Manyetik Kirpik Nedir? Manyetik Kirpik Nasıl Takılır?

12.07.2019
410
Manyetik Kirpik Nedir? Manyetik Kirpik Nasıl Takılır?
Modelistlik Kursu

Manyetik kirpik, bazı kadınlar ne yazık ki konusunda şanslı doğmuyor. Kirpikleri doğuştan kısa ve seyrek olanlar ya da ilerleyen zamanlarda kirpikleri dökülenler bunun için kirpiklerde çözüm arıyor. Ancak yapıştırmalı olan takma kirpikler, kirpik köklerine zarar veriyor ve var olan kirpiklerin de dökülmesine neden olabiliyor. Buna bir de takma kirpiklerin zor takılması da eklenince sorun giderek büyüyor. Kozmetik dünyası bu soruna da bir çözüm buldu.

Artık manyetik kirpik uygulaması sayesinde daha kolay takma kirpiklere sahip olabiliyorsunuz. Üstelik takılması da son derece kolay ve kendi kirpiklerinize zarar vermiyor. Manyetik kirpiği kullananlar üründen son derece memnun olduğunu söylüyor. İsterseniz takması ve kullanımı oldukça kolay olan manyetik kirpik hakkında biraz daha detaylı bilgi verelim.

Manyetik Kirpik Nedir?

Takma kirpikle aynı görünüme sahip olan ancak kullanımı ondan çok daha kolay alan manyetik kirpikler, aynı zamanda kendi kirpiğinize zarar vermediği için son derece sağlıklı ve kullanışlı. Son dönemlerde kozmetik sektörüne ilgi duyanlar tarafından çok merak edilen ve araştırılan manyetik kirpikler, aynı zamanda diğer takma kirpikleri oranla daha doğal görünümlü. Mıknatıslı kirpik olarak da bilinen bu takma kirpik sürü, alt ve üst ayrı ayrı hazırlanan iki farklı mıknatıslı parçadan oluşuyor.

Kirpiklerinizin çok seyrek olduğundan ya da kısa olduğundan şikayet ediyorsanız kesinlikle yapıştırma kirpikler yerine manyetik kirpikleri tercih etmeniz daha doğru bir karar olacaktır. Daha önce dünyada birçok ülkede kullanılan ancak son birkaç yıldır Türkiye’de de çok sık satılmaya başlanan bu ürünleri farklı mağazada satışa çıkıyor. Kullanımı çok kolay olan özellikle de doğal görünümü sayesinde kendi kirpiğinizden ayırt edilmeyen bu ürün, aynı zamanda makyaj yapmanıza da gerek bırakmıyor.

Manyetik Kirpik Nedir
Manyetik Kirpik Nedir

Çünkü kirpikleriniz o kadar dolgun ve gür görünüyor ki maskara kullanmanıza hiç gerek kalmıyor. Mıknatıslı kirpik kullananlar, genellikle yapıştırma kirpikleri oranla takılmasının da çok daha kolay olduğunu söylüyor. Şu anda birçok kadının ipek kirpik ya da kirpik lifting gibi uygulamalar yaptırmak yerine daha pratik olan manyetik kirpikleri kullanmayı tercih ediyor.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Manyetik Kirpik Nasıl Takılır?

Sahte kirpikleri uygulamak kolay değildir. Dağınık tutkal ve mükemmel yerleşimi bulmak için gereken el becerisi arasında, doğru şekilde yapmak neredeyse imkansız olabilir. Taktıktan sonra çıkarmak da emin olun bir o kadar zordur. Manyetik kirpikler ise diğer takma kirpikleri oranla çok daha kolay uygulanır. Aynı zamanda çıkarılması da bir o kadar kolaydır. Son yıllarda ünlülerin makyajını yapan birçok makyaj sanatçısı daha tutkalla yapıştırılan takma kirpikler yerine manyetik kirpikleri kullanmaya yönelmiştir.

Mıknatıslı takma kirpikler güzel bir kutunun içinde gelir ve kullanıma uygun şekilde hazırlanır. Her iki gözde kullanabilmeniz için kutunun içerisinde 4 kirpik bulunmakta ve bunların hangi göze takılacağı da belirtilmektedir. Alt ve üst olarak 2 parça takacağınız için parçalarını hangisinin alta geleceği de kutuda açıkça yazılır. Mıknatıslı kirpik nasıl takılır sorusu son dönemlerde bu kirpikleri tercih etmek isteyen kadınlar tarafından çok araştırılıyor.

Manyetik Kirpik Nasıl Takılır
Manyetik Kirpik Nasıl Takılır

Kutuda alt olarak belirtilen kirpiği ilk olarak alt bölüme yerleştirip, daha sonra diğer kirpiği üste koymanız gerekiyor. Mıknatıslı kirpiklerin uygularken en çok zorlanacağınız nokta ise burası. Çünkü ikisini aynı hizaya getirmek biraz zor olabiliyor. Ancak birbirine denk getirdiğinizde zaman içerisinde eliniz alışıyor ve daha kolay uygulamaya başlıyorsunuz. Ayrıca manyetik kirpikleri uygularken hangi kirpiğin hangi göze uygulanacağına dikkat etmeniz ve karıştırmamız gerekiyor. Çünkü bu kirpiklerin iki göz için ayrı yönleri var.

Manyetik Kirpik Mi, Mıknatıslı Kirpik Mi Daha Avantajlı?

Manyetik kirpik ve yapıştırma kirpik konusunda kadınlar zaman zaman tereddüt edebiliyor. Genellikle manyetik kirpikleri denk getirmemiz zor olduğunu düşünenler yapıştırma kirpik kullanmayı tercih ediyor. Manyetik kirpik kullananlar ise kesinlikle el alışkanlığı edindikten sonra, uygulamanın çok daha kolay olduğunu söylüyor. Aynı zamanda yapıştırma takma kirpikler kullanılan yapıştırıcı nedeniyle alerjik sorunlara ve göz sorunlarına neden olabiliyor. Yapıştırma kirpikler çıkartıldığı sırada kendi kirpiklerinizin kopmasına neden olabiliyor. Ancak mıknatıslı kirpikler de böyle bir durum yok. Yani takarken ya da çıkarırken kirpikleriniz de herhangi bir dökülme olmuyor. Mıknatıs ile uygulandığı için gözünüze herhangi bir zarar vermiyor ve alerjik reaksiyona da neden olmuyor. Bu da göz sağlığı içim büyük önem taşıyor. Yapıştırma kirpiklere oranla daha kullanışlı ve sağlıklı  bir seçenek gibi görünüyor.

https://www.youtube.com/watch?v=h53PfNzK3nE

Manyetik Kirpik Kullananların Yorumları

Manyetik kirpik yorumları genellikle olumlu yönde. Özellikle takma kirpik kullanırken yapıştırma sorunu yaşayanlar için sürekli düşünülen manyetik Kirpiklerin el alışkanlığı edindikten sonra takılmasının oldukça kolay olduğu ifade ediliyor. Bazı kullanıcılar kirpik yapıştırıcısına oranla tutuşunun daha güçsüz olduğunu da söylüyor. Ancak tutuşunun hafif olması aslında kirpikleri korumak için. Çünkü çıkartırken zorlanmıyorsunuz ve kendi kirpiklerinize de zarar vermiyorsunuz. Zaten manyetik kirpiklerin en önemli avantajı da bu.

Çok abartılı şekilde dolgun olmamaları sayesinde sadece özel zamanlarda değil günlük hayatınızda da kolaylıkla kullanabilirsiniz. Genellikle kullanıcılar doğal durmasını ve kirpiklere zarar vermemesini sevdiklerini söylüyor. Ancak bazı kullanıcılar yapıştırma kirpikleri daha çok tercih edebileceklerini de ifade ediyor. Çünkü tutulu hafif olduğu için gün içerisinde düşme ihtimali de olabiliyor. Elbette ipeksi dokuya sahip olan bu kirpikleri güzel bir markadan satın alırsanız bu düşme sorunu da ortadan kalkabilir.

En önemli avantajı ise manyetik kirpiğin son derece uzun ömürlü olması. Çünkü yapıştırma kirpikleri sadece bir defaya mahsus kullanabiliyorsunuz ama manyetik kirpik her defasında çıkartılıp yeniden takılabiliyor. Bu konuda hem maliyeti de düşürüyor diyebiliriz. Defalarca kirpik almaya gerek kalmadan sadece bir defa satın alıyor ve uzun süre yeniden takabiliyorsunuz.

Manyetik Kirpik Nereden Alınır?

Manyetik kirpiği gratis gibi kozmetik ürünleri satan birçok firmada bulunuyor. Aynı zamanda tercih ettiğiniz yoğunluğa göre farklı markalara ait ürünleri de buralarda bulabilirsiniz. Gratis, Watsons, Rossman gibi mağazalardan mıknatıslı kirpik alabileceğiniz gibi online satış yapan kozmetik sitelerinden de ürüne ulaşabilirsiniz. Ancak online sitelerden alışveriş yaparken biraz dikkatli olmanızı ve doğru ürün seçtiğinizden emin olmanızı tavsiye ederiz. Çünkü ürünü görerek almayacaksınız da internette gördüğünüz ürünler yanıltıcı olabilir. Bu şekilde yüzün ön planında olan ürünlerin kalitesini anlamak için görerek almak gerekir. Aksi halde gelen mıknatıslı kirpik yüzünüze uymayabilir ve sorunlar yaşayabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=d0dSluN_4Tw

Manyetik Kirpik Fiyatları

Mıknatıslı kirpik fiyatları da herkes tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. Şu anda Gratis ve Watsons gibi mağazalarda bulabileceğiniz ürünler 40 TL civarında bir fiyatla satışa çıkarılıyor. Ancak buralarda bulabileceğiniz ürünler orta kalitede oluyor. Yani daha kaliteli ürün almak istiyorsanız daha kaliteli kozmetik mağazalarında bakmanız gerekiyor. Elbette o ürünlerin fiyatı da oldukça yüksek oluyor. Ancak kullanıcı yorumlarına göre gratis gibi kozmetik mağazalarında satılan ürünlerde son derece kaliteli ve kullanışlı. Yani gönül rahatlığı ile bu ürünleri de satın alabilir ve kullanabilirsiniz. Bugüne kadar ürünlerin kalitesi ile ilgili yapılan herhangi bir şikayet bulunmuyor.

Kirpik hakkında vereceğimiz bilgiler bu kadardı. Cilt bakımı yazılarımıza bakmanızı tavsiye ederim.

Ürün hakkında detaylı bilgilere bu linkten ulaşabilirsiniz. cimri.com/miknatisli-kirpik

Ayrıca bknz: Microblading Sonrası Kabuklanma Problemi

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.