Estetisyen Kursları Hakkında Bilgiler

29.03.2021
354
Estetisyen Kursları Hakkında Bilgiler
Modelistlik Kursu

Estetisyen kursları estetisyenlerin yetiştirildiği merkezlerdir. Günümüzde estetik yapan merkezler fazlasıyla tercih edilmektedir. Bu nedenle güzellik merkezlerinin artmasının yanı sıra konusunda uzman eleman açığı da ortaya çıkmaktadır. Estetisyen, kişilerin hem cilt hem de vücut sağlığı için birtakım tedaviler uygulayan kişilerdir. Güzellik sektörünün vazgeçilmez çalışanları olan estetisyenler  kişisel bakımlar ile cilt ve vücut bakımı yaparlar. Epilasyon, depilasyon, makyaj, masaj gibi hizmetler vermektedirler.

Bu becerileri kazanmak isteyen kişilerin estetisyen kursu olarak adlandırılan eğitim programlarına katılmaları gerekir.

Estetisyenlik Kursu
Estetisyenlik Kursu

Estetisyenlik Kursu

Sektöre ilgi çok fazladır. Bu durum estetisyenlere olan ihtiyacı da arttırmıştır. Kaliteli eleman açığı da çok olduğundan bu kurslara katılmak isteyenler de çok tur. Tüm yurtta estetisyen kurslarına rağbet artmıştır.

Estetisyen olmak için estetisyenlik kurslarına kayıt yaptırarak sertifika almak gerekiyor. Kurs bitiminde kişilere Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı belge verilmektedir. Bu belge ile birçok güzellik salonunda iş bulma ya da iş yeri açma imkanınız bulunuyor.

Günümüzde güzellik sektörü çok fazla ilgi görmektedir. İnsanlar her zaman bakımlı ve güzel görünmek istemektedirler. Kurs programlarına katılanlar hem teorik hem de pratik eğitimler alarak kişilerin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktadırlar.

Estetisyenlik Kursunda Neler Öğrenilir?

Kurs programlarında verilen eğitimler oldukça geniştir. Kozmotoloji, tıbbi ve kozmetik terimler, hijyen, anatomi, deri bilimi, cilt bakımı, cilt analizi ve cilt tipleri, kullanılan ürünlerin içerikleri, epilasyon, selülit masajı, depilasyon, boyama, el ve ayak bakımı, boyama, bölgesel incelme, sağlıklı beslenme, leke tedavileri, mesleki İngilizce, Fransızca gibi daha birçok eğitimler verilmektedir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
Profesyonel Estetisyenlik Kursu
Profesyonel Estetisyenlik Kursu

Profesyonel Estetisyenlik Kursu

Estetisyenlik eğitimleri sonrasında ileri seviye master eğitimleri alarak bu konuda uzmanlaşabilirsiniz. İleri derece eğitim alan ve MEB onaylı IPL Foto Epilasyon Sertifikası alan kişiler hastane, tıp merkezi, polikliniklerde lazer gibi cihazları kullanarak kurum ve kurulularda çalışabilirler.

Estetisyenlik Kurs Fiyatları

Kurs fiyatları verilen eğitim programına, süresine göre farklılıklar göstermektedir. Başlangıç ve uzmanlık adına sınıflar bulunmaktadır. Kurs bitiminde iş bulmak hiç de zor olmayacağından kurs için ödenen meblağların ne kadar düşük olduğu görülmektedir. Birçok kurum ve kuruluşta iş bulabilir ve güzel bir maaş ile iş hayatına atılabilirsiniz.

İSMEK Estetisyen Kursu

İsmek estetisyen kursu ile hayalinizdeki güzellik uzmanı olma şansına sahip olmak mümkündür. Tamamen ücretsiz bu kurs ile uzmanlık seviyenize göre kurs alma imkanı sunulmaktadır. Ücretsiz olan kursun bitiminde kursiyerlere sertifika verilmektedir. İsteyenler Milli Eğitim Bakanlığından verilen bu sertifika ile çalışarak öğrendiklerini para kazanma için kullanabilmektedirler. Cilt bakım, epilasyon, masaj gibi bir çok dalda eğitim görerek konusunda uzman kişiler olunur.

 Bunların dışında İleri düzeyde eğitim almak isteyenler içinde uzun süreli eğitimler verilmektedir. Profesyonel olmak için hazırlanan özel sınıflar bulunmaktadır. İşin uzmanlarından alacağınız bu eğitim için sabır ve özveri gerekmektedir. Klasik eğitimlerin yanı sıra detaylara inilerek öğrenim tamamlanmaktadır. Örneğin; Epilasyon için özel kıl teknikleri bilinmeli büyüme evreleri göz önüne alınmalıdır. Yapılacak oda da ışık ses gibi faktörlere önem verilmesi gerektiği bilinmektedir. Cilt bakımı içinse cilt yapısını bilmek gereklidir. Bunun içinde cilt çeşitlerini bilmek önemlidir. Bu konuların hepsini öğrenmek isteyen herkes hemen kaydolmalıdır.

Halk Eğitim Estetisyen Kursları

 Estetisyen kursu birçok kurstan farklı olup hem teorik hem de uygulamalı olarak öğrenilmesi gereklidir. İleride meslek olarak yapmayı düşünen herkes mutlaka bilgi donanımı yanında uygulamalı olarak da öğrenmelidir. Günümüzde güzellik merkezlerinin artması ile konusunda uzman kişilere ihtiyaç duyulmaktadır. Halk Eğitim Merkezlerine gelerek ücretsiz kayıt olma imkanına sahip olunduğu gibi kısa sürede mesleğin detayları öğretilmektedir. Kurs bitiminde alınan sertifika ile iş kapısı açılmış olmaktadır.

Estetisyen Kursları hakkındaki yazımızı beğendiyseniz Binicilik Kursu hakkında bilgiler verdiğimiz yazımızı da okumak isteyebilirsiniz.

Bizi pinterest ten takip edebilirsiniz. https://tr.pinterest.com/sosyola/

YAZAR BİLGİSİ
5 yıldır yazarlık yapmaktayım. Yazmayı ve araştırmayı çok seviyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.