Thermo Doline Krem Nasıl Kullanılır?

18.01.2020
348
Thermo Doline Krem Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

Thermo Doline krem iltihap ve enfeksiyon giderici özelliklere sahip olan bir ilaçtır. Peki Thermo Doline krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Thermo Doline Krem Nedir?

Bu krem, eklem ve kas ağrılarının tedavisinde kullanılan steroidal olmayan bir anti-enflamatuar ilaçtır (NSAID).

Thermo Doline Krem Ne İşe Yarar?

Bu kremin içindeki aktif madde olan etofenamat, steroid olmayan (kortizon içermeyen) anti-romatizmal grubuna ait bir ilaçtır ve anti-enflamatuar ve ağrı kesici (analjezik) özellikler içerir.

Ağrının dış destekleyici semptomatik tedavisi için kullanılır. Künt yaralanmalardan sonra ekstremitelerde akut incinmeler, ezilmeler, burkulmalar veya morluklar, bir eklem yakınında yumuşak dokuda oluşan ezilmeler, incinmeler ve spor yaralanmaları, siyatik, omuz tutulması, bel tutulması, lumbago ve diz artrozu gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır.

Thermo Doline Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 20.02 TL’dir.

Thermo Doline Krem Muadili

Bu ürünün muadilleri Doline Sprey, Doline Krem, Doline Ampül, Efamat Çözelti Içeren Ampül, Efamat Jel, Etofast Çözelti İçeren Ampül, Etover Çözelti İçeren Ampül,  Etover Sprey, Fleximat Jel, Flexo Ampül, Flexo Jel, Flexo Topikal Sprey, Painex Jel, Restafen Jel, Restafen Çözelti İçeren Ampül, Restafen Plus Krem, Restafen Sprey, Rheumon Sprey, Rheumon Jel, Rheumon Depot Ampül, Thermo-Efemat Krem, Thermo Etox Krem, Thermoflex Krem, Thermove Krem ve Thermo-Rheumon Kremdir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Thermo Doline Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Bu kremin içinde bulunan bileşenlere, başka herhangi bir ağrı kesici veya romatizmal kür, steroidal olmayan anti-enflamatuar ajanlara karşı alerjiniz varsa bu kremi kullanmayınız.
 • Ciltteki açık yaralar, iltihaplar veya enfeksiyonlar, cilt egzaması veya mukoza zarlarında bu kremi kullanmayınız.
 • Hamileliğin son üç ayında bu kremi kullanmayınız.
 • çocuklarda ve ergenlerde bu kremi kullanmayınız.
 • Astım, saman nezlesi, burundaki mukoza zarının şişmesi, kronik obstrüktif solunum yolu hastalıkları veya kronik solunum yolu hastalıklarınız varsa bu kremi mutlaka doktor kontrolünde kullanmalısınız.
 • Yeterli olmadığı için çocuklarda ve ergenlerde bu krem kullanılmamalıdır.
 • Bu kremin gözler, burun, kulaklar ve ağız bölgeleri ile temasında kaçınınız. Bu bölgelerle yanlışlıkla temas ederse hemen bol suyla yıkayınız.
 • Bu krem sadece haricen ve cilt üzerinde uygulanır. Ağız yoluyla almayınız.

Thermo Doline Krem Kullanımı

Bu kremi daima doktorunuzun söylediği gibi kullanın.  Doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe, normal doz olarak ağrılı alanların büyüklüğüne bağlı olarak, kremi yaklaşık 5-10 cm uzunluğunda bir şerit olarak ve ince bir tabaka halinde uygulayın. Doktorunuz aksini söylemediği sürece tedavi edilen bölgeyi kapatmayın, sarmayın ya da bandajlamayın.

Thermo Doline Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem genel olarak kas ağrısı, kas gerginliği, eklem ağrısı, incinmeler, ezilmeler, burkulmalar veya morluklar, bir eklem yakınında yumuşak dokuda oluşan ezilmeler, incinmeler ve spor yaralanmaları, siyatik, omuz tutulması, bel tutulması, lumbago, diz artrozu ve diğer kas, eklem ve romatizmal hastalıklar için kullanılır. Bu krem, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir.

Thermo Doline Krem İçindekiler

Bu krem etken madde olarak etofenamat ve benzil nikotinat adlı maddeleri içerir. Yardımcı maddeler olarak ise benzil alkol, anhidr sitrik asit, gliseril monostearat, i̇zopropil miristat, makrogol stearat 5000, metilhidroksietilselüloz, sodyum sitrat ve saf su gibi maddeler içerir.

Thermo Doline Krem Kullananlar

“kas–iskelet sisteminin yumuşak dokularının romatizmal hastalıkları, örneğin: – kas romatizması, – kas spazmı ile birlikte olan ağrılı omuz tutulması, – lumbago, – siyatalji, – bursit, – omurga ve eklemlerin mekanik dejeneratif harabiyetlerine (spondiloz, artroz) bağlı olarak görülen yumuşak doku hastalıklarında kullanılan bir kremdir. etken maddesi etofenamat ve benzil nikotinattır.”

“3 gündür öküz gibi böğürten omuz tutulmasını kesip atan ilaç oldu sağolsun. tabii peder bey’in sihirli parmakları da etkili.”

“her ilaç gibi doktora danışmadan kullanılmaması gerekir. annemin omzu tutulduğu için bugün üstteki komşumuz vermiş, annem de yemiş bir halt ve bu kremi omzuna sürmüş, şu an kremi sürdüğü bölge kıpkırmızı.”

Thermo Doline Krem Eşdeğeri

Bu ürünün eşdeğeri ilaçlar Doline Sprey, Doline Krem, Doline Ampül, Efamat Çözelti Içeren Ampül, Efamat Jel, Etofast Çözelti İçeren Ampül, Etover Çözelti İçeren Ampül,  Etover Sprey, Fleximat Jel, Flexo Ampül, Flexo Jel, Flexo Topikal Sprey, Painex Jel, Restafen Jel, Restafen Çözelti İçeren Ampül, Restafen Plus Krem, Restafen Sprey, Rheumon Sprey, Rheumon Jel, Rheumon Depot Ampül, Thermo-Efemat Krem, Thermo Etox Krem, Thermoflex Krem, Thermove Krem ve Thermo-Rheumon Kremdir.

Thermo Doline Kremin Yan Etkileri

Bu kremi kullanırken nadiren sivilce veya kurdeşen ile cildin kızarması, kaşıntı, yanma hissi, deri döküntüsü gibi lokal cilt reaksiyonları gelişebilir. Nadir durumlarda, bu krem aşırı duyarlılık reaksiyonlarına veya lokal alerjik reaksiyonlarına (kontakt dermatit), baş ağrısı, baş dönmesi veya mide rahatsızlığına neden olabilir.

Bu yan etkilerden herhangi birisi ya da birkaçını görürseniz hemen krremi kullanmayı bırakın ve acil bir doktora başvurun.

Thermo Doline Krem Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bu krem ile ilgili bilmek istediğiniz her şeyi sizler için derledik.

Thermo Doline Krem Hamilelikte Kullanımı Nasıldır?

Bu kremi hamilelik döneminde doktor gözetiminde kullanabilirsiniz.

Thermo Doline Krem Neye Yarar?

Bu krem genel olarak kas, eklem ve iskelet sistemi, romatizmadan kaynaklanan hastalıkları ve kas ağrılarını tedavi eder.

Thermo Doline Krem Emzirme Döneminde Kullanılır Mı?

Bu kremi emzirme döneminde doktor gözetiminde kullanabilirsiniz.

Thermo Doline Krem Boyun Tutulması İçin Kullanılır Mı?

Evet, bu krem boyun tutulması için etkilidir.

Thermo Doline Krem Omuz Tutulması İçin Kullanılır Mı?

Evet, bu krem omuz tutulmasına oldukça iyi gelir.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

 1. Elif dedi ki:

  Herhangi bir burkulma, ezilme gibi olumsuz durum yaşadığınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz bir krem Thermo Doline. Sürekli spor aktivitesi içinde olan biriyseniz burkulma, incinme veya ezilme gibi durumlar yaşamanız muhtemel. Thermo Doline krem ağrıları hemencecik alıyor bu nedenle bence hemen elinizin altında olsun. Tabi ki de, her merhemi kullanmadan önce doktora danışıp öyle kullanıyorsak gündeminde aynı şekilde kullanmalıyız. Herhangi bir yan etki gösterebilir dikkat etmek gerek.

 2. Hakan.Akar dedi ki:

  Göğsümde kullandım, yüzüm kulaklarım göğüsüm her tarafım kıpkırmızı oldu kızardı.acilll ne yapmalıyım

  1. ZİYARETÇİ dedi ki:

   SABRET, ALLAH’IN İZNİYLE GEÇER VE İLACIN DA FAYDASINI GÖRÜRSÜN İNŞAALLAH.