Hydrafacial Nedir?

21.01.2022
333
Hydrafacial Nedir?
Modelistlik Kursu

Günümüz şartlarında pek çok kadın ve erkeğin yaptırdığı cilt bakımında hydrafacial kullanılarak yapılır. Günümüz teknolojisiyle birlikte ciltte meydana gelen lekelenme, akne, siyah leke gibi sorunların giderilebilir olması için oldukça etkilidir. Hydrafacial başlığındaki özel fonksiyonların kullanılarak cildin daha sağlıklı ve daha parlak olmasını sağlar.

Kişiye zarar verme, ağrı hissetme durumu olmadan kullanılan cihazdır. Kullanılan cihaz başlığında birden fazla içeriği barındıran ve cilt hassasiyetine göre ayarlanabilir olmasıyla birlikte özel olarak tasarlanmıştır.

Yaş fark etmeksizin, kadınların ve erkeklerin başvurduğu cilt bakımında etkili sonuçların alınmasını ve cildin temizlenmesini sağlayan birden fazla uygulama vardır. Fakat son dönemlerde sıklıkla tercih edilmekte olan hydrafacial farklı fonksiyonları kullanılarak cilt kusurlarının giderilmesi sağlanır.

Hydrafacial Uygulaması Nasıl Yapılır?

Öncelikli olarak cildin kirlerden arınması ve daha etkili sonuçlar alabilmek adına derinlemesine temizlik yapılır. Cilt yeterince temizlenip, kirlerden arındıktan sonra asit peeling yapılır. Burada kir, yağ, ölü deri gibi kalıntıların ortadan kaldırılması sağlanır.

Daha sonra serum uygulamasına geçilerek; vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin takviyesi yapılır. Cilt nemlendirildikten sonra LED ışık uygulamasıyla birlikte lifting etkisi sağlanarak, cilt uyarılır.

Hydrafacial Hangi Aşamaları Uygulanır?

Yapılacak olan hydrafacial uygulaması, beş farklı aşamadan oluşur. Bunlar; derinlemesine cilt temizliği, asit peeling, serum takviyesi, derinlemesine nemlendirme ve LED ışık uygulaması olarak ele alınır.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
Hydrafacial Faydaları

Hydrafacial Faydaları

Hydrafacial Faydaları Nelerdir?

Aşamalarında yer alan LED ışık uygulamasıyla birlikte cilde lifting etkisi sağlayarak kolajenin üretilmesini sağlar. Cilt uyarılır ve eskiye göre daha parlak olması sağlanır. Cilt temizliği ve bakımı yapılarak daha parlak bir cilt yapısına sahip olunur. Cilde zarar vermez ve her cilt tipine uygun olacak şekilde ayarlanabilen özel fonksiyonları mevcuttur.

Hydrafacial Neden Tercih Edilmelidir?

Çevresel ve genetik faktörlerden kaynaklı olarak zarar gören cildin eskiye göre daha canlı ve sağlıklı olması için tercih edilir. Pek çok uygulamayı içinde barındırır ve cildin ihtiyaç duyduğu serumların takviyesi gerçekleştirilir. Düzenli olarak yapılması durumunda cilt tonunda açılma olur ve daha genç görünüm elde edilir.

Hydrafacial Fiyatları

Fiyatlandırma bilgisi, işlemin yapılacağı merkeze göre değişim gösterir. Bundan dolayı işlem öncesinde güzellik merkezlerinin araştırılması ve bilgi alınması gerekir. İletişim bilgilerinden irtibata geçerek, güncel fiyat bilgisi öğrenilebilir.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Uzman dermatologlar tarafından yapılması büyük önem taşır. Cilt temizliği yapılarak işleme başlanır. İkinci aşamada kirden ve yağdan arınan cilde peeling yapılır. Böylelikle ölü hücrenin ortadan kaldırılması ve yeni hücrenin oluşması sağlanır. Üçüncü aşamada buhar uygulamasına geçilir. Böylelikle gözenekler açılır ve cilt daha yumuşak hale gelir. Dördüncü aşamada vakum ile komedon presten yardım alarak burada yer alan siyah noktaların giderilmesi sağlanır.

Cilt tekrardan temizlenir ve cildin ihtiyaç duyduğu vitaminlerin serumla takviyesi gerçekleştirilir. Son olarak maske uygulamasına geçilerek cildin sakinleşmesi için yüzde bekletilir. Cilt daha sakin ve pürüzsüz hale gelerek cilt temizliğinin son aşaması yapılır. Cilt bakımı uygulaması yüzü nemlendiren kremin sürülmesiyle birlikte sonlandırılır.

Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Uzman dermatologlar tarafından güzellik salonunda yapılması uygun görülür. Yapılma aşamasına göre doğru yapıldığından emin olmak gerekir. Aksi durumlarda cilt temizliği ve bakımından istenilen sonuç alınamayabilir. Düzenli olarak yapılan cilt bakımında istenilen doğru sonucun alınması mümkündür.

Cilt Bakımı Faydaları Nelerdir?

Cilt tipi, kişiden kişiye değişim gösteren bir durumdur. Bu yüzden işlem öncesinde cilt tipi belirlenerek uygun olan solüsyon, krem ve bakım yapılır. Kişiye zarar vermez. Genelde hastanın konforlu ve acısız olarak yaptırdığı tedavi yöntemidir. Kişinin isteği üzerine herhangi bir zaman diliminde yapılabilir. Düzenli yapılması durumunda cilt tonunda açılma olur.

Cilt Bakımı Kaç Seans Olmalıdır?

Ciltteki hasar durumu hastadan hastaya değişim gösterebilir. Bu yüzden bazı hastalar için seansa farklılığına gidilebilir. Cildinde çok fazla lekelenme ve hasar olan kişiler için düzenli aralıkla 4-6 seansın yapılması uygun görülür. Alınan sonuçlara göre bu durum değişim gösterebilir.

Cilt Bakımı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yapılan cilt bakımı sonrasında kesinlikle ilk 14 saatlik süreçte işlemin yapıldığı bölgeye su değmemeli. Aksi durumlarda yüze sürülen serumlar ve yapılan bakımların etkisini görmeden başarısız sonuçlar alınmasına sebep olur.

Cilt Bakımı Uygulama Çeşitleri Nelerdir?

Güzellik salonlarına göre bu konu değişim gösterebilir. Fakat bakıldığı zaman cilt bakımı uygulaması çeşitlilik gösteren bir tedavi yöntemidir. Casmara maske, eyecell, klasik cilt bakımı, oksijenli cilt bakımı, kimyasal peeling, Jetpeel gibi çeşitleri mevcuttur.

Cilt Bakımı Fiyatları 2022

İşlemin yapılacağı güzellik merkeziyle iletişime geçilmesi ve bilgi alınması gerekir. Çünkü burada fiyatlandırma bilgisi merkezlere göre farklıdır. Yapılacak cilt bakımı uygulaması çeşidi ve güncel fiyat bilgisi için iletişim bilgilerinden irtibata geçebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.