Otobüs Kazasında hayatını kaybeden Sude Naz Akkuş son yolculuğuna uğurlandı

24.05.2022
176
Otobüs Kazasında hayatını kaybeden Sude Naz Akkuş son yolculuğuna uğurlandı
Modelistlik Kursu

Otobüs Kazasında hayatını kaybeden Sude Akkuş son yolculuğuna uğurlandı ! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sude Naz Akkuş’un Adana’daki gençlik şöleni dönüşü yaşanan talihsiz kaza sonucu hayatını kaybetmesi üzerine Kocaeli Kartepe’deki cenazesine katıldı. Cenazede Cumhurbaşkanı Erdoğan “Sude kızımızın bulunduğu otobüsteki şoförle ilgili yargı gerekenler neyse bunların takibini yapıyor, yapacak. Bizler bunun takipçisi olacağız.” şeklinde konuştu.

Adana’daki gençlik şöleni dönüşü taşınan yolcuların bulunduğu otobüsün şarampole devrilmesiyle meydana gelen kaza sonucu 3 kişi hayatını kaybetmişti. 3 kişiden biri olan Sude Naz Akkuş’un Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde cenazesi gerçekleşti. Cenazeye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Savunma Baknı Hulusi Akar, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğu, milletvekilleri ve Akkuş ailesi katıldı. Talihsiz anne Gülşen Akkuş ve baba Şaban Akkuş’un güçlükle ayakta durduğu görüldü.

Cumhurbaşkanı Sude Naz Akkuş’un Cenazesindeydi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan kazada Sude Naz’ın yanı sıra yaşlılığa bağlı sebeplerden dolayı kaybedilen Taliha Ustabaş’ın(82) cenazesine de katıldı.

Adana’da gençlik şöleninin yapılmasının ardından gerçekleşen kaza üzerine konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan aileye taziyelerini ileterek yargının ne gerekiyorsa onu yapacağını ifade etti. “Adana’da bizle bütün gençlerimizle çok coşkulu heyecan dolu bir akşam yaşadık. Ertesi sabah bu elim trafik kazasını duyduk. Rabbimden temmenimiz odur ki inşallah bu genç yaşta ebediyete uğurladığımız Sude kızımız ve Taliha Hanım için rabbim mekanlarını cennet eylesin. Ailelerine başsağlığı diliyoruz” şeklinde konuştu.

Cenazede namazı kılanlardan bir kez daha helallik isteyen Erdoğan, “Sude kızımızın bulunduğu otobüsteki şoförle ilgili yargı gerekenler neyse bunların takibini yapıyor, yapacak. Bizler de bunun takipçisi olacağız. Bunu takipsiz bırakamayız. Onlar çok iyi niyetle böyle bir yolculuğa çıkmışlardı. Bu yolculuğun sonu tabii böyle gerçekleşti. Sizlerden tekrar haklarınızın helal edilmesini istiyorum” şeklinde ifadelerine devam etti.
Kılınan cenaze namazının ardından Sude Naz Akkuş’un cenazesi Kartepe İstasyon Mezarlığı’nda defnedildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra çok sayıda bakan, milletvekili ve diğer partilerden isimler kaza sonucu hayatını kaybeden ailelere taziyelerini iletti.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık kazada yaralanan gençleri ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundular. Süleyman Soylu kazanın şoförün uyuması ile meydana geldiğini ifade etti.

YARALILARDAN SON GELİŞMELER

Kaza sonrası Niğde Valiliği yaptığı açıklamada “Tedavisi tamamlanan toplam 18 yaralının taburcu işlemleri yapılmış olup, 23 yaralının tedavilerine Niğde, Konya, Kayseri, Ankara ve Çorum’da hastanelerde devam edilmektedir. Meydana gelen bu elim kazada yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabır ve başsağlığı, tedavileri devam eden yaralılarımıza acil şifalar dileriz” ifadelerini kullandı.

Faydalı olabilecek diğer içerikler

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.