Src Belgeleri Kaç Yıl Geçerlidir?

Src
26.09.2022
418
Src Belgeleri Kaç Yıl Geçerlidir?
Modelistlik Kursu

Mesleki yeterlilik belgeleri Src 1, Src 2, Src 3 ve Src 4 belgesi koşullar kapsamında süresiz olarak verilmektedir. Sadece Src 5 belgesi 5 yılda bir yenilenmesi gereken belgeler arsında yer alır. Psikoteknik açıdan alan kişinin yeterliğinin kanıtlanması gereken belge, pandemi süreci geçtikten sonra yeniden düzenlenen yönetmeliğe göre takip edilmelidir.

Src 4 Belgesi Nedir Ne İşe Yarar?

Mesleki yeterlilik kapsamında düzenlenen Src belgeleri, yasal hakların oluşturulması için özel kurumların tabi tuttuğu sınav ve muayenelerden geçilerek alınmaktadır. Psikoteknik raporu aldığınızda bağlantılı olduğunuz kurumda belgenizle çalışmaya devam edebilirsiniz. Src 4 belgesi yurt içi eşya taşımacılığında çalışan şoförün alması gereken önemli bir belgedir.

Uzun süre trafik koşullarında yeterli olduğunu ve dayanıklı olduğunu gösteren Src belgesi sahibi, sürücü olarak aldığı belgede psikoteknik aşamaları tamamlamalıdır. Bunun için uzmanlarla birlikte simülasyon uygulamaları, sözlü gözleme dayalı aşamaların hepsini tamamlaması gerekir. Src 4 alan bir sürücü yurt içinde nakliyat hizmetlerinde uzun yıllar çalışabilir.

Src 4 Belgesi Kaç Yıl Geçerlidir?

Src 4 Belgesi Kaç Yıl Geçerlidir?

Src 4 Belgesi Kaç Yıl Geçerlidir?

Src 1, 2, 3 ve 4 belgeleri ‘’yanıcı madde ve tehlikeli madde taşımacılığı’’ kapsamına girmemektedir. Ancak yurt içi taşımacılık yönetmeliğinde eşya, kargo ve zararlı madde taşımacılığı olarak kabul edilen ticari işlemler için Src belgesi alınması yeterlidir. Bu da tutulan belgenin zorunluluk noktalarını tayin eder. Src belgesini almak için sürücünün akıl sağlığının yerinde olması, fiziksel ve zihinsel sağlığının yeterlilik göstermesi gerekir.

  • Src4 belgeleri süresiz düzenlenen belgelerdir.
  • Yurtiçi taşımadığında kullanılmaktadır.
  • Ticari araçlar için alınması zorunlu belgedir.
  • Belgesi olmayan şoförler kurumlarıyla birlikte cezaya tabi tutulur.

Src belgeleri çalışma alanında yeterlilik göstermek için kullanılır. Özellikle Src 5 belgesi zararlı maddeleri kapsadığı için düzenli olarak yenilenmelidir.

Src 4 Belgesi Nereden Alınır?

Devlet tarafından atanmış kurumlardan belirlenen muayene, sınav ve gözlem aşamalarını geçilerek alınabilmektedir. Src4 belgesi süresiz olarak düzenlenen, güvenli taşımacılık için yeterli kabul edilen belgelerdir. Sürücülerin ticari taşımacılık alanında alması gereken belgeler, çalışma alanı, kurum ve kuruluş tarafından denetlenmesi zorunlu belgelerdir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Src belgesi alacaklara şu uyarıyı yapmakta fayda görmekteyiz. Bazı adaylar kurs başvurusu için sürücü kurslarına başvurmaktadır. Src sürücü kurslarında değil src kurslarında verilmektedir. Src belgeleri kaç yıl geçerlidir yazımız şimdilik bu kadar.

YAZAR BİLGİSİ
Siyaset bilimi eğitiminin bana kattığı katkıları sizlerle paylaşmaya devam ediyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.