Gıdı Sarkması Neden Olur? Gıdı Eritme Hareketleri İşe Yarıyor mu?

12.07.2019
441
Gıdı Sarkması Neden Olur? Gıdı Eritme Hareketleri İşe Yarıyor mu?
Modelistlik Kursu

Gıdı sarkması nedir, gıdı neden olur, gıdık eritme hareketleri işe yarıyor mu? Bunlar, gıdı sarkması yaşayan kişiler tarafından sıklıkla aranan sorulardır. Gıdı sarkması, gıdı neden olur sorularına öncelikle değinelim. Gıdı sarkması, özellikle kadınlarda ilerleyen yaşlarda ortaya çıkan ve oldukça rahatsız edici estetik sorunlardan biridir. Genellikle aşırı kilo alımı ve yaşın ilerlemesi ve bu sarkmasının en önemli nedenleri arasında gösterilir. Türkiye’de “gıdık eritme hareketleri işe yarıyor mu?” diye araştıran ve bu konudan şikayetçi olan kadın sayısı ise ortalamanın bir hayli üstünde. Ülkenin kadın nüfusunun neredeyse yarısı gıdı sarkması problemi yaşıyor. Peki, gıdık neden oluşur? Kolay gıdı eritme yöntemleri nelerdir? Gıdık sarkması problemi ile baş etmeye çalışan takipçilerimiz için bu konuyu detaylı şekilde Araştırdık. İşte gıdı neden olur, gıdık nasıl eritilir ve gıdı sarkması için egzersiz önerileri…

Gıdı Nedir? Gıdı Neden Olur?

Vücutta kolajen üretimini yaş ilerledikçe giderek azalır ve bu durumda da cilt elastikiyetini kaybeder. Kadınlarda özellikle boyun bölgesinde kolajen üretiminin azalması nedeniyle deformasyon oluşur. Boyun altında sarkan bölge gıdı sarkması olarak adlandırılır. Aynı zamanda fazla kilolu insanların spor yapmadan düzensiz bir şekilde kilo vermesi de sarkmasının önemli nedenlerinden biridir. Çünkü fazla kilolu insanlar hızla kilo verip vücudumdaki yağları eritmeye başladığında bunu sporla desteklemezse vücudunun her yerinde sarkma meydana gelebilir.

Genellikle insan var aşırı kilo aldıklarında ilk olarak gıdı bölgesinin yağlandığı fark edilir. Aynı şekilde hızlı kilo vermenin sonucunda da gıda bölgesindeki sarkmalar net olarak ortaya çıkar. Gıdı sarkmasının nedenleri arasında gösterilebilecek olan hızlı kilo verme sırasında mutlaka bu da egzersizleri yapmak ve bu bölgeyi sıkılaştırmak gerekir. Elbette sarkmasının nedenleri sadece bunlardan ibaret değildir. Çevresel faktörler, sağlıksız beslenme, düzensiz yaşam, genetik faktörler de gıdı sarkmasına yol açabilir. Böyle durumlarda mutlaka önlem almak ve yapılacak burada egzersizleri ile bu sorunu ortadan kaldırmak gerekir.

Gıdı Sarkması Neden Olur

Gıdı Sarkmasının Çözümleri

Aslında maddi durumunuz iyiyse gıdı sarkmasından kurtulmak için kolay yöntemleri deneyebilirsiniz. Öncelikle gıdı germe ameliyatı bu konuda sizin için en kolay çözüm olacaktır. Ancak bu operasyonun oldukça maliyetli bir operasyon olduğunu unutmamak gerekir. Eğer maddi durumunuz iyi ise ve bu konuda hızlı çözüm arıyorsanız kesinlikle bu yöntemi deneyebilirsiniz. Operasyon oldukça hızlı ve kolay bir şekilde yapılmaktadır. Çene altından ya da kulak arkasından açılan bir kesiyle buradaki fazla olan yağ ve cilt alınır daha sonra da germe işlemi uygulanır.

Boyun germe ameliyatı adı da verilen bu estetik operasyon sonrasında oluşan ödem ve morluklar 10 gün içerisinde ortadan kalkar. Aynı zamanda iz kalacak mı konusunda tereddüt etmenize gerek yok, bugüne kadar binlerce kişi bu operasyonu geçirdi ve ameliyat sonrası herhangi bir iz kalmadı. Fakat başta da belirttiğimiz gibi operasyonun maliyetinin biraz yüksek olduğunu unutmamak gerek. Gıdı eritme yöntemleri arasında ameliyata göre daha zor ama maliyetsiz olan diğer bir yöntem ise gıdı egzersizleri yapmak.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
Gıdı Sarkmasının Çözümleri
Gıdı Sarkmasının Çözümleri

Genellikle ilk aşamalarda bu egzersizler işe yarıyor fakat ilerleyen gıdı sarkmaları konusunda egzersizle sonuç almak neredeyse imkansız gibi görünüyor. Bu nedenle önce bir doktora başvurmak ve muayene olmak daha sonra da durumun ciddiyetine göre karar vermek gerekiyor.

Evde Yapılabilecek Gıdı Egzersizleri

Gıdı sarkması konusunda erken önlem almak ve evde bazı egzersizler yapmak istiyorsanız, sizler için bazı gıdı egzersizleri hazırladık. Ancak başta da belirttiğimiz gibi boyun egzersizleri sadece başlangıç aşamasında yapmanız tavsiye ediliyor. Çünkü ilerleyen kısaltmalarında operasyondan Başka bir seçenek bulunmuyor.

Somurtma Egzersizi

Günde 20 defa tekrarlamanız gereken bu egzersizi yaparken ayakta durmanız ve alt dudağı dışarıya çıkararak 5 dakika boyunca 10 saniye aralıklarla somurtmanız gerekiyor.

Çene Kaslarını Esnetmek

Ben de 8 10 tekrar olacak şekilde çene kaslarını ön ve arkaya içerek esnetmek de gıdı sarkması için çözümlerden biri oluyor.

Kepçe Egzersizi

Gıdı eritmenin en hızlı yolları arasında sayılabilecek başka bir egzersiz ise ağzımızı açarak az dişlerinizin üzerine doğru çekmek ve bu sırada da kafayı aşağıya doğru hareket ettirmek. Günde 5 defa tekrarlanması gereken bu hareket gıdı bölgesinin sıkılaşmasına yardımcı oluyor.

Gıdı Sarkmasını Önleyen ve Gıdı Sıkılaştıran Maskeler

Gıdı eritme kadınlar kulübü gibi kadınların ağırlıklı olduğu ve paylaşımlar yaptığı sitelerde de en çok konuşulan konulardan biri. Böyle platformlarda bu konuda tecrübeli olan kadınlar birbirlerini tavsiyelerde veriyor. Egzersizleri desteklemek için gıdı bölgesine yapabileceğiniz maske tarifleri ne de oralardan derledik;

Gıdı Eriten Maske Tarifi

Gıdı sarkması sorunu yaşayan kadınlar gıda eriten kürler sayesinde daha etkili ve hızlı sonuçlar olabilirler. Ancak bu kürleri uygularken egzersizlerle desteklemeyi unutmamak gerekir. Aynı zamanda maskeyi uzun süreli kullanmalı ve kısa sürede sonuç beklemelisiniz. Düzenli olarak kullanmanız durumunda gıdı bölgesindeki sarmanın ortadan kalktığını ve daha gergin olduğunu göreceksiniz. İşte evinizde bulunan malzemelerle kolaylıkla yapabileceğiniz gıdık eriten maske tarifi;

Malzemeler

  • Bal – 2 yemek kaşığı
  • Yoğurt – 1 yemek kaşığı
  • Kil – 2 yemek kaşığı

Hazırlanışı ve Kullanımı

Geniş ve derin bir kabın içerisinde bütün malzemeleri homojen hale gelene kadar iyice karıştırın. Ardından Hazırladığınız maskeyi boyun ve dekolte bölgesine sürerek yaklaşık 15 dakika kadar bekletin. Bekleme süresi sona erdikten sonra maskeyi ılık su ile durulayarak cildinizden temizleyin. Oldukça güçlü olan bu maskeyi haftada bir defa uygulamanızı tavsiye ediliyor.

Gıdı Sarkmasını Önleyen Maske Tarifi

Gıda eriten maske tarifinin yanı sıra gıdı sarkmasını baştan önleyecek tariflerde var. Gıdı eriten krem odada verebileceğimiz bu doğal maske tarifini düzenli olarak kullanmanız halinde daha sıkı Ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Malzemeler

  • Yumurta beyazı – 1 adet
  • Patates püresi – 1 adet
  • Bal – 1 tatlı kaşığı

Hazırlanışı ve Kullanımı

Derin bir kabın içerisinde yukarıda saydığımız bütün malzemeleri karıştırın. Hazırladığınız maskenin kıvamına göre isterseniz bal ve patates püresinin miktarını arttırabilirsiniz. maske tamamen karıştıktan ve hazır hale geldikten sonra boyun altına ve dekolte bölgesine güzelce yayarak uygulayın. Uygulama sırasında dairesel hareketlerle masaj yaparsanız etkisi daha fazla olacaktır. Bu maskeyi haftada 2 defa uygulayın ve daha etkili sonuçlar almak için egzersizlerle mutlaka destekleyin.

Gıdı Estetiği Fiyatları

Gıdık sarkması için daha hızlı çözüm arayanlar ise çareyi ameliyat olmakta buluyor. Bu durumda gıdı estetiği fiyatları araştırılıyor. Elbette bu fiyatlar operasyonu gerçekleştirecek olan doktor, hastaneye durumu, yaşadığınız şehir, gıdı sarkmasının boyutu gibi birçok farklı sebepten dolayı değişebiliyor. Bu nedenle gıdı sarkması fiyatları konusunda bir uzmana başvurmanız ve fiyat teklifi almanızı tavsiye ediyoruz.

Gıdı Eritme Hareketleri İşe Yarıyor Mu?

Gıdı sarkması sorunu olan kadınlar genellikle egzersizleri yarıda bıraktıkları için bir sonuca ulaşamıyorlar. Bugün internet üzerinde gıdı eritme hareketleri işe yarıyor mu sorusuna yanıt arayan yüzlerce kadın var. Öncelikle genel vücut egzersizlerinde olduğu gibi gıda egzersizlerinde de sonuç almak için kararlı olmak ve egzersizleri düzenli olarak uygulamak gerekiyor. Aynı zamanda ilerlemiş durumda olan gıdı sarkması problemlerin de bu egzersizlerin ne yazık ki olmuyor. Bu nedenle gıdı sarkması başlamadan önce ya da ilk aşamada egzersiz yapmaya başlamanız gerekiyor. Egzersizleri aksatmadan düzenli olarak yapmanız aynı zamanda spor yaparken uyguladığınız gibi yağ oranı düşük bir diyet uygulamanız da şart.

Gıdı sarkması hakkında vereceğimiz bilgiler bu kadardı. Gıdık sarkması bir çok kadının korkulu rüyası ancak yazımızda ki adımları uygulayarak kurtulabilirsiniz.

Ayrıca, Arap Sabununun Cilde Faydaları Nelerdir? Arap Sabunu Saça Sürülür Mü? hakkındaki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. alin dedi ki:

    Bir arkadaşım yüz kaslarını çalıştırmak için yüz yogası önermişti. Çene , göz kenarları, yanak, alın ve hatta boyun bölgesinin sıkı bir görünümde olabilmesi için yüz yogası yap diyordu. YouTube’da ya da başka bir mecrada bununla ilgili olarak paylaşılmış videolar mevcut bakmanızı öneririm. Arada bir yapmaya çalışıyorum ve sürekli yapan insanlar genel olarak olumlu yorumlar yapıyor. Bence sizlerde bir bakın derim.