Kirpik Lifting nedir? Kirpik Lifting nasıl uygulanır?

21.08.2019
400
Kirpik Lifting nedir? Kirpik Lifting nasıl uygulanır?
Modelistlik Kursu

Bu yazımızda sizlere kirpik lifting nedir, kirpik lifting fiyat, kirpik lifting yaptıranlar, kirpik lifting nasıl yapılır ve zararlı mı gibi kirpik lifting ile ilgili merak edilen soruları cevaplayacağız. Kirpik lifting, günümüzde oldukça  bilinen ve kirpiklere uygulanan bir yöntemdir. Doğal olması ile birlikte daha çok tercih edilmektedir. Kirpik Lifting uygulaması sadece doğal kirpiklere uygulanır ve içerisinde bulunan argan yağ,  protein, keratin ve vitamin doğal kaşlarınızın daha gür ve uzun görünmesini sağlayacaktır.

Bu işlem aynı zamanda kendi doğal kirpiklerimizin yukarı doğru kıvırarak daha dolgun ve uzun görünmesini işlemede denilebilir. Kirpik kaldırma uygulaması toplum içerisinde keratin bakımı olarak da bilinmektedir. Kirpik kaldırma hakkında tüm sorularınıza yazımızda cevap bulabilirsiniz.

Kirpik Lifting Nedir? Kirpik Kaldırma Uygulaması

Kirpik kaldırma uygulaması sağlığa uygun koşullarda yapıldığı takdirde göz sağlığınız açısından herhangi bir zararı olmayacaktır. Bu nedenle bu konuda uzman olan kişilere başvurmalısınız ve uygulama süresi oldukça kısa sürüp 1 saatte halledilebilir bir işlemdir. Kirpik yükseltme uygulaması yaparken kirpiklerinizin döküleceğini,  kopacağını düşünmeyiniz. İçerisinde hiçbir kimyasal maddesi olmadığı için kendi doğal kirpiklerimize zarar vermeyecektir.

Hangi durumlarda kirpik kaldırma uygulaması yapılır?

 • Kirpik kaldırma uygulaması bakışlarının daha etkili olmasını isteyenler yaptırabilir.
 • Kirpikleriniz oldukça seyrek ve kısaysa da bu işlemi sizde yapabilirsiniz.
 • Günlük hayatta makyaj yapmak istemiyor,  ama kirpiklerinin dolgun ve güzel görünmesi isteyen herkes de yapabilir.
 • Kirpik kaldırma uygulamasını zayıf kirpikli olanlar da yaptırabilir.

Kirpik lifting nasıl yapılır?

Kirpik lifting nasıl yapılır diye soranlar için, öncelikle kirpik kaldırma uygulamasının yapılması için öncelikle sağlığa uygun bir ortam sağlanır. Bu işlem yapılırken kirpiklerimizin yukarıya doğru ve gür görünmesi hedeflenir. Yapılacak işlemden göz çevresinin etkilenmemesi için petler kullanılır. Öncelikle kirpik köklerine sağlığa uygun pedler yapıştırılır. Yapıştırılan pedlerin üzerine kirpiklerimiz tek taranarak pedlerin zerine dökmeden yapıştırılır. Bu işlemi yaparken kirpiklerin arasındaki mesafe oldukça iyi bir şekilde ayarlanmalıdır.

Aksi takdirde mesafe ayarlanmadığı  zaman kirpiklerimizin birbirine karışmasına ve kötü görüntün oluşumuna neden olacaktır.  Yapıştırılan kirpiklere özel solüsyonlar uygulanır ki kirpikler  belli bir zaman sonra aşağı düşmesin. Uygulama yapıldıktan sonra 25 dakika beklenir. Bu bekleme süresi geçtikten sonra,  kirpiklere keratin bakım uygulanarak daha gür ve uzun görünmesi sağlanır. 45 dakikaya yakın süren bu uygulama 3 ay boyunca kullanabilirsiniz.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
Kirpik Liftingi Nasıl Uygulanır
Kirpik Liftingi Nasıl Uygulanır

Kirpik kaldırma da nelere dikkat etmek gerek?

 • Kirpik Lifting uygulaması yapmaya karar verdiyseniz öncelikle bu konuda uzman olan birine başvurmalısınız.
 • Kirpik lifting uygulamasında, birçok uygulama yapılacağından cildiniz eğer ki çok hassas ve narinse bu işlem cildinizde tahrişe neden olabilir.
 • İşlemi yapmadan önce cildinizin hassas olduğunu yapacak kişiye söylerseniz size uygun olacak şekilde kirpik liftin uygulaması yapabilir.
 • Gözümüz oldukça hassas olduğundan yaptığınız bölgenin hijyenik olup olmadığına dikkat etmelisiniz.
 • Keratin uygulaması yaptıktan sonra  göz makyajı yaptığınızda, makyaj sonrasında cildinizin tamamen temizlendiğini ve kurulduğuna dikkat etmelisiniz.

Kirpik kaldırma faydaları

Kirpik Lifting faydaları nelerdir? diye soracak olursanız size aslında yukarıda da anlattığım bilgileri yeniden vermek durumundayım.

Öncelikle yapılan bu işlem ile birlikte kirpiklere uygulanan vitamin takviyesi ve keratin ile birlikte kirpikleriniz daha sağlıklı ve gür olacaktır. Bunlar işin sağlık bakımından oluşan faydalardır.

Haricen sürekli maskara kullanmak zorunda kalmayacaksınız ve maskara kullanımı sonrası oluşabilen akma gibi sorunlardan da kendinizi kurtarmış olursunuz. Hem zamandan tasarruf etmiş olacaksınız hem de daha sağlıklı kirpiklere kavuşmuş olacaksınız bu da kirpik lifting işlemini çok faydalı bir makyaj olarak tanımlamamıza yetiyor.

Aksi takdirde kirpik yükseltme uygulamasının cildinizde tahrişe neden olabilir.

Kirpik kaldırma işlemi hakkında merak edilenler

Kirpik Lifting uygulaması kalıcılığı kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Normal şartlarda kirpik Lifting 3 ay kalıcı olmaktadır. Keratin uygulaması yaptıktan 12 saat sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Kirpik kaldırma ne kadar süre kalıcı olur?

Kirpik Lifting kalıcı makyaj türlerinden bir tanesidir ve doğru uygulanmış ise yaklaşık 3 aya kadar kalıcılığını koruyacaktır. Bu uygulamanın kalıcı olmasını sağlayan keratin – vitamin takviyesi yapan kimyasal bir maddedir ve kirpiklere sürülmesi neticesinde kirpiklerde oluşturulmuş olan kıvrıklık ve kalkık görünümü yukarıda da belirttiğimiz üzere 3 aya kadar korumaktadır.

Kirpik kaldırma nasıl geçer?

Kirpik Lifting nasıl geçer? Nasıl bozulur? gibi sorular sıkça sorulmaktadır, hatta işlem sonrasında herhangi bir nedenden dolayı kirpiklerini temizlemek isteyenler olacaktır.

Bu konuda bir takipçim ” kirpik liftingi yaptırdım nasıl çıkarabilirim” diye sormuş, cevabını buradan vermeye çalışayım. Makyaj sonrasında çıkarma işlemi için kesinlikle işlemi yapan makyöz ile iletişim kurmalısınız.

Haricen yağ bazlı makyaj çıkarıcılar da kirpik liftingine karşı uygulanabilir, ancak tavsiyem işlemi uygulayan uzmanınız ile iletişim kurup çıkarma işlemini de ona yaptırmanız yönünde olacaktır. Aksi taktirde kirpiklerinize ciddi zararlar verebilirsiniz.

Kirpik kaldırma işleminde rimel sürülür mü?

Kirpik Liftingi yaptırmakta ki amaç aslında biraz da bu konuda özellikle yaz aylarında yaşanan rimel akma v.s gibi sorunlardır.

Bu uygulama yapılırken kirpiklerinize kalıcı rimel sürülür ve adı gibi kalıcı olur ancak siz yine de sürmek isterseniz rimel sürebilirsiniz, bunun bir zararı olmayacaktır.

Hiç rimel sürmeden kullanmanız durumunda ise ilk gün nasıl bir görünüm ile başladıysanız yaklaşık 2 ay sonunda da kirpikleriniz hala aynı formunda olacaktır, bu bilgilere istinaden kirpik liftingi rimel sürülür mü? sorularına vereceğim cevap evet sürülür ancak bence gereksiz bir işlem olur.

Kirpik lifting zararlı mı? Kirpik döker mi?

Kirpik lifting zararlı mı, bu işlem kirpik döker mi? Bu soru bu işlem için en çok merak edilen sorulardan bir tanesidir, doğal olarak kirpiklerinizi riske atmak istemiyor ve bu tarz zararları var mı diye merak ediyorsunuz.

Bu konuda öncelikle şunu belirtmeliyim ki kirpik liftingi yaptırdığınız zaman kirpiklerinize vitamin takviyesi yapılır ve besleyici bakım da cabası, yani düzenli olarak bu makyajı yaptıranların kirpiklerinde dökülmenin aksine gürleşme görülmektedir. İpek kirpik işlemi ile karıştırmamak lazım bu işlem kesinlikle kirpiklerinizi dökmez.

Kirpik kaldırma sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Kirpik Lifting yaptırdıktan sonra dikkat edilmesi gerekiyor. Özellikle ilk 24 saat çok önemlidir.

İşlemin kalıcılığını sağlayabilmek adına 24 saat boyunca su yada herhangi bir makyaj malzemesinin kirpiklere temasta bulunmaması gerekiyor ve bu işlemi yaptırırken regl döneminde olmamalısınız.

Kirpiğinizde birbirine yapışmış olarak gördüğünüz kısımlara ise herhangi bir müdahalede bulunmamalısınız, yapışmış olan kirpikler de kendiliğinden açılacak ve kirpikleriniz harika bir görünüm kazanacaktır.

Kirpik kaldırma sonrası bakım nasıl yapılır?

İşlemi yaptırdıktan sonra bakım için herhangi bir işlem yapmanız gerekmiyor, sadece yukarıda da belirttiğim bir husustan tekrar söz etmek istiyorum.

Kirpik liftingi yaptırdıktan sonra yağ bazlı makyaj çıkarıcılardan uzak durmanız yeterlidir. Bunu yaparsanız belirttiğimiz 2 ile 3 aylık kalıcılık süresini gayet sağlıklı bir şekilde geçirebilirsiniz.

Kirpik lifting zararlı mı?

Kirpik kaldırma uygulamasının kanıtlanmış bir zararı yoktur. Kirpik yükseltmek için bir güzellik salonuna gittiğinizde herhangi bir zararı olmadığını söyleyecektir. Zaten kimse yoğurdum ekşidir demez zaten. Bu nedenle bu işlemi yapacağınız yeri iyice inceleyip hijyenik olmasına dikkat ediniz.

Kirpik kaldırma uygulaması göz bölgesinde uygulandığı için göz çevresi bilindiği üzere oldukça hassastır. Yanlış işlem yapıldığı takdirde gözü tahriş edecektir. Kirpik kaldırma uygulamasını hamile ve emziren annelerin yapmadan önce  bir uzmana danışmaları önerilir.

Kirpik Lifting Zararlı Mı
Kirpik Lifting Zararlı Mı

Kirpik kaldırma alternatifi var mı?

Kirpik kaldırma işlemini yapmak isteyen birçok insan, acaba gözümde herhangi bir hasar oluşur mu ya da kendi kaşlarıma da zarar verir mi diye çekinip yaptırmamaktadır.

Sizde bu kişiler arasındaysanız eğer çekinmenizde bir salınca yoktur aslında. Eğer çekiniyor ve yapamamaya karar verdiyseniz kirpik Lifting uygulamasına alternatif olarak maskaralar ve kirpik serumlarından destek alabilirsiniz.

Günümüzde birçok maskara firması bulunmaktadır. Sizin için en uygun olan maskarayı tercih edip iki üç defa uygularsanız kirpiklerinize, yoğun ve gür kirpikleriniz olabilir. Ama bu işlem kirpik liftig gibi kalıcı olmayacaktır.

Kirpik lifting nasıl yapılır? Bu işlemin adımlarını video üzerinden görebilirsiniz.

Kirpik lifting yaptıranlar ne diyor?

Bende sizler gibi merak ettim “kirpik liftingi yaptıranların yorumları” nelerdir? dedim ve araştırdım. Birkaç sitede ve youtube videoları altında ki bir çok yorumu okuduktan sonra işlemin faydalı olduğuna kanaat getirdim. İşlemi yaptırmış olanların yorumları tamamen olumlu yönde sadece bir kaç yerde rastladığım yanlış yapılan operasyon sonucu kirpiklerinde dökülme yaşayanlar dışında olumsuz bir yorum görmedim. Özellikle kadınlar kulübünde konuya yapılmış bir kaç yorum dikkatimi çekti ve sizinle de paylaşmaya karar verdim “Burada”.

https://www.kadinlarkulubu.com/forum/threads/kirpik-lifting-yaptiranlar-deneyimleriniz-neler.1061956/

Kirpik Lifting Fiyat (İstanbul, Ankara, İzmir)

Kirpik Lifting fiyatı tabi ki merak edilen en önemli noktalardan birisi konumunda ve bu konuda detaylı bir araştırma yaptım. Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da en yüksek kirpik lifting fiyatı 250 TL en düşük fiyatı ise 150 TL olarak belirlenmiştir.

Bu fiyat aralığını göz önünde bulundurarak rahatlıkla işlemi yaptırmak için herhangi bir güzellik merkezine gidebilirsiniz. Tabi gitmeden önce belirlediğiniz güzellik merkezi hakkında araştırma yapmayı ihmal etmeyiniz.

Bu yazımızda sizler için kirpik lifting nedir, kirpik lifting fiyat, kirpik lifting yaptıranlar, kirpik lifting nasıl yapılır ve zararlı mı gibi kirpik lifting ile ilgili merak edilen soruları yanıtladık. Yazımızı beğendiyseniz, Yüz Tipine Göre Kontür Nasıl Yapılır? adlı yazımızı da okumanızı öneririz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

 1. yağmur dedi ki:

  Benim bir arkadaşım İzmir’de kirpik lifting yaptırmıştı. Arkadaşımın kirpiklerine yanlış bir operasyon yapmışlardı ve kızın kirpikleri pıt pıt dökülmüştü. İçerikte yer verdiğiniz yorum kısmında belirttiğiniz gibi yanlış operasyon riski dışında kirpik kaldırma işleminin bir zararı yok diye biliyorum. Ancak ben yaptırmak istemem, çünkü işlem gördüğü için ilerleyen zamanlarda kirpiklerin dökülme ihtimali olabilir.