında kullanılmaması gerekir.

Arnica Krem Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Arnica Krem Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Arnica Krem Kullananların Yorumları

Popüler bir krem olan Arnica krem kullananlar genellikle morluklar konusunda hızlı ve etkili çözüm sağladığını söylüyorlar. Kaza ya da çarpma sonucu oluşan morlukların üzerine hemen uygulanması durumunda kısa süre içerisinde sonuç verdiğini söyleyenler var. Özellikle uyku problemi nedeniyle Gözaltında morluk oluşanlar kısa vadede bu soruna çözüm bulmak için bu krem tercih edebilirler. Bu konuda yorum yapan birçok kişi zaten kremi bu amaçla kullandığını söylemiştir.

Arnica Krem Kullananların Yorumları
Arnica Krem Kullananların Yorumları

Hayatındaki yoğunluk yorgunluk ve stres nedeniyle arnica krem tercih edenlerin sayısı bir hayli fazla. Bazı kullanıcılar gönül rahatlığı ile yüze kullanabileceğinizi ve herhangi bir sakıncası olmadığını söylüyor. Arnica krem konusunda yapılan başka bir yorum ise morluğu geçirme süresi hakkında. Arnica krem kullananlar genellikle morluğun derecesine ve şiddetine bağlı olarak 7 ile 15 gün arasında bir sürede iyileştiğini söylüyor.

Bu Krem hakkında verdiğimiz bilgiler bu kadardı. Cilt bakımı üzerine yazmış olduğumuz içeriklere göz atmanızı tavsiye ederim.

Arnica Krem hakkında daha bilgi isterseniz link üzerinden bakabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

 1. Huriye dedi ki:

  Göz altı morlukları geçsin diye yapmadığım uygulama kalmadı sanırım çok şey denedim ama Arnica krem gibi etki yaratan görmedim. Daha önce göz altı morlukları için birden çok maske yaptım ise yaramadı değil ancak Arnica krem gibi hızlı sonuç veren bir uygulama olmadı. Genel anlamda Arnica krem kullanıcıları göz altı morluğü sorunu için memnun kalıyor gerçekten güzel bir etki veriyor.