İnek sütünden dört kat daha faydalı olduğu kanıtlanan hamamböceği sütü!

30.05.2022
285
     İnek sütünden dört kat daha faydalı olduğu kanıtlanan hamamböceği sütü!
Modelistlik Kursu

İnek sütünden dört kat daha faydalı olduğu kanıtlanan hamamböceği sütü! Hindistan’da Kök Hücre Biyolojisi ve Rejeneratif Tıp Enstitüsü’nde araştırma yapan bilim adamlarından şok edici bir açıklama geldi. Araştırmacılar, hamamböceği sütünün inek sütüne oranla dört kat daha çok yararlı olduğunu kanıtladılar.

Bilim insanları, günümüzde gittikçe ilerleyen gıda krizine çözüm bulmak üzere çalışmalar yapmaya devam ediyor. Hindistan’da yapılan bir çalışma ise oldukça dikkat çekiciydi.

Günümüzde süt sadece ineklerden elde edilmiyor. Soyadan bademe, fındıktan hindistan cevizine bir çok farklı kaynaklardan süt yapılabiliyor. Şimdi bir de hamamböceği sütü çıktı! İneklerden elde edilen süt, dünya çapında her Yıl 750 milyon ton ve aynı zamanda bu miktarın tüketimi de yapılıyor.

       Hamamböceği Sütü

      Gazeteci-yazar Muhammed Ragıp Çalık’ın bir bilim dergisine yazdığı yazıya göre, Hindistan’daki Kök Hücre Biyolojisi ve Rejeneratif Tıp Enstitüsü’ndeki  bilim insanları yaptıkları araştırma sonucunda, hamamböceği sütünün inek sütünden dört kat, manda sütünden ise üç kat daha çok doyurucu olduğunu tespit ettiler. Fakat  sütün sağılması mümkün olmadığı için, sütü çoğaltmanın farklı yollarını arıyorlar. Bunlardan bir tanesi şimdilik kristaller aracılığıyla çoğaltmak.

        Güzel Bir Protein Takviyesi 

       Yapılan bu çalışma üzerine açıklamalar yapan araştırmanın başyazarı Ramaswamy: “Eğer kalori bakımından yüksek yiyeceklere ihtiyacınız varsa, aradığınız şey süttür ve hamamböceklerinde bulunan süt, harika bir protein takviyesi olabilir.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Diğer içerikler

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.