Songül Karlı, dolandırıcı olduğunun iddia ettiği eski eşiyle mahkemede karşı karşıya geldi

27.04.2022
143
Songül Karlı, dolandırıcı olduğunun iddia ettiği eski eşiyle mahkemede karşı karşıya geldi
Modelistlik Kursu

Songül Karlı, dolandırıcı olduğunun iddia ettiği eski eşiyle mahkemede karşı karşıya geldi

 

Kendisini dolandırdığı iddiası gerekçesiyle Songül Karlı’nın mahkemesi devam edildi. Eski eş Metin Yüncü, “Songül, eski eşimle görüştüğümü duyunca bana ‘Sana yapacağımı biliyorum’ diye konuşmuştu. “Tüm suçlamaları kabul etmiyorum.” dedi. Metin Yüncü’nün tüm iddialarına karşılık niteliğinde Songül Karlı “Bu camiada olup da bu kadar yalanı bir araya getirme hayal gücüm yok benim” sözlerini kullanarak üzerine söylenen iddiaları kabul etmedi.

 

“MİT’te ve Emlakçıda Tanıdıklarım Var Demedim”

 

Mahkeme salonunda kendini savunan Metin Yüncü, Florya’da satılık bir arazi olduğunu ilan vasıtasıyla öğrendiklerini fakat bir süre sonra satıştan cayıldığı için arsayı almaktan vazgeçtiklerini dile getirerek, “Tam olarak tarihini hatırlamamak ile birlikte eski eşimden 2009 veya 2010 yılında boşandım. Eski eşimle evliyken müşteki Songül Karlı ile yaşamaya başladım.

 

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bu nedenle ilk eşimden anlaşmalı olarak boşandık. Boşandıktan sonra Songül Karlı da eşinden boşandığı için kendisiyle 2012 yılı Nisan ayında evlendik ve 5 yılın ardından 2017’de boşandık. Müşteki Songül Karlı’ya ‘MİT’te, emlakçıda tanıklarım var’ şeklinde herhangi birşey söylemedim. Müştekiye ait Sultanbeyli’deki arsayı o dönem ekonomik olarak sıkıştığı için satmaya karar verdik. Vekaletname verildiği zaman, Songül arsanın satışı için vekalet verdiğini biliyordu. Arsayı alan kişiyi tanımıyorum” sözlerini söyledi.

 

“Bu Kadar Yalanı Bir Araya Getirme Gücüm Yok Benim”

 

Mahkeme salonunda çok küçük yaşlardan beri çalıştığını ve bu sayede mal varlığı yapabildiğini ifade eden Songül Karlı, “Burada çok güzel bir hikaye çiziyorlar ama böyle olsa benim burada ne işim var? Ben zaten halka mal olmuş bir insanım arsanın satışı olayı biz evlenmeden önce gerçekleşti.

 

Çok kısa süre sanık Sezai’yi daha önceden görmüştüm, vekaletname verdiğim günde sanık Metin beni arayarak Zekai’nin beklediğini söyledi. Notere gittiğimde vekâletname hazırdı, içeriğini okumadım. Adımı soyadımı yazıp imzaladım. Ancak sonra vekaletnamenin satış etkisini de kapsadığını arsa satılınca öğrendim. Sanıkların savunmalarını kabul etmiyorum. Güzel bir senaryo yazmışlar. Bu camiada olup da bu kadar yalanı bir araya getirme hayal gücüm yok benim” sözlerine yer verdi.

Faydalı olabilecek diğer içerikler

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.