Evden Eve Nakliyat Nedir Ve Nasıl Yapılır ?

22.04.2020
253
Evden Eve Nakliyat Nedir Ve Nasıl Yapılır ?
Modelistlik Kursu

Eski zamanlarda taşıma elemanları ile  kaba düzen yapılan ev eşyası taşımacılığı yerini günümüzde evden eve nakliyat firmalarına bıraktı. Son yıllarda ev sahipleri hiçbir işe elini sürmeden taşıma işini bu tip firmalara çok kolayca yaptırabiliyor. Çok uygun fiyatlar ile profesyonel olarak hizmet veren firmalar bulmanız mümkün.

Gerçek anlamda evden eve nakliyat firması  unvanı tek ve asıl işi ev eşyası taşımak olan nakliye firmalarına aittir. Firmaların bu işi yapabilmesi için K-3 Kara yolları ev ve ofis taşıma yetki belgelerine sahip olması zorunludur. Bu belgesi olmayan taşıma firmalarının evden eve nakliyat hizmeti vermesi kanunen yasaktır. Sizde ev eşyası taşıtacak iseniz belgesiz firmalardan uzak durmalısınız.

Genel anlamada ev eşyalarınızı eski evden yeni eve taşınmasıdır. Bu süreçte ,paketleme,toplama ve montaj, de montaj işlerinin de yapılması işlemine evden eve taşımacılık denir. Evden eve nakliyat firmaları ; eşyalarınızı hasarsız taşımak ile yükümlüdür. Taşınma sırasında olabilecek hatalardan firmalar sorumludur. Firmaların kapsamlı çalışma alanı vardı. Bu hizmetleri gelin beraber inceleyelim.

Evden Eve Nakliyat Firmaları Hangi Hizmetleri Verir ?

Firmalara verilen yetki belgesi ev eşyası yanı sıra ofis ve iş yeri taşıma işini de kapsar. Ancak ağırlık olarak eşya taşımacılığı üzerine çalışırlar. Şehir içi ve şehirler arası olmak üzere iki ana dalda çalışan evden eve nakliye firmaları vardır. Taşıma işi kapalı ve çelik kasa araçlar ile yapılır.

Profesyonel ve deneyimli bir firma işe ekspertiz hizmeti yaparak başlar. Ev taşıma sürecini en iyi şekilde yönetmenin sırrı bu hizmetten geçer. Bu aşamada tanışma,eşya miktarı belirleme ve fiyatlandırma gibi tüm detaylar ele alınır.  Aynı zamanda sözleşme ve sigorta gibi anlaşmaların evrakları hazırlanır.

Bu tip firmalardan alabileceğiniz başlıca nakliye hizmetleri şunlardır ;

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Komple ev taşıma

Parça eşya taşıma

Şehir içi nakliye

Ofis Taşımacılık

Şehirler arası ev taşıma

Asansörlü Taşımacılık

Villa taşıma

Banka taşıma

Para kasası taşıma

Askılı tekstil taşıma

Paketleme ve paketten çıkarma (ambalajlı taşımacılık )

Gibi muhteviyatı eşya olan her türlü nakliye hizmetini evden eve firmalarından almanız mümkün. Burada uyaralım her firmayı aynı kefeye koyamayız. Bunun için bir araştırma yapmanız önemlidir. Tavsiyemiz size ekspertiz hizmeti vermeyi teklif eden ve bulunduğunuz ilde olan firmalarla anlaşmanız olacaktır.

İyi Bir Evden Eve Nakliyat Firması İşe Nasıl Başlar ?

Ekspertiz hizmeti veren firma programını da en iyi şekilde yapmış demektir.  Sabah evinize gelen ekip paketleme yapabilmek için ilk önce ortalık yerde duran eşyaları toplamak ile işe başlar. Daha sonra mobilya ve beyaz eşyaların de montaj işlemlerini yapar. Bunun ardından bir ekip toplama yapar ve bir ekipte paketleme ve taşıma işine başlar.

Profesyonel ve ciddi bir evden eve nakliyat firması eviniz 2. kat üzeri ise mutlaka asansörlü taşımacılık yapmalıdır. Böylece hem zamandan tasarruf edilir  hemde dar merdivenlerde eşyalarınızın zarar görme riski ortadan kalkar. Neler yapılır diye soracak olursanız bakını ev taşıma şirketleri şunları yapmakla yükümlüdür ;

Mutfak eşyalarının toplanması

Diğer küçük eşyaların toplanması

Mobilya montaj

Beyaz eşya montaj

Paketleme

Yükleme Boşaltma

Sigorta işlemleri

Sözleşme işlemleri

Uydu de montaj

Şofben de montaj

Toplana ve sökülen eşyalar ise yeni evde aynen gösterdiğiniz yerlere koyulur. Örneğin yatak odası dolabı yeni evde istediğiniz yere montaj yapılır. Sizin bu işler için ekstra para ödemenize ve ya usta bulmanıza gerek yok. Ancak! biz burada ciddi anlamda çalışan tecrübeli ve profesyonel firmalardan bahsediyoruz.

Sanal alemde her gördüğünüz evden eve nakliyat firması doğru firma olmayabilir. Bu işte aracılık yani komisyonculuk yapan pek çok firma vardır. Hatta bunların ne yetki belgesi ne de aracı vardır. Kendilerini size firma olarak gösterir ve sizinle anlaşırlar. Daha sonra işi başka firmalara komisyon karşılığı satarlar. Bu durumda şu olabilir ; olası bir eşya zararında birbirlerini suçlarlar. Sizinde elinizde sözleşme olmadığı için hak talebinde bulunamazsınız.

Doğru Firma Bulmanız İçin İp Uçları 

İyi dürüst bir evden eve nakliyat firması bulmak zor değil aslında. Firmaların tavırlarından ip ucu yakalayabilirsiniz. Bir kere telefonda kaba taslak fiyat verenlerden uzak durun. Bakın doğru evden eve nakliyat firmasında şu özellikler olmak zorundadır ;

Taşınacağınız firma yaşadığınız ilde olsun ve fiziki bir konumu olsun.

Mutlaka ofisini ziyaret edin ve genel bilgi alın.

Fiyat konusunda mutlaka eşya başında anlaşın. Yani eşyalarınızı görerek fiyat vermelerini sağlayın.

Size gelecek araç ve ekip hakkında bilgiler isteyin. Mümkünse araç plaka ve şoför isim soy isim alın.

K-3 Belgesi olup olmadığını öğrenin. Yoksa anlaşma sağlamayın.

Mutlaka Sözleşme yapın ve sözleşme de olan şartları kontrol edin.

Sigorta poliçenizi bir gün önce teslim alın.

Unutmayın eşyanızı görmeyen sizinle tanışmaya gelmeyen firmalar riskli firmalardır. Hele hele ofisi olmayan hakkında kesin ve net bilgiler olmayan şirketler risklidir. Hakkında edindiğimiz bilgilere göre şehir içi ve ve şehirler arası evden eve nakliyat konusunda güvenebileceğiniz Adana Evden Eve Nakliyat firmasının web site linkini altta paylaşıyoruz. Ülke geneli çalışan firmaya güvenebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Bilginin gücüne inanan, sosyal içerik üreticisi. Eğitim, Teknoloji, Bilim ve Mekan Değerlendirmeleri konusunda içerik üretiyorum. 20+ yıllık teknoloji geçmişimin bana kazandırdığı bütün deneyimi, sizleri bilgilendirmek ve bilgi ile eğlendirmek üzere sizlerle Sosyola'da paylaşacağım. Takip edin.
YORUMLAR

  1. alper dedi ki:

    Evden eve nakliyat nedir ve nasıl yapılır hakkında çok detaylı bir yazı olmuş elinize sağlık.