Reklamlar
Tanıtım

Yüzük Parmağının Anlamı Nedir?

Reklamlar İş makineleri operatörlük kursu

Yüzük parmağı çok uzun zamandır medeni durumunu gösterir. Bu durum dünyada hemen hemen yerde aynıdır. Bugün birçok kültürde, sağ elin yüzük parmağı söz ve nişan yüzüğü için, sol elin yüzük parmağı ise evlilik için kullanılmaktadır. Peki, bu gelenek nereden geldi? Eski Romalılar, sol yüzük parmağımızın ‘ vena amoris’ veya Türkçesiyle aşk damarı olarak bilinen damar yolu ile parmaktan kalbe doğrudan bağlandığına inandılar. Yani sol elin 4. Parmağına takılan yüzük, aslında aşkınızı temsil ediyor diyebiliriz.

Romalıların aşk damarı inanışı, hala devam etmekte ve pek çok kültürde önemsenen davranışlardandır. Birbirlerini seven iki insan beraber yeni bir hayata başlamaya karar verdiklerinde yüzük parmaklarına bir yüzük takarlar. Bu şekilde sevgi bağını onaylar ve topluma gösterirler.

Hangi Parmağa Yüzük Takılır?

Hangi Parmağa Yüzük Takılır?

Yüzük, güzelliğinin yanında üzerinde barındırdığı simgeler sayesinde de büyük anlamlar taşıdığı için takılan aksesuarlar olarak bilinir. Aynı zamanda belirli anlamları da sembolize eder. Yüzük parmağı,  sağ el de nişanlı, sol elde evlenmeyi sembolize eder. Genel olarak bu anlamlar alyans ve tektaş takıldığı zaman anlaşılmaktadır.

Reklamlar

İşaret parmağı, bu parmağa takılan yüzükler ilişkim yok anlamına gelmektedir. Ancak genel olarak bu anlamı taşıdığını çoğu kişi bilmemektedir. Bu sebeple herkes tarafından bu anlamı ifade ettiği için takılmıyordur. Baş parmağına takılan yüzükler ise antik çağlardan bu yana erkekler için güç simgesi anlamına gelmektedir. Orta ve serçe parmağa takılan yüzükler ise güveni sembolize etmektedir.

Günümüzde evlilik ve nişan yüzüğü harici diğer parmaklara anlamlarına göre yüzük takan insan sayısı çok azdır. Ancak bu anlamları bilen kişiler için yapılan tercihler aslında iç dünyalarını dışa yansıtmakla eş değerdir.

Söz nişan yüzüğü

Söz Yüzüğü, Nişan Yüzüğü Hangi Parmağa Takılır?

Nişan merasimi sırasında takılacak olan tektaş pırlanta yüzüğünün anlamı herkes tarafından önemli olarak bilinir. Tek taş pırlanta yüzük artık bağlılığın ve koşulsuz sevginin simgesi olarak çiftin ayrılmaz bir bütün haline geldikleri anlamına gelmektedir. Kişilerin birbirlerine olan bağlılığını ifade eden özel günlerden olan söz ve nişan yüzükleri anı ele takılmaktadır. Öncelikle söz yapılır ve söz yüzüğü sağ ele takılırken nişan yüzüğü de sağ yüzük parmağına takılır. Birbirinden güzel, hoş ve benzersiz söz ve nişan yüzüklerini lizaypirlanta.com adresinden bakmanızı tavsiye ederiz.

Reklamlar

lizay

En Güzel Yüzük Modelleri: Lizay Pırlanta

Şık takı ve mücevher denilince akla ilk gelen isimlerden biri olan Lizay Pırlanta her daim yanınızda keyifle taşıyacağınız yüzükleri ile sizi bekliyor. Parıltılı ve hoş farklı zamanlarda da kullanabileceğiniz orjinal tasarımları inceleyebilirsiniz. Göz atabilir hem kaliteli hizmetimizden hem de sizi yansıtacak ve sevginizi temsil edecek en güzel yüzük modellerine Lizay Pırlanta sitemizden göz atabilirsiniz. Size ışıltı katacak ve tarzınızı yansıtacak yüzük modelleri için Lizay Pırlanta indirimli fiyatları ile her zaman yanınızda.

Reklamlar

Sosyola Sosyal İçerik Sitesi

Sosyal İçerik üreten, bilgi ve eğlence odaklı viral internet sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Reklamlar
Başa dön tuşu