Protez Penis Ameliyatı Nasıl Yapılır?

22.06.2023
316
Protez Penis Ameliyatı Nasıl Yapılır?
Modelistlik Kursu

Bu makalede sizlere en çok merak edilenlerden birisi olan protez penis ameliyatı hakkında bilgiler paylaşılacaktır. Bilindiği üzere protez penis ameliyatı hangi protez tipinin kullanıldığına, cerrahın uyguladığı yaklaşıma, hasta öyküsüne göre farklılık gösterebilmektedir. Genel anestezi kullanılarak yapılan bu ameliyatta üç parçalı olan şişirilebilir olan penil protezi karın bölgesinin alt tarafı, penis ve skrotum üstünde açılan küçük kesiler kullanılarak yerleştirilmektedir. Yapılan operasyonda bir doku çıkarılması yapılmaz, kan kaybı çok az görülür. Hastalar ameliyatın olduğu gün eve gidebilir ya da doktorunun uygun gördüğü şekle bağlı olarak bir geceyi hastanede geçirdikten sonra evine gidebilir.

Operasyon süresi de genellikle bir saat kadardır. Penil protez ameliyatından sonra üç ila dört hafta sonuna kadar peniste ya da testislerde morarma, şişlik, ağrı meydana gelebilir. Hekim böyle bir durumda kişiye ağrı kesici önerebilir. Protez ameliyatının sonrasında 4 ila 8 hafta da hekimin onaylamasıyla birlikte cinsel ilişkiye girebilirler.

Penil Protez Ameliyatı Hakkında Daha Fazla Bilgi

Cinsel birleşmenin yaşandığı sırada yeterli düzeyde sertleşme sağlanamadığında kişilere sertleşme problemi olabilir. Kişi bu durumda öncelikle ilaçlarla tedavi edilir. Enjeksiyon ve vakum cihazları kullanılabilir. Ameliyat kullanılmadan yapılan tedavilerin sonucu yeterli olmadığında mutluluk çubuğu gibi ameliyat gerektiren yöntem kullanılır. Penil protez ameliyatının ardından kişiler istedikleri cinsel deneyime rahatlıkla kavuşabilmektedirler. Temel olarak tek parçalı olan ve üç parçalı olan çeşitleri penil protezler bulunmaktadır.

Penisin içinde bulunan kan dolumu ile şişerek sertleşmenin gerçekleştiği kanalın içine bu protezler yerleştirilir. Tek parçalı olan protezler bükülebilir oldukları için yapılan kesi daha az olmaktadır. Üç parçalı olan protezlerde daha çok sayıda parça içermektedir o nedenle daha uzun süren bir ameliyattır. Tek parçalı olan protezler uzun süreli bir kullanıma imkan verir fakat devamlı olarak penis erekte halde olarak kalır. Üç parçalı protezlerde ise görünüm çok daha doğaldır ve kişinin istediği zaman erekte olmasına imkan verir.

Tek Parçalı Penil Protezi Ameliyatı

Tek parçalı olan protezler genel anlamda 30 dakika ila 60 dakika aralığında süren bir operasyonla yapılır. Protez penis içindeki kanala yerleştirilir. Sertleşme sağlanabilmesi için penise iki tane tek parçalı olan protezin yerleştirilmesi gerekir. Genel anestezi ile yapılan bir ameliyattır. Penisin altına atılan küçük bir kesi ile işlem gerçekleştirilir.

Üç Parçalı Şişirilebilir Penil Protezi Ameliyatı

Hidrolik prensibiyle çalışan bu sistem de bir tane sıvı içeren rezervuar bulunur. Bir adet şişirilebilir olan pompa ve iki tane silindir parça bulunur. Pompa testis içine yerleştirilir, rezervuar ise karnın alt tarafına yerleştirilir. Silindirler penis içindeki kanala yerleştirilir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com sitesini ziyaret ediniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.