Makyaj Malzemelerinde Nasıl Seçim Yapılmalı: Rimel ve Allıkta Öne Çıkan Özellikler

05.04.2022
207
Makyaj Malzemelerinde Nasıl Seçim Yapılmalı: Rimel ve Allıkta Öne Çıkan Özellikler
Modelistlik Kursu

Makyaj, tüm dokunuşların özenle yapılması gereken bir işlem. Cilt tipi, ten rengi ve o günkü giyim tarzı başta olmak üzere birçok konu, makyaj malzemeleri seçiminde önemlidir. Özellikle yüz makyajında ön plana çıkan rimel, küçük bir fırça ile uygulanabiliyor. Rimelin yanında allık da, yüz makyajında harika bir görünüm ortaya koymasıyla, en çok tercih edilen makyaj malzemeleri arasında. Kadınların yüz makyajı için tercih ettiği allık ve rimel ürünlerinde seçim yaparken birçok konuya dikkat edilmesi gerekiyor. Rimel ve allık almayı düşünenler için önerilerimizi paylaştık.

Kusursuz Göz Makyajı İçin Doğru Rimel Seçimi

Göz makyajında en önemli dokunuşu ifade eden rimeller, hem içerdiği renklerle hem de doğru uygulamayla iyi sonuç verebilmekte. Kirpiklere hacim veren, bununla birlikte şeffaf yapıya sahip suya dayanıklı rimel modelleri son dönemde çok popüler. Yüz görünümünde göz ve kirpikler, en önemli bölge denebilir. Doğru bir rimel kullanımı, kirpikleri hacimli ve etkileyici bir konsepte sokabilir. Göz kapaklarına yapılan uygulamalar, doğru bir kalem seçimiyle gözün üstünde nemlendirici etkisi ortaya koyabilir. Etkileyici kirpiklere sahip olmanın ilk adımı, doğru maskara ve rimel seçimidir. Peki doğru göz makyajı için rimel nasıl seçilir? İlk olarak yapılması gereken, tercih ettiğiniz genel makyaj konseptiyle uyumlu bir renk seçimi yapmaktır. Rimel seçiminde, renklerin dışında form da önemlidir. Giyim tarzınızla ve o günkü tarzınızla uyumlu seçim de yapabilirsiniz.

Allıkla Makyaja Son Dokunuş

İddialı bir makyaj konseptinde allık en önemli parçalardan biri. Yüze doğal bir renk katmak ve iyi bir enerji vermek için tercih edilebilen allıklar, canlı ve dinamik bir cilt sunuyor. Allıklar, ciltte yarattığı etkiyle ön plana çıkan ürünler olmasından ötürü, allık seçiminde dikkatli olmak gerekmekte. Her şeyden önce cilt tonunuzla uyumlu allık seçimi yapmalısınız. Bununla birlikte, yanaklara hafifçe uygulanan allıkta kullanım da önemlidir. Yüzde hafif bir kırmızılık etkisi ile dikkat çekici bir konsept sunan allıkların çeşitleri de, seçim konusunda kafa karıştırabilir. Pudra allıklar toz allıktır ve çok popüler ürünler içinde yer alır. Likit allıklar kolay uygulanabilen allıklar olması nedeniyle tercih edilir. Jel allıklar yoğun kıvamlı makyaj malzemeleri içinde yer alırken kalem allık seçenekleri ise, bir yardımcı makyaj malzemesine ihtiyaç duymadan ciltte uygulanabilir.

Makyaj malzemeleri arasında en çok tercih edilen seçenekler içinde yer alan allık ve rimeller, iddialı bir görünüm ortaya koymak isteyenlerin tercihi. Makyaj malzemelerinde kaliteden ödün vermeyenlerdenseniz, rimel ve allık modellerinde MM Kozmetik dünyasında öne çıkan seçenekleri tercih edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Sosyal İçerik üreten, bilgi ve eğlence odaklı viral internet sitesi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.