Lohusa Pijama ile Şıklığınızı Tamamlayın

30.03.2021
328
Lohusa Pijama ile Şıklığınızı Tamamlayın
Modelistlik Kursu

Hamilelik insanlar için çok büyük bir dönüm noktasıdır. İnsanın varoluşu gereği doğum yüzyıllarca kutsal bir durum olarak adlandırılmıştır. Bu mucizevi durum ülkemizde ve kendi kültürümüzde kutlamalar ve şölen gibi etkinliklerle de kutlanmaya devam eder.

Doğum sonrası 6 haftalık dönem olan lohusa döneminde ise, rahatlık ve konfor çok önemlidir. Lohusa pijama, bu dönemde rahatlığı üst seviyelere çıkaracak bir giyim seçeneği olabilir. Rahat olması; yatarken ve otururken sıkmadan bedene oturması ile de rahatlığı ile ön plana çıkar. Özellikle önden düğmeli lohusa pijama modeli, kolay emzirme özelliği ile kullanışını daha da kolaylaştırır.

Önden düğmeli lohusa pijama

Kaliteli Kumaş

Normal hayatımızda nasıl giyinmeye özen gösteriyorsak, hamilelik dönemi ve lohusalık döneminde giydiğimiz kıyafet seçimlerine dikkat etmek gerekir. Normal bir zamana göre daha hassas bir cilt yapısına sahip olma durumu ile, seçilecek giyim malzemeleri ve yapısına oldukça dikkat etmek gerekir. Yanlış seçimler ile vücutta alerjik bir reaksiyona neden olmamak için, kaliteli ve rahat ürünleri tercih etmekte fayda vardır. Lohusa pijama seçiminde, kesinlikle pamuklu dokuma kumaş olmasına özen göstermek gerekir.  Pamuklu giyim tercihi, sağlık ve rahatlık açasından kullanımı oldukça kolaydır. Rahat nefes alan, kumaş yapısı, terlemelerin ve tahrişlerin önüne geçecektir.

Aynı şekilde, gece yatmadan önce de tercih edilen, lohusa gecelik tercihinde de bütün bu özelliklere dikkat etmek gerekir. Gece uyku esnasında, uykunun bölünmemesi hem anne hem de bebek açısından önem taşır. Bu da rahat bir giyim ile desteklenen bir etmendir.

Beden Seçimi Önemli

Lohusa döneminde tercih edilen pijama ve gecelik modellerinin beden seçimi hassas olan bir konudur. Aşırı derecede dar olan giysilerin seçimi hareketi zorlaştırdığı için tercih edilmemesi gerekir.  Tam tersi olan durumda sıkıntı yaratabilir.  Aşırı bol gelecek bir giyim seçimi de günlük yaşama engel olacağından bu seçimde doğru olmayacaktır.  Lohusa döneminde tercih edilecek en doğru önden düğmeli lohusa pijama takımı seçeneğini tercih etmeniz rahat bir gün geçirmek adına verilmiş en doğru karar olacaktır.

Annelerin hassas olduğu bu dönemde, günün yarısı ayakta geçer. Yeni doğan bebeğin, ihtiyaçları için sürekli hareket halinde olması sebebiyle, ev içinde giymiş olduğu pijamalardan rahatlık bekler. Gün ortasına doğru yorgun düştüklerinden dolayı, üzerlerinde ki giyim bu noktada devreye girecektir. Terleme yapmadan, günü bitirmeli ve aynı takımlar ile uykuya dalabilmelidir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
Lohusa pijama

Lohusa Pijamanın Uyku Rahatlığı

Sanılanın aksine, lohusalık dönemimde anne dinlenmeyi unutacak derecede yoğun tempolu bir hayata başlar. Yeni doğan bebek ve günlük hayat telaşı gibi birçok nedenlerde sürekli bir koşturma içerisindedir. Yorgun geçirilen günün etkisi, uyku düzenini de değiştirmek hatta bozmaktadır. Söz konusu durumdan dolayı da pijama ve gecelik tercihleri ön plana çıkar.  Bunun nedeni ise ne kadar rahat bir pijama ve gecelik olursa, o kadar rahat bir uyku düzeni oluşturulabilir.

Doğru kumaş ile tercih edilen takımlar, uykuya olan etkisini annelere çok rahat bir şekilde hissettirecektir. Annelerin rahat bir uyku düzeni yakalaması ve uykularının sağlıklı olması, özellikle bebeklerin emzirme dönemini rahat geçirecekleri anlamına da geldiği için, babalara da annelerin bu rahatlığını düşünmeleri için şans sunar.

Kumaşı Kadar Dikişleri de Önemli

Lohusa pijama tercihinde kumaşın önemli bir yeri olduğu kadar da dikişlerin kalitesi de bir o kadar önemlidir. Doğum sonrasında her türlü etken dikkatli bir şekilde değerlendirilerek, annenin konforu sağlanmalıdır. 6 haftalık olan bu hassas dönemde bebeğin ve annenin sağlığı düşünülür. Aşırı kalın dikişli olan modeller, doğum sonrasında annenin karın ve göğüs bölgesine baskı uygulayabilir.

Böyle rahatsız edici bir durumun yaşanmaması için, pijama takımlarında ki dikişler bir tercih sebebi olur. Kalın dikiş rahatsızlık verecek ve günlük hayatı engelleyeceğinden dolayı, tercih edilmez. Annenin emzirme dönemini bile etkileyecek bu durum için dikkatli seçimler yapmak gerekir.

Deneyerek Karar Verin

Eğer mümkün ise lohusa gecelik ve pijama takımı denenerek alınmalıdır. Sebebi ise nerelerinde dikiş hatası olup olmadığı, baskı yapan bölgeler, kötü dikiş hissiyatı vb. gibi değerlendirmelerle ürün tercihi yapılabilir. Bu gibi sorunlar ile karşılaşılmaması için, bu aşamaların mutlaka yapılması gerekir. Son aşamada da yaşanan bu en güzel ve özel dönemi, tarzını ortaya çıkarıp, şık ve sade seçenekler ile değerlendirebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.