Yaz Makyajı Trendleri ve Öneriler

26.06.2019
530
Yaz Makyajı Trendleri ve Öneriler
Modelistlik Kursu

Yaz makyajı trendleri için hazır mısınız? Her sezon, makyaj dünyasındaki en büyük isimlere güzellik dünyasını nasıl değiştirmek istediklerine karar verme fırsatı veriyor. 2019 ilkbahar yaz modası makyaj trendleri için odak noktası, tek bir dağınık ya da sıra dışı unsur tarafından göze çarpan temiz ve doğal güzellik üzerine odaklanıyor. Bu, vahşi grafikli eyeliner’dan sulu boya göz farı veya ıslak görünümlü dudaklara kadar her şey anlamına geliyor. Fondöten daha çok parıltılı ve şeffaf bir cilde uygulanıyor.

Yaz Makyajı Trendleri

2019 yaz makyajı eğilimleri genel olarak yumuşak ve sınırlandırılmışken, istisna, temiz çizgiler veya sofistike güzellik teknikleri hakkında çok az bir ilgiyle, vahşi ve sanatsal bir renk kullanımı… 2019 ilkbaharında makyaj trendlerini esasen pastel ve pırıltılı bir şekilde ortaya çıkaran feminenlik hakim.

Makyaj Renkleri

2019 yaz makyajı trendlerinde öne çıkan renkler pastel renkler ve metalik renkler… Fakat kızıl tonlar ve pembenin tüm tonları, bu yazın makyaj trendlerini domine ediyor. Şeftali tonlarından, şeker pembesine, mercandan, somon rengine ve uçuk pembeye uzanan çok geniş bir yelpaze var karşımızda…

Bahar Makyaj Trendleri

Bu ilkbahar sezonunda yaratıcı kadınların rengarenk tablolar gibi göz makyajları yaptığını gördük. Bol renkli maskaralar, çok renkli, cesur ve abartılı neon renkli göz makyajı farları ile ilkbahara yakışır stiller oluşturuldu. 

Bunun dışında metalik görünümlü rujlar ve göz farları revaçtaydı. Metalik görünümler, fütüristik stillerin önemli bir parçası olarak moda dünyasında yerini aldı bile!

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Yüz hatlarını belirginleştiren, keskin kontürlü makyaj teknikleri de yine ilkbaharın trendlerinden birisi oldu.

yaz makyajı trendleri

2019 Makyaj Trendleri

Profesyonel makyaj sanatçılarının, fondöteni çok sevmediklerini biliyoruz. 2019 ilkbahar/yaz makyaj trendleri için, makyaj sanatçıları fondöten yerine sadece gerçekten gerekli olan noktalarda bir kapatıcı veya blur efektli bir makyaj bazı ya da primer kullanmayı tercih ediyor.

Yüzünüzden akan fondöten hissinden nefret ediyorsanız, teninizi bir tuval gibi oluşturmanın bu hafif ve havadar yolundan keyif alacağınızdan eminiz.

Bu fondötensiz yaz makyajı trendlerinin en iyi yanı, kadınların doğal güzelliğini ortaya çıkarmak için sadece bir rimel dokunuşunun ve yanardöner bir shimmer’ın yeterli olmasıdır. 

2019 Makyaj Modelleri

Mat görünümleri unutun! İlkbahar / Yaz 2019 güzellik trendleri tamamen doğal bir parıltı ile ilgili. Cildin içten dışa sağlıklı ve doğal bir şekilde ışıldaması temel kural… Bu sezon, elmacık kemikleri ve alın bölgesi yumuşakça vurgulandı ancak toz highlighter’lar ile değil. Makyaj sanatçıları, daha doğal bir parlaklık elde etmek için sıvı veya krem highlighter kullanarak ışıltılı bir dokunuş tercih etti.

Işıltılı ve parlak cilt, ıslak makyaj görünümü ve nemli saçlarla bu sezon doğallık ön planda… 

Fosforlu göz makyajları, pembe dudaklar ve şeftali rengi yanaklar doğal ışıltısıyla bu sezon trendy. 

Renkli Yaz Makyajı

Renkli yaz makyajı, belki de her anlamda en eğlenceli ve renkli olan makyaj türlerinden biridir. Bu anlamda yaz makyajı yapmak için kullanılan makyaj malzemeleri de aynı şekilde hoş bir görünüme sahip olmalıdır. Buna göre ten makyajı olabildiğince sade tutulmalıdır. Odaklanılacak yer genelde gözler ve dudaklardır.

Yaz makyaj trendleri içerisinde farklı renklerde farlar ya da eyelinerlar öne çıkmıştır. Bunun yanında dudaklar için ise parlatıcılar ya da patlak renklerdeki rujlar kullanılabilir. Özellikle kırmızı tonları fazlasıyla kullanılmaktadır. Bunun yanında allık da tercih edilir ve kaşlar tamamen doğal bir görünümde olmalıdır. Böylece ideal bir renkli yaz makyajı trendi yakalanabilir.

Bronzluğun Modası Hiç Geçmez!

Bronzlaştırıcılar geri döndü! Uzun bir aradan sonra, 90’lar nostaljisi, makyaj sanatçılarının bronzlaştırıcıyı çekmecenin arkasından çıkarmak ve serbestçe podyumlarda kullanması için ilham verdi. Bu sezon bronzlaşan makyaj in! Şeftali tonlarında göz farı ve highlighter ile iyi bir kombinasyon yapabilirsiniz. 

Yanaklarda ve burun kemeri üzerinde yanık turuncu ve bronz karışımı allık kullanarak, doğal güneş bronzluğu görünümünü elde edebilirsiniz. Güzel ve zarif bir şekilde sıcak bir makyaj yapmanın anahtarı bronzlaştırıcı.

Pembe Rengin Saltanatı

Pembe, 2019 makyaj trendlerinin bir parçası olarak, özellikle göz kapakları ve elmacık kemiklerinde tek renkli görünümlerde tercih ediliyor. Gül rengi dudaklar ise bu hoş görünümü bütünlüyor. Bu sezon podyumlarda gördüğümüz prenses elbiseleri, çiçekler, taçlar ve tüllerle, pembe makyaj iyi bir şekilde eşleştirildi.

Pudra tonda pembe göz farı, sofistike bir pembe allık ve ruj kombinasyonuyla doğal ve monokromatik bir görünüm yaratabilirsiniz. Islak pembe dudaklar, kirpiklere pembe maskara ve pastel pembe göz farı ise baştan aşağı pembelerin hakim olduğu bir makyaj stilinde son derece popüler.

Hafif Makyaj Modelleri

Hafif Makyaj Modelleri

Hafif Makyaj Modelleri

Hafif makyaj modelleri genellikle her farklı makyaj ürününün en doğal görünümlü olanlarını içermektedir. Bu anlamda ten makyajınızı olabildiğince hafif ve sade tutmanız önerilirken yüksek kapatıcılığa sahip ürünlerden kaçınmalısınız. Aynı şekilde kontür ve allık gibi ürünleri de az olacak şekilde uygulamanız gerekir.

Kaşlarınıza kabarık ya da tel tel olacak şekilde bir görüntü verdikten sonra far olarak şeftali tonları ya da toprak tonları tercih edebilirsiniz. Bunun yanında ince bir eyeliner çekebilir ya da direkt olarak hafif bir maskara uygulayabilirsiniz. Sonrasında ise yüzünüzdeki makyajı sabitleyerek doğal bir görünüm elde edilebilir. Bu anlamda doğal makyaj malzemeleri kullanılarak sade makyaj elde edilir.

Sofistike Dumanlı Gözler

2019 yaz makyajı trendlerinin çoğu yumuşak, hafif ve zarif bir tekniğe sahip. Fakat podyumlarda koyu dumanlı gözler gerçekten göze çarpıyor. İlkbahar sezonunda leylak ve kahve gibi daha açık tonlarda daha yumuşak dumanlı gözler vardı. Fakat yaz aylarında dumanlı gözler koyulaşmaya başlıyor. 

Dumanlı gözlere uygulanan metalik parıltılar ise yüze zarif bir ışıltı kazandırıyor. Keskin bir şekilde vurgulanmış ten ve parlak dudaklarla birlikte dumanlı göz makyajı bu sezonun yükselen makyaj trendleri arasına girdi bile!

Bakımlı Kaşlar

2019 yaz güzellik makyaj trendi için makyaj sanatçılarının kaşları nasıl biçimlendirdiğini ve şekillendirdiğini düşündüğümüzde akla gelen ilk kelime bakımlı kaşlardır. Sadece küçük miktarda kaş farı kullanımı ve kaş fırçası yardımı ile, kaşlar yumuşak bir şekilde biçimlendiriliyor.

Bakımlı kaşlar yukarı doğru taranır ve tavuskuşu kirpikler yumuşak, doğal bir makyajın parçasıdır. Kalın ve bakımlı kaşlar, kısacası bu sezonun göze çarpan makyaj trendlerinden birisi…

Renkli Kirpikler

Renkli göz makyajı için renkli kirpikler, yaz makyajı trendlerinden en çok dikkat çekeni. Makyaj sanatçıları konseptle oynadılar. Eşsiz ve renkli göz makyajı görünümleri yarattılar.

Pırıltılı göz farı veya kirpik taşları kullanarak göz çevresine kanat benzeri göz farı şekilleri çizmek bu sezonun yaratıcı projelerden birisi… Doğrudan gözün dış köşesinden göz pınarına kadar uzanan keskin, uzun göz farı kanatlar ve renkli kirpiklerle siz de sıradışı stilinizi ortaya koyabilirsiniz.

Sanatsal Siyah Göz Makyajı

2019 makyaj trendleri, her türlü yeni ve yaratıcı yolla, siyah eyeliner ve göz farının akıllıca kullanılmasını da içeriyordu. Bir grafik göz makyajı hayranıysanız, sıvı eyeliner ve derin siyah göz farı ile farklı makyaj stilleri deneyebilirsiniz.

Göz kıvrımının üzerine uzanan bir grafik çizgisine sahip 70’lerin tarzı bir kedi gözü stilini, göz kapağı üzerinde sert siyah bir göz farı şeridi çekerek oluşturabilirsiniz.

Krem Rengi Göz Farı

Tamamen makyajsız olma fikri size çekici gelmiyorsa, krem rengi size doğal makyaj yapmanın altın anahtarını sunacaktır. Çoğunlukla, bu yıl krem rengi göz farı yumuşak ve zarif bir şekilde kullanılıyor. Gözün doğal ışıltısını ve hatlarını vurgulamak yine de sade ve doğal görünmek için krem rengi farlar oldukça ideal…

Kahverengi tonda bir mat rujla eşleştirdiğiniz, krem rengi göz farıyla sofistike bir monokrom görünüm için yaratabilirsiniz.

Simler ve Pırıltılar 

Simler ve pırıltılar, bir yıldız ışığına dokunuş gibi, makyaj görünümüne eğlence katarlar.  Gözün iç köşesindeki kıvrımın üzerine gümüş, pembe veya yeşil gibi parlak renkler uygulanabilir ve bazen yüzün geri kalanı doğal tutulabilir.

Parıltılı lekeler unutulmaz bir parti görünümü için idealdir. Simli göz farları, pırıltı ve pulları bu yıl göz makyajında çok göreceğiz.

Pastel Göz Farları

Pasteller, renkli ilkbahar / yaz 2019 makyaj trendinin bir parçası olarak özellikle renklere daha yumuşak ve daha kadınsı bir yaklaşım getirdikleri için öne çıkıyor.

Pastel göz farları genel olarak ultra kadınsı bir görünüm sergiliyor. Kaşlara kadar pembe, bebek mavisi ve pastel yeşil gibi tonları kullanabilirsiniz.

Neon Göz Makyajı

Neon kıyafetler, ayakkabılar, çantalar ve saçlar gördük… Elbette neon, 2019 yaz makyajı trendlerinden biri! Kendinize bir elektrikli neon göz farı paleti alın ve siz de bu canlı yaz görünümlerini yaratmaya hemen başlayın! Elektrik mavisi, canlı portakal rengi ve manyetik pembeleri sıkça kullanabilirsiniz. 

Altın Rengi Göz Makyajı

Makyajınıza bir sihirli dokunuş ekleyin, altın göz farıyla iddialı ve cesur görünün. Makyaj sanatçılarının 2019 güzellik trendlerinde hızlı, hafif ve lüks bir makyaj görünümü yaratmak öne çıkıyor.

Klas ve göz kamaştırıcı altın rengi eyeliner ve kahverengi göz farıyla şık bir görünüm yaratabilirsiniz. Altın rengi shimmer ve bronzlaştırıcılarla desteklendiğinde özel gecelerde bu makyaj stiline herkes bayılır. 

Underliner

90’ların nostaljisi 2019 makyaj trendini domine ediyor. Bu, güzel görünmekle ilgili olmayan bir makyaj trendi aslında etkileyici görünmekle ilgilidir. Underliner, kişinin sert ve kızgın görünmesini sağlar aynı zamanda boğucu ve seksidir. Aslında grunge makyaj tekniğidir.

Gözlerin altına taşırılmış ultra siyah eyeliner ve yoğun siyah maskaralarla punk-rock bir stilde makyaj yapabilirsiniz.

Isırılmış Dudak Görünümü

Bu trend aslında Güney Kore’den kaynaklanıyor ancak nihayet 2019 yaz makyajı trendlerine de girdi. Isırılmış dudak görünümü, genellikle kenarlara doğru solan doğal bir renk ile lekelenmiş dudakları ifade eder. Dudakların dış kısımları soluk renklerdeyken, üst ve alt dudağın orta kısmında çarpıcı kırmızılar ve pembeler vardır. Etkili olan bu stil ultra feminen bir görünüm sağlar.

Sadece Dudak Parlatıcısı

Bu, bazı unutulmuş favori ürünler için makyaj çekmecenizi karıştırmaya yardımcı olacak  ve 90’lardan ilham alan bir trend… Bu doğru, parlak dudaklar, özellikle ruj gerektirmeyen doğal dudak parlatıcıları geri döndü!

Şeffaf dudak parlatıcısı sürülmüş dudaklar, üst kirpik çizgisini vurgulayan ince göz kalemi ve elmacık kemiklerini vurgulamak için bir kontur dokunuşuyla sade bir makyaj yapabilirsiniz.

Mat Mor Dudaklar

Parlaklık trendi gerçekten geri gelmekle birlikte, her durum için geçerli değil. Mor ruj tonlarını tercih ediyorsanız, yaz makyaj trendleri için mat pasteller de mevcuttur. Soluk mordan pastel fuşyaya geniş bir renk yelpazesi var. 

Cesur Kırmızı Dudaklar

Kırmızı rujların asla modası geçmeyecek! Bu yüzden yaz makyajı trendleri için, parlak kırmızı rujları kullanmalısınız. 

Parlak kırmızı rujları, mükemmel bir görünüm için belirginleştirilmiş elmacık kemikleri ve kahverengi bir göz farı ile birlikte kullanabilirsiniz. Cat eyes göz makyajı ve parlak gözlerin klasik görüntüsü ise seksiliğin dozunu arttırmak için idealdir. Kadifemsi yarı mat kırmızı rujlar ise özellikle gece makyajında muhteşemdir.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. begüm dedi ki:

    Yaz makyajı deyince aklıma direk yaz renkleri geliyor. İçerikte yazmış olduğunuz trendler ve öneriler güzel olmuş. Ben de birkaç tavsiye vermek istediğim için yorum yazdım. 2019 yılının en trend renklerinden biri turuncu rengiydi. Fark ettiyseniz sosyal medya fenomenlerinin göz kapaklarında hep turuncuyu gördük. Yaz mevsiminde kesinlikle tercih edilmesi gereken bir renk olduğunu düşünüyorum. fondöten ve kontürün olmadığı bir yaz makyajı olmalı bence. sıcaklarda suratta o kadar şey kötü olabiliyor. Dudakta ise şeffaf parlatıcılar ön planda olmalı diye düşünüyorum, teşekkür ederim.