Dermapen Nasıl Uygulanır?

17.05.2019
504
Dermapen Nasıl Uygulanır?
Modelistlik Kursu

Dermapen, bir cilt tedavi yöntemidir. Kozmetik tedavileri dünyası, farklı cilt sorunlarını gidermek için tasarlanmıştır. Kozmetik dünyasının farklı ürünler ve cilt tedavileriyle dolu dünyasında dermapen uygulaması da yer alır. İnsanlar görüntüleri için gibi çok endişelenirler, çoğu kozmetik şirketi de insanların görünüşlerini iyileştirmelerine yardımcı olmak için her türlü kaynağı geliştirmektedir.

Bazı cilt tipleri, yalnızca cilt losyonları veya yüz kremleriyle tedavi edilemez. Bu nedenle, teknolojideki en son gelişmeler sayesinde, en ağır vakalarla başa çıkmak için farklı motorlu cerrahi aletler tasarlamak için teknolojiden faydalanılmaktadır.

Son yıllarda bu tür tedaviler trendy hale geldi çünkü aşırı akne ve sivilce vakalarına, güneş lekeleri ve koyu lekeler gibi cilt hiperpigmentasyonuna  ve hatta yara izlerine çözüm sunar.

Dermapen yaptıranlar blog yazılarını okudum ve gerçekten etkili bir yöntem olduğunu gördüm. Dermapen yaptirdim diyen kişiler bu cilt tedavi yönteminden oldukça memnun. Ben de sizler için bu yöntemin ne olduğunu, ne işe yaradığını, hangi cilt sorunlarını tedavi ettiğini araştırdım. Keyifli okumalar…

dermapen nedir

Dermapen Nedir?

Dermapen bir profesyonel cilt bakımı yöntemidir. Tanım olarak dermapen; 12 mikro iğneli, tek kullanımlık bir iğne ucu kartuşuyla çalışan motorlu bir cerrahi alettir. Bu tür bir cihaz, profesyonel bir ortamda ve eğitimli bir uygulayıcı tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Bu mikro-iğneleme cerrahi aleti; dudak kırışıklıkları, genel cilt tonunun iyileştirilmesi, gözenek görünümünün yok edilmesi, melazma ve cilt lekeleri yani hiperpigmentasyon gibi farklı tipte cilt sorunları ile başa çıkmak için kullanılır. Yüz kırışıklıkları, ince çizgiler ve sivilce izlerinde de kullanılır. Boyun çizgileri ve dekolte bölgesindeki yaşlılık belirtilerinin giderilmesi için de bu yöntemden yararlanılabilir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bu tip bir teknolojinin arkasındaki teori, cilt üzerinde küçük bir yara oluşturarak, kolajenle dolu yeni bir hücre oluşturmak ve bunun tepki vermesini sağlamaktır. Tedavi türüne bağlı olarak, cilt derinliği 0,25 ile 2,5 mm arasında değişebilir. Yararları iğne penetrasyonunun derinliğine bağlıdır. Yani iğne cildin alt katmanlarına ne kadar çok ulaşırsa ve derine inerse, o kadar etkili olur. Çoğu zaman, bu tür tedaviler sadece cilt bakım ürünlerinin penetrasyonunu arttırmak veya maksimum emilim ve cilt temizliğini sağlamak için kullanılır.

Tedaviler çok çeşitli olduğu ve sonuçları çok farklı olduğu için, dermapen mutlaka sertifikalı bir estetisyen tarafından yapılmalıdır. Bu cilt bakımı uygulaması hijyenik koşulların sağlandığı bir klinik ortamında gerçekleştirilmelidir. Ayrıca uygulama yaptırmadan önce mutlaka cihazın FDA onaylı olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Çünkü piyasada birçok sahte cihaz bulunuyor. FDA, Amerika Birleşik Devletleri’nin Sağlık Bakanlığı’na bağlı olan ve kozmetik cihazlar ile ürünlerden sorumlu bir bölümüdür. Dermapen, Amerika’da icat edilen bir cihaz olduğu için buna çok dikkat edilmesi gerekir.

Her ne kadar bu yöntem daha çok yüz bölgesi için kullanılsa da, vücudun farklı bölgelerinde de başarıyla kullanılabilir. Örneğin, birçok estetisyen bu yöntemi, mide, basen veya uyluk bölgelerindeki çatlakları tedavi etmek için kullanır.

dermapen faydaları

Dermapen Faydaları Nelerdir?

Güzellik uzmanlarına göre, bu tek kullanımlık mikro-iğneleme sisteminin kullanılması diğer daha yaygın sistemlere göre daha faydalıdır. Dermapen, çapraz enfeksiyon risklerini azaltır. Bu ugulama, ciltteki iyileşme hızını arttırır. Diğer manuel sistemler çok daha uzun sürer. Bu yöntem, farklı cilt tipleri ve cilt sorunlarına uyarlanabilir ve konforludur.

Estetisyenler, ihtiyaç duyulan sorunlu alanın büyüklüğüne göre farklı çalışmalar yapabilirler. Daha küçük veya daha büyük bölgelerde çalışabilirler. Ciltteki çeşitli sorunlardan kaynaklanan ağrı ve rahatsızlık büyük ölçüde azalır. Diğer cilt bakım yöntemlerine göre daha hafif bir uygulama süreci vardır. Gereksiz lazer tedavilerini önlemeye yardımcı olur. Ayrıca bu yöntem, ayarlanabilir iğne derinliği sağlar.

kırışıklık dermapen

Kırışıklıklar İçin Dermapen

Bu yöntem, cildin zamanla bozulması nedeniyle, tedavi için gerekli olan rejim önleyici bir protokoldür. Bu uygulama, Kolajen İndüksiyon Terapisi olarak da bilinir. Bu yöntem, cildi canlandırmanın ve uyarmanın en etkili yoludur, böylece cilt tamamen yenilenir.

Kolajen ve elastinin uyarılması, kırışıklıklar, ince çizgiler ve kaz ayakları dahil olmak üzere tüm yaşlılık belirtilerinin ve cilt kusurlarının görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Geleneksel cilt gençleştirme tedavilerinden farklı olarak, bu yöntemde, ısı veya ışık kullanılmaz. Bu nedenle yüzde 100 güvenli kabul edilir.

dermapen akne tedavisi

Yara İzleri İçin Dermapen

Bu cilt bakım yöntemi, kontrollü mikro yaralanmalar üreten küçük iğnelerle donatılmıştır. Bu mikroskobik yaralanmaların yaratılması yara oluşumuna yol açmaz ancak sonuçta kistik sivilce ve ameliyatların neden olduğu yara izleri gibi lekeleri yumuşatır.

Bu uygulamanın yararları arasında, yaşlanma belirtileri ve ciltteki lekeleri yok etmek yer alır. Fakat hepsi bu kadar değildir. Bu mikro iğneleme yöntemi, cildin, uzun vadeli sonuçlar elde etmek için vitaminleri ve mineralleri de etkili bir şekilde emmesini sağlar. Başka bir deyişle, uzun yıllar boyunca pürüzsüz ve güzel bir cilde sahip olursunuz.

dermapen leke tedavisi

Dermapen ile Leke Tedavisi

Hiperpigmentasyon, cilt tabakası boyunca düzensiz melanin üretimi nedeniyle oluşur. Melaninin fazla üretildiği her yerde, koyu lekeler ve güneş lekeleri belirir. Melanin oluşumundaki bu düzensizlik sivilce, kesikler, güneş yanığı gibi cilt sorunlarına neden olabilir. Bu koyu lekeler, çok inatçıdır ve doğal olarak kaybolmaz aksine zamanla daha belirgin hale gelir. Bunun arkasındaki neden, cilt yaşlandıkça yeni hücreler üretmeyi bırakmasıdır. Eski hücreler zamanla ciltte birikir ve cildin çok mat görünmesine neden olur.

Mikro iğneleme yöntemi, eşit şekilde hizalanmış birkaç küçük iğne içeren bir kalemin kullanılmasıyla yapılır. Kalem, mikro iğnelerle, cildin farklı noktalarına kolajen enjekte etmek için kullanılır. Buna kolajen indüksiyon tedavisi de denir çünkü ciltte açılan küçük yaralar, cildi iyileşme sürecini başlatmaya zorlayan yüzey kanamalarına neden olur. Eski cilt tabakası kurumaya başlar ve bir hafta içinde soyulur. 10 ile 14 günlük bir süre zarfında, yaraları kapatan yeni bir kolajen cilt tabakası oluşur. Bu yeni cilt tabakasından koyu lekeler ve güneş lekelerinden hiçbir iz kalmaz.

Hem epidermisin hem de derinin dermis katmanlarının koyu lekeleri, mikro iğneleme yardımı ile azaltılabilir. Mikro iğneleme prosedürü, her seans arasında 4-8 hafta aralıklarla, 4-6 seans uygulanması gerekir. Cilt, ilk seanstan sonra bu medikal cilt bakım yöntemine yanıt vermeye başlar. Tüm seansların sonunda cilt gençleşir, sıkılaşır ve lekesiz bir cilde kavuşursunuz.

Koyu renkli lekeler için dermapen en iyi tedavi yöntemidir çünkü kimyasal madde içermez ve vücudun doğal olarak kendini iyileştirmesine neden olur. Hiçbir yan etkisi yoktur ve sonuçları uzun süre dayanır. Üstelik tüm cilt tipleri için etkilidir.

dermapen öncesi sonrası

Dermapen Öncesi Sonrası

Dermapen cilt bakım yöntemini deneyenlerin birçoğu oldukça memnun. Ben henüz denemedim fakat birçok arkadaşım tavsiye etti. Özellikle ciltteki koyu lekeler, güneş lekeleri, siyah noktalar ve sivilce izlerini tamamen yok ettiğini söylediler. Cildin doğal ışıltısını geri kazandıklarını, cildin pürüzsüz hale geldiğini ve sağlıklı hale geldiğini belirttiler.

Dermapen Video

Buradan dermapen cilt bakım yönteminin nasıl uygulandığı ile ilgili videoyu izleyebilirsiniz. Böylece bu yöntemi denemeden önce nasıl yapıldığı ile ilgili fikir sahibi olabilirsiniz.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca, Procsin Cilt Bakım Yağı Ürün İncelemesi bulunan yazımızı da okumanızı öneririz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.