Suna Yurtalan

09.06.2023
120
Suna Yurtalan
Modelistlik Kursu

Setrinur kurucusu Suna Yurtalan Özdemir kimdir? Eşi Feridun Özdemir ile 2. Evliliğini gerçekleştiren Suna Özdemir ilk eşi kimdir, kaç kez evlendi? Suna Yurtalan estetik hali ve kaç çocuğu vardır?

Suna Yurtalan Kimdir?

1976 yılında aslen Ankara’da doğmuş, günümüzde tesettür giyim dünyasında öncü isimlerden biri haline gelmiştir. 1 erkek, 2 de kız kardeşi vardır, babası Ahmet Yurtalan muhasebeci, anne Ayşe Yurtalan da ev hanımıdır. Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik bölümünü bitirmiştir. 2 yıllık çalışma hayatı sonrasında hemşirelik mesleğinden istifa etmiştir.

Suna Yurtalan Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

Suna Yurtalan 46 yaşındadır. Yurtalan 1.68 cm boyunda ve 56 kilodur.

Suna Yurtalan Hayatı

Suna Yurtalan annesinden kalan dikiş makinesi ile dikmiş olduğu elbiseler ile moda tasarımcısı olmaya karar almış ve azmi sayesinde bugünlere gelmiştir. Elbiseler ile başlayan bu girişim, tesettürlü gelin başı tasarımına geçmiş ve bu noktada faaliyeti göstermiştir.

Tesettür gelinliğin duayen isimlerinden tasarımcı Suna Yurtalan’ı takipçileri siyah incim diye isimlendirmektedirler. Kendi kıyafetinde genel de siyahı kullanan Yurtalan, Setr-i Nur firmasının sahibi olarak iş yaşamını devam ettirmektedir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Web sitesinden tasarımlarını paylaşan, 1996 yılından beri moda üzerine çalışmalarını sürdürmektedir.
Evinde bir tane dikiş makinesi ile bu işe başladığını ve bu zamanlara geldiğini söylemiştir. Günümüzde 25 şehirde gelinlik markasının şubeleri vardır.

25 yıldır bu işi yapan Yurtalan, şu anda yaklaşık olarak 500 çalışanı olduğunu ve dünya genelinde de tanındığını belirtmektedir. Fransa’dan, Hollanda’ya, Mali’den, İtalya’ya kadar birçok noktada ismini duyurmuş ve duyurmaya da devam ediyor.

İş hayatından önce hemşire olarak bir süre görev yapmıştır. Geçmiş dönemde bir evlilik yapmış ve boşanmıştır. Bazı kaynaklara göre 3 çocuğu olduğu söylenmektedir. 2020’de Feridun Özdemir ile nişanlanmıştır. Nişan törenine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ’da gelmiştir.

Suna Yurtalan İş Kadını

Suna Yurtalan, 2011 yılında oluşturduğu Setr-i Nur markası ile kısa zamanda büyüyerek 44 bayiye ulaşan ve tesettür gelinlik tasarımında alanında bir numaralı duruma gelen bir iş kadınıdır. Piyasaya yön veren tarzı ve dikimleriyle sektörde adından çok sık söz ettiren Suna Yurtalan, 2011 yılında başlayan girişimcilik hikâyesi ile de bir başarı örneğidir.

Tesettür gelinlik alanındaki boşluğu gören ve bu alanda hizmet sunan Suna Yurtalan ‘’Tesettürlü gelin olmayı isteyen kızların istediğini bulamadığı fark ettim. Bu boşluğu kapatabilmek için bu sektöre giriş yaptım. Setr-i nur markasın yolculuğu böyle başlamış oldu. Setr-i Nur adı tesettürün kimliğine yakışan bir isim oldu.

Allah’ın Settar ve Nur isimlerinin bir araya gelmesiyle oluşan ve örtünün nuru anlamına gelen bir isimdir.
Gelinlikteki beyaz renk aynı zamanda saf ve temizliği ifade ettiğinden Setr-i Nur isminin bu renge de iyi gittiğini düşünüyorum.’’ diyerek markasının kuruluşunu ve isminin hikâyesini anlatmaktadır.

Sektördeki deneyimiyle ve bilgi birikimi ile başarıyı yakalayan Suna Yurt alan aynı zamanda kendi ismini taşıyan giyim markası ile de günlük, abiye ve Haute Couture dikimlerle müşterilerine hizmet sağlamaktadır. Tüm bunların dışında bilginin ve deneyimin paylaşılarak çoğalacağını düşünen Yurtalan, üniversitelerin kariyer günlerine de katılarak girişimcilik üzerine sunumlar da yapmaktadır.

Oluşturduğu bayi sistemi ve ağı ile de sektöre yenilik getiren Suna Yurtalan, düzenli bir şekilde bayilerin gezmeyi ve gerekli eğitimlerin dışında oryantasyonlarla da destek olmayı unutmadan bayilerinin başarısına yönelik çaba sarfetmektedir. Kadın konusunda duyarlılığı ile birçok kişiye ve kuruma örnek olan Setr-i Nur markası kurucusu ” kadına şiddet” ile ilgili birçok etkinlikte bulundu ve bu konuda farkındalığı arttırabilmek için girişimler yaptı.

Ulusal ödüller dışında bayilerinin başarısı ile yerel birçok ödülü kucaklayan Yurtalan ‘ ‘ödüller bize takdirden daha çok teşviktir. Bizi çok daha fazla çalışmaya itiyor ve bizi motive ediyor. ” diyerek daha fazla çalışıp daha fazla ödül alabileceklerinin sinyalini vermektedir.

Suna Yurtalan İnstagram Adresi

Resmi instagram hesabı yurtalansuna olan Suna Yurtalan’ın hesabındaki takipçisi yaklaşık olarak 340 bin civarındadır. Web sayfası https://www.setrinur.com üzerinden gelin başı aksesuarları, tasarımı, gelin buketi, kına baş tasarım, gelinlik, tesettür gelinlik, hazır duvak, tesettür bindallı gibi birçok ürünün tanıtımı takipçilerine ve isteyen herkese yapılmaktadır. İnstagram hesabı: https://www.instagram.com/yurtalansuna/

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.