Fransız Manikürü Nasıl Yapılır?

19.01.2022
621
Fransız Manikürü Nasıl Yapılır?
Modelistlik Kursu

Bu yazımızda sizlere bantla french nasıl yapılır, oval tırnağa french (fransız manikürü), french oje nedir gibi konuları aktaracağız.

Fransız manikürü, bakımlı tırnakların altın anahtarıdır. Kişisel bakımın temel unsurlarından olan manikürün bu stili oldukça sade ve hoş görünür. Şık ve çekici bir görünüm istiyorsanız, hiçbir şey klasik bir Fransız maniküründen daha iyi olamaz. Bu manikür tarzı kendinize evde yapmanız gayet kolaydır. Pudra pembe veya şeffaf bir baz kat seçin ve tırnaklarınızı beyaz oje ile hizaya sokabilirsiniz. Çarpıcı bir görünüm için tırnaklarınızın uzamasına izin verin veya anında uzatmak için jel veya akrilik takma tırnak kullanabilirsiniz. Bir güzellik merkezinde büyük harcama yapmadan tırnaklarınıza Parizyen bir hava kazandırın. Yazımızda Fransız Manikürü Nasıl Yapılır, Fransız Manikürü Nedir hiç bir detayı kaçırmadan anlatık.

fransız manikürü nedir

Fransız Manikürü Nedir?

Bir Fransız manikürü aslında diğer manikürlerden o kadar da farklı değil… Masaj ve tırnak bakımı teknikleri aynıdır veya en azından çok benzerdir. Bu manikür stilini eşsiz kılan tablo Fransız aurasıdır. Geleneksel tırnak bakımında ve manikürlerin çoğunda, tırnaklara tek bir renkte oje sürülür. Fransız manikürde ise, her tırnağın ucu düzgün bir şekilde saf beyaza boyanmıştır.

french oje

French Oje Nedir?

Güzellik uzmanı tarafından bir baz kat uygulandıktan sonra, her tırnağa doğal bir pembe, bej, rakı beyazı ya da şeffaf kat oje uygulanır. Kuruduktan sonra, opak beyaz bir oje kullanılarak her bir tırnağın üzerinde temiz bir beyaz uç oluşturulur. Bazen bu işlem ters çevrilir, renkli oje uygulanmadan önce oluşturulan beyaz uç daha sade bir görünüm elde etmek için kullanılır. Oje ve uçlar kuruduktan sonra, tırnakları korumak ve dayanıklılığı artırmak için başka bir üst katman daha  uygulanır. French ojeleri oldukça basit gelebilir ancak inanılmaz derecede zor bir işlemdir.

french manicure

Fransız Manikürü Yapma Yöntemleri Nelerdir?

Bu stilde manikürü yapmak için farklı yöntemleri kullanabilirsiniz. Farklı yöntemlerden size en kolay olan yöntemle Fransız manikür yapmanız mümkündür. Çünkü bu stildeki manikürü yapmak biraz dikkat ve beceri gerektiriyor.

French Manikür Yüzüğü

French yüzüğü, düzgün bir şekilde tırnak uçlarını boyamak amacıyla kullanılır. Bu obje, yüzük gibi tırnaklara takılır ve French ojenin düz ve düzgün bir biçimde sürülmesini sağlar.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

French Kalemi

Bu kalemdeki beyaz oje, hassas, uzun ömürlü, kolay ve pratiktir. Şık bir fransız manikürü için tırnakları bakımlı gösterir.  Özel solvent bazlı formülü, üstün tutuş ile hassas ve eşit bir çizgi çekmenizi sağlar. Fransız manikürü kaleminin yuvarlatılmış uç sayesinde kolayca uygulanan mükemmel miktarda oje çıkarır. Bu kalemle fransız manikür yapılır ve birkaç dakika sonra rahat bir şekilde kullanılır.

French Bandı

French bandı da tırnağa yapıştırılır. Bu şekilde daha ince ve düz çizgiler çizebilirsiniz. Şık ve hoş bir manikür yapabilirsiniz.

Selobant ve Yara Bandı

Peki, bantla french nasıl yapılır? Tırnaklarınıza selobant ya da yara bandı yapıştırarak, çok pratik bir biçimde french manikür yapabilirsiniz. Düz bir çizgi çizme konusunda çok başarılı değilseniz, french bandı yerine selobant ya da yara bandı kullanarak işinizi biraz daha kolaylaştırabilirsiniz.

Bantla French Nasıl Yapılır?

French oje modası, hiçbir zaman eskimeyen ve tırnakların bakımlı gözükmesini sağlayan bir modeldir. Üstelik French tırnakları evde de kolayca yapabilirsiniz. Bant kullanarak yapılabilen French oje, uğraşsız şekilde özenli ellere sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Bantla French nasıl yapılır diye düşünenler, aşağıdaki adımları takip edebilir.

 • İlk olarak tırnaklarınıza bir kat rakı beyazı oje uygulayıp kurutunuz.
 • Sonrasında French görünümü için tırnak uçlarınızda biraz boşluk bırakarak her tırnağınıza bantla şablon belirleyiniz.
 • Tırnağınızın açıkta kalan uçlarını opak beyaz oje ile boyayınız.
 • Oje kuruduktan sonra bantları çıkartıp şeffaf parlatıcı oje uygulayınız.

Bu adımlar, birkaç dakika içerisinde bakımlı ve özenilmiş tırnaklara sahip olmanızı sağlayacaktır. Üstelik bu bantla French oje modelini istediğiniz renklerle de yapabilirsiniz. 

french manikür

Fransız Manikürü Uygulaması Nasıl Yapılır?

İlk aşamada eski ojenizi çıkarın. French maniküründe beyaz ya da şeffaf oje kullanıldığı için tırnaklarınızın tamamen temizlenmesi gerekiyor. Akrilik takma tırnağınız varsa ve üstüne french manikür yapmak istiyorsanız, uygun aseton kullanmalısınız.

İkinci aşamada tırnakları şekillendirmelisiniz. French manikürü, daha uzun tırnaklarla daha çarpıcı gözüküyor bu nedenle onları çok kısa kesmemelisiniz. Düz olmayan noktaları düzeltmek için tırnak makası kullanmalı ve tüm tırnaklarınızın aynı uzunlukta olmasına dikkat etmelisiniz.

Akrilik tırnaklar kullanmak istiyorsanız, tırnaklarınızı daha kısa kesip ayarlama yapabilirsiniz. Tırnaklarınızı kestikten sonra, akrilik yapıştırıcı ve takma tırnakları paketteki talimatlara göre uygulamalısınız.

Üçüncü aşamada tırnaklarınızı törpülemelisiniz ve şekillendirmelisiniz. Tırnaklarınızı,  tercihinize bağlı olarak kare veya yuvarlak bir şekle sokabilirsiniz. Tırnaklarınızın yüzeyini parlatmak için bir tırnak tamponu kullanabilirsiniz.

Tırnaklarınızı törpülerken, aşağı doğru itmemelisiniz çünkü bu hareket tırnaklara zarar verebilir. Törpüyü yavaşça tırnaklarınız arasında sürüklemek doğru olur.

Dördüncü aşamada ellerinizi ılık suda, ılık sütte veya zeytinyağında bekletin. Bu, tırnak etlerinizi yumuşatır ve kütikülleri itmeyi kolaylaştırır. Yaklaşık üç dakika bekletin, daha sonra ellerinizi havluyla kurulayın.

Beşinci aşamada kütikülleri, geriye doğru itin ve tırnak makasıyla kütikülleri temizleyin. Bu işlem, enfeksiyon ve yaralara neden olabileceği için bu işlemden hemen sonra ellerinize kolonya dökmelisiniz.

Altıncı aşamada tırnaklarınıza baz kat uygulayın. Fransız manikürünün baz katı genellikle pudra pembe, krem rengi, rakı beyazı ​​veya şeffaf ojedir. Klasik bir baz kat rengi, uç rengi ve mükemmel bir manikür oluşturmak için kullanabileceğiniz diğer donanımlarla birlikte gelen Fransız manikür kiti gibi setlerden satın alabilirsiniz.

Baz ojenin iyice kurumasını bekleyin ve ikinci bir kat uygulayın. Devam etmeden önce baz ojenin tamamen kuruduğunu kontrol etmelisiniz.

Yedinci aşamada, tırnak uçlarınızı beyaz oje ile boyayın. Beyaz cila, tırnak bitimi çizgisi boyunca sürülmelidir ve taşırılmamalıdır. Uçların tamamen kurumasını bekleyin ardından isterseniz başka bir kat daha uygulayın. Tırnak ucundaki ojeyi dikkatlice rötuşlamak veya şekillendirmek için asetona batırılmış kulak çubuklarını kullanabilirsiniz.

Klasik french manikür istemiyorsanız başka bir renk kullanabilirsiniz. Kırmızı, mor, mavi, yeşil ya da istediğiniz herhangi bir rengi tercih edebilirsiniz. Alternatif olarak beyaz oje ile başka bir zıt renk kullanabilirsiniz.

Sekizinci aşamada, yeni oje sürdüğünüz tırnaklarınızın görünümünü korumak için, koruyucu bir şeffaf kat uygulayın. Bir üst kat kullanılması manikürün daha uzun süre dayanmasına yardımcı olur.

oval tırmak french manikür

Oval Tırnağa French Nasıl Yapılır?

Aslında oval tırnaklara french manikürü yapmak, kare tırnaklara uygulamaktan çok daha zordur. Bu yüzden fransız manikürü yüzüğü kullanmanız ya da fransız manikürü kalemi kullanmanız gerekir. Bunun dışında bir yara bandını, oval bir biçimde kestikten sonra tırnaklarınıza yapıştırıp daha kolay bir biçimde uygulama yapabilirsiniz.

French Tırnak Nasıl Yapılır?

French tırnak, evde kolayca yapılabilecek türden bir oje modelidir. Tırnakların doğal görünmesine ve tırnakların uzayan kısımlarının bembeyaz durmasını sağlayan French oje modeli, birkaç farklı yöntem ile yapılabilir. French tırnak nasıl yapılır sorusunu yöneltenler, aşağıdaki listeden bu yöntemleri öğrenebilir.

 • Elinize bir miktar beyaz oje sürerek tırnaklarınızı bu ojeyi kolayca uygulayabilirsiniz.
 • Makyaj süngerinin üstünü streç filmle kaplayıp beyaz ojeyi bunun üstüne sürerek French yapabilirsiniz.
 • Bant yöntemi ile tırnaklarınızda şablon oluşturup French tırnak yapabilirsiniz.
 • Herhangi bir materyal kullanmadan direkt olarak beyaz ojeyi tırnak uçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Bu ve bunun gibi farklı alternatif yöntemlerle French oje modelini yapabilir ve bakımlı tırnaklara sahip olabilirsiniz.

ayak french oje

French Oje Ayaklara Nasıl Uygulanır?

Birinci aşamada, tırnaklarınıza baz kat uygulayın. Ojelerin kurumasını bekleyin aksi halde sonuç bir felaket olabilir!

İkinci aşamada, tırnaklarınızın ucuna uygulamak için sevdiğiniz renkte bir oje seçimi yapın.

Üçüncü aşamada bir french bandı alın ve tırnaklarınıza yapıştırın. Tırnak ucunda kalan boşluklara, seçtiğiniz ojeyi düz bir çizgi şeklinde sürün.

Dördüncü aşamada, bandı çıkarmadan önce ojelerin kurumasını bekleyin. Bandı ojeler kurumadan çıkarırsanız, olması gereken düz çizgi çok düz olmaz. Bandı çıkarmadan önce yarım saat beklemenizi öneririm.

Beşinci aşamada ise, ayak tırnaklarınıza koruyucu ve şeffaf oje uygulayın. Bu, manikürün daha uzun süre dayanmasını sağlayacaktır.

fransız manikürü

Fransız Manikürü Modelleri

Pudra pembesi ve beyazın muhteşem uyumu, french manikürde şık bir görünüm sağlar. Baz renk olarak pudra pembesini ve uçlarda ise hafif ışıltılı inci beyazını kullanabilirsiniz. Bu zarif ve şık görünümlü french manikürü iş toplantıları ve özel organizasyonlarda kullanabilirsiniz.

İkinci fransız manikür tasarımı, hafif pembemsi beyaz mat bir oje ile başlar. Baz olarak pembemsi beyaz mat ojeyi sürebilir ve uçlarını rose gold ojeyle parlatabilirsiniz. Bu, günümüzün tırnak trendlerine uyması için klasik fransız manikürünün modern bir versiyonudur.

Başka bir french manikür fikri, klasik pembe bir baz kat ile başlar. Tırnak uçları düzgün bir görünüm için, beyaz mat bir ojeyle düz bir şekilde boyanmıştır. Her yüzük tırnağında, ince pembe ve kahverengi kiraz çiçeklerinden oluşan bir çizgi vardır. Bu nail art, herkesin kullanabileceği kadar sadedir. Yüzük parmağın tırnaklarına düz bir şerit şeklinde yapılan çiçekler hoş ve çarpıcı bir görünüm sağlar.

Başka bir muhteşem fransız manikürü tasarımı, bir baz kat uçuk pembe ojeyle başlar. Tırnak uçları ise, pürüzsüz ve mükemmel bir şekilde uygulanan altın rengi ojeyle tamamlanır. Bu görünüm gelinler, nedimeler veya bir prenses gibi görünmek isteyen herkes için harikadır. Altın mücevherler ile çok doğal bir uyum sergiler. Özel gecelerde, düğünlerde ve partilerde şık ve havalı bir tırnak tasarımı için bu modeli rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Fransız Manikürü Nasıl Yapılır? Fransız Manikürü Nasıl Yapılır? Bantla french nasıl yapılır, oval tırnağa french (fransız manikürü), french oje nedir gibi konular hakkında bilgilendirme yaptık.

İlginizi çekebilir: Simple Yüz Temizleme Ürünleri

Yeni videolarımızı takip etmek için bizi YouTube de takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. rabia dedi ki:

  Lise dönemlerinde boş derslerde kızlarla bir araya gelip daksil ile birbirimize Fransız manikürü yapardık. Tırnaklarımızın çok havalı göründüğünü düşünürdük. Şimdi çok komik geliyor tabii, içeriğinizi görünce aklıma geldi paylaşmak istedim  yaşım ilerleyince kuaförde yaptırmaya başlamıştım. Ancak şimdilerde modası geçmiş gibi duruyor, çünkü kimselerde Fransız manikürü görmüyorum. Sanırım farklı oje tasarımları ortaya çıktığından dolayıdır. Eskiden bize French oje çok güzel gelirdi.