Modelistlik Kursu Hakkında Bilgiler

07.04.2021
428
Modelistlik Kursu Hakkında Bilgiler
Modelistlik Kursu

Modelist olmak isteyenler için henüz ülkemizde modelistlik ile ilgili bir üniversite yoktur. Modelist olmak isteyenler devlet ya da özel modelistlik kursuna kayıt olarak MEB onaylı sertifika almalıdırlar. Modelistlik mesleğini yapmak isteyenler için alınan sertifika her yerde geçerli olmaktadır.

Modelist, stilistlerin yapmış oldukları çizimlerin, seri üretim yapılabilmesi için kalıbını çıkaran kişidir. Kalıplar daha sonra kumaş üzerine çizilerek kesimler yapılır. Ardından dikime geçilir. Çizimlerin yapılmasının ardından kalıp çıkararak dikimine kadar olan süreç modelistin sorumluluğundadır.

İyi bir modelist olmak isteyenler modelistlik kurslarına kayıt yaptırarak bu hayallerine kavuşabilirler. Kursta müşteriler ile nasıl iletişim kurulacağından dikime kadar her türlü eğitim hem teorik hem de uygulamalı olarak verilmektedir. Yapılan ya da düşünülen çizimler bilgisayar programları yardımı ile kalıplaştırılır. Oluşturulan kalıplar sayesinde kumaşlara çizimler yapılır.

Modelistlik kurslarında iyi bir modelist olmanın tüm incelikleri öğretilir. Uygulamalı eğitimler sayesinde kursiyerler bu alanda daha başarılı olmaktadırlar. Modelistlik kurslarına hem erkekler hem de kadınlar gidebilir. Modelistlik göründüğü kadar kolay bir meslek değildir. Gerçekten bu mesleği yapmak isteyen azimli kişilerin kurs programlarına katılmaları kendileri için bir avantaj olacaktır.

Modelistlik Kursu hakkında daha detaylı bilgi için https://www.yeniumitmodelistlik.com/modelistlik-kursu-istanbul/ adlı siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Modelistlik Kursunda Neler Öğrenilir?

Modelistlik Kursunda Neler Öğrenilir?

Bu kursta ilk olarak kalıplar hakkında bilgi verilir. İyi bir modelist olmak isteyenlerin giysi kalıpları konusunda kendisini geliştirmesi gerekmektedir. Kalıp oluşturmak için hangi malzemelerin kullanılacağı anlatılır. Her kıyafetin kalıbı farklıdır. Bir elbise kalıbı ile pantolon kalıbı aynı değildir. Yine beden kitlesine göre de kalıplar değişmektedir.
Kalıpların çıkarılmasının ardından kalıplar ile kumaşlara çizimler yapılır ve kesim gerçekleştirilir. Kesimi yapılan kıyafetlerin son olarak dikimine geçilir. Modelistlik kursunda çizimden kalıba, kesimden dikime kadar olan her süreç için gerekli eğitimler verilir. Günümüzde bilgisayar programları sayesinde modelistlik eğitimleri bilgisayar destekli yapılmaktadır.
Modelistliğin tüm detayları kurs programlarında yer alır. Kurs eğitimleri uzun süreli olmaktadır. Alınan eğitimler ile yeteneklerinizi birleştirerek iyi bir modelist olma yolunda ilerleyebilirsiniz.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Modelistlik Kursu Fiyatları

Modelistlik kurs fiyatları verilen eğitimin süresine, kursun ve eğitmenin kalitesine, eğitim kurumunun özel ya da devlet kurumu olmasına, sınıfta yer alan öğrenci sayısına göre değişmektedir. Modelistlik kursuna katılmak ve iyi bir eğitim almak isteyenler modelistlik kursu veren kurumları önceden araştırmalı ve ona göre kayıt olmalıdır. Kurs seçimi yapılırken MEB onaylı sertifika vermesine de dikkat etmek gerekir.

Ücretsiz Modelistlik Kursu

İSMEK bu kursu açan bir kurumdur. İSMEK verdiği tüm kursları ücretsiz olarak sunmaktadır. Halk eğitim merkezlerinde de modelistlik kursları açılmaktadır. Kurslara katılanlar kurs sonunda Milli Eğitim bakanlığından onaylı sertifikalarını alırlar. Hiçbir ücret ödemeden katılacağınız bu kurs ile meslek sahibi olabilirsiniz.

İSMEK Modelistlik Kursu

İSMEK İstanbul ilinde yaşayan vatandaşlar için ücretsiz modelistlik eğitimleri vermektedir. Giyim teknolojileri alanında bulunan bu kurs 128 saat sürmektedir. Bilgisayarlı modelistlik kursu ile kendinizi daha çok geliştirerek teknolojiye ayak uydurabilirsiniz.

İstanbul giyim üzerine çalışmak isteyenler için bulunmaz bir şehirdir. İSMEK kursları sayesinde hayalinizdeki mesleği yapabilir ve iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Kurs bitiminde verilen sertifika ile tekstil alanında kendinize iyi bir iş bulabilirsiniz.

Halk Eğitim Modelistlik Kursu
Halk Eğitim Modelistlik Kursu

Halk Eğitim Modelistlik Kursu

Halk Eğitim merkezlerinde Giyim Üretim Teknolojisi alanında verilen eğitimlerden birisi de modelistlik kursudur. Modelistlik eğitimleri farklı dallarda vermektedir. Çocuk giyim modelisti, kadın giyim modelisti, iç giyim modelistliği, deri giyim modelistliği, erkek giyim modelistliği olarak eğitimler ayrılmıştır. Modelistliğin tüm eğitimleri eksiksiz ve ücretsiz olarak verilmektedir. Halk eğitim merkezlerinde verilen bu kurs bilgisayarlı değildir.

Modelistlik Kursları hakkındaki yazımızı beğendiyseniz Mefruşat Kursları hakkında bilgiler verdiğimiz yazımızı da okumak isteyebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
5 yıldır yazarlık yapmaktayım. Yazmayı ve araştırmayı çok seviyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.